Penktadienį, birželio 27 dieną, Alantoje, netoli Molėtų, darbą pradeda tradicinis Santaros-Šviesos suvažiavimas.

1954 metais JAV lietuvių studentų sukurta organizacija nuo 1993-ųjų kasmet savo suvažiavimus  rengia ir Lietuvoje. Santara-Šviesa šiandien jungia Lietuvos ir pasaulio kultūrininkus, intelektualus, akademinį jaunimą. Jos konferencijose keliami ir svarstomi Lietuvai aktualūs politikos, kultūros, visuomeninio gyvenimo klausimai.

Šiemet Santaros-Šviesos forume esamą Lietuvos padėtį aptars prezidentas Valdas Adamkus, Europos parlamento narys Eugenijus Gentvilas, ekonomistas Gitanas Nausėda, politikos apžvalgininkas Virgis Valentinavičius. Apie intelektualų vaidmenį dabarties visuomenėje kalbės filosofai Leonidas Donskis ir Gintautas Mažeikis, politologės Morta Vidūnaitė ir Ieva Jusionytė. Švietimo problemas nagrinės filosofas Algis Mickūnas ir pedagogė Emilija Sakadolskienė. Pranešimus apie politines ir religines reformas senojoje Lietuvoje skaitys Jūratė Kiaupienė, Dainora Pociūtė ir Darius Kuolys. Šiuolaikinių menų ir architektūros klausimus svarstys literatūrologė Jūra Avižienė, kompozitorius Mindaugas Urbaitis, paveldosaugininkė Jūratė Markevičienė, architektas Augis Gučas.

Poezijos vakare savo kūrybą skaitys Donaldas Kajokas, Aidas Marčėnas, Kęstutis Navakas, Lidija Šimkutė. Vilniaus universiteto Studentų teatras „Minimum“ parodys Algimanto Mackaus „Chapel B“ inscenizaciją, o grupė „Sintezija“ – audio video poezijos spektaklį „Dega žemė“. Aleksandro Skriabino preliudus skambins Rimantas Vingras, Jurgio Baltrušaičio eiles skaitys Nomeda Bėčiūtė.

Santaros-Šviesos suvažiavimas Alantoje vyks iki sekmadienio vakaro.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų