Oskaro Koršunovo/Vilniaus miesto teatro (OKT) spektaklis „Uždaras vakaras“ birželio 4 ir 5 dienomis bus suvaidintas Menų spaustuvėje. Šiuolaikinių scenos menų židinio Menų spaustuvės Pagrindinė salė oficialiai atidaryta vos prieš mėnesį, tačiau dar ją beįrenginėjant jau buvo aktyviai naudojama novatoriškiems projektams, o praėjusį savaitgalį ją „inauguravo“ ir Naujosios dramos akcijos atvežti Europos teatro avangardo menininko Johano Simonso spektakliai. Taigi, „Uždaras vakaras“ atsidurs erdvėje, artimoje savo dvasia tiek šio spektaklio kūrėjams, tiek visam OKT.

Rudenį pradėsiantis dešimtąjį savo veiklos sezoną, OKT nuo pat įsikūrimo siekė turėti galimybę meniniams eksperimentams, be kurių neįmanoma nerutiniška ir gyvybinga meninė kūryba. Eksperimentams ir ieškojimams, kuriuose būtų išbandomi nauji scenos žanrai, nauji skirtingų menininkų individualybių deriniai. Teatrui augant ir tampant savimi, vis ilgėjo netradicinių šio teatro produkcijų pavadinimų eilutė – sukurtos kelios kamerinės operos (Sigito Parulskio „Vienatvė dviese“, Birutės Mar „Grimo opera“, Jono Fosse „Vinter“, kartu su Miuncheno bienale kurta Sharon Lynn Joyce „Cantio“), dalyvauta šiuolaikinės muzikos festivalyje „Gaida“.

Daugelis šių novatoriškos dvasios kūrinių, pakvietusių žiūrovus kitokiai, netradicinei teatro patirčiai, o taip pat ir labiau tradiciškos formos OKT spektakliai praturtino lietuviško teatro šiandieną dar ir tuo, kad jų įkvėpimo šaltiniais tapo lietuviški tekstai – nuo autorinės šiuolaikinių autorių kūrybos (S. Parulskio,  Mariaus Ivaškevičiaus, Daivos Čepauskaitės, Lauros Sintijos Černiauskaitės) iki lietuvių liaudies pasakų.

REKLAMA

Tokį lietuviškos pasakos inspiruotą kūrinį – vienos dalies spektaklį vienos pasakos tema „Uždaras vakaras“ balandžio pabaigoje žiūrovams ir pristatė kūrybinė grupė: spektaklio iniciatoriai scenografė Jūratė Paulėkaitė, aktorius Dainius Gavenonis, aktorė ir dainininkė Brigita Bublytė su bendrakūrėjais aktoriais Povilu Budriu, Darium Gumausku, Aleksu Kazanavičium, Remigijum Vilkaičiu, smuikininke Ana Čekasina, kontrabosistu Vyčiu Nivinsku, videomenininke Aurelija Maknyte ir šviesų dailininku Eugenijum Sabaliausku."Uždaras vakaras". Mykolo Budraičio nuotraukaArchaiška lietuviška pasaka „Žmona deivė“ iš 1944 metais išleisto dr. Jono Balio rinkinio „Lietuviškos pasakos“, (1991 jį iš naujo išleido „Alma littera“) įkvėpė aktorę ir dainininkę Brigitą Bublytę sukurti muzikinę kompoziciją, o pastaroji savo ruožtu patraukė aktorių Dainių Gavenonį ir scenografę Jūratę Paulėkaitę atrasti adekvačią formą šiai mito gelmes siekiančiai pasakai perkelti į sceną."Uždaras vakaras". Mykolo Budraičio nuotrauka

„Uždaras vakaras“ - sceninis kūrinys, neriantis į visai kitus vandenis, negu tradicinę dramaturgiją eksploatuojantis arba socialinėje tikrovėje aspiracijų ieškantis teatras. Sapno logiką imituojantis reginys siekia komunikuoti su kiek kita žiūrovų sąmonės dalimi, nei racionalusis suvokimas. Asociatyvus, pasąmonę, intuityviąsias žiūrovo galias kalbinantis muzikinis spektaklis-performansas (galbūt taip būtų tiksliausia apibūdinti „Uždaro vakaro“ žanrą, dar priduriant, kad tai „gyvo garso“ spektaklis – t.y., jame griežiama ir dainuojama gyvai) kviečia žiūrovą bent jau spektaklio valandai pamiršti tai, ką jis žinojo apie teatrą, kaip jame būti ir ko jame ieškoti, ir pabandyti leistis kartu su kūrėjais į kelionę. Vedliu galėtų būti Dainiaus Gavenonio kuriamas personažas, „Uždaro vakaro“ pradžioje nukeliamas į sapno būseną. O tiems, kas neįsivaizduoja teatro be teksto, tokiu kelrodžiu galėtų būti pasaka „Žmona deivė“, žiūrovų patogumui spausdinama ir spektaklio programėlėje.    

REKLAMA

Alma Braškytė

Spektaklių laikas - birželio 4 d., 20.30 val., o birželio 5 d. - 18 val. ir 20.30 val. Bilietus platina Tiketa. Valandą prieš spektaklį bilietai bus parduodami ir Menų spaustuvėje, Maironio g. 3. Papildoma informacija teikiama tel. (8 5) 212 20 99.

www.okt.lt"Uždaras vakaras". Mykolo Budraičio nuotrauka


Rašyti komentarą...
m
menu spaustuve
2008-05-27 15:54:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet ieiti i Menu spaustuve galima tik is Siltadarzio 6.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų