Tarptautinės teatro dienos proga "Auksiniais kryžiais" pasipuoš geriausi praėjusio sezono teatro menininkai.
Kultūros ministerijos įsteigtomis premijomis siekiama skatinti profesionalaus teatro meno kūrėjų profesinę veiklą, įvertinant geriausius profesionalaus teatro meno kūrėjų pasiekimus ir darbus.

Kaip informavo Kultūros ministerija, apdovanojimai bus įteikti 17 kategorijų. Šiais metai bus atskirai apdovanoti lėlių teatro ir teatro vaikams kūrėjai. Premija bus paskirta ir geriausiam nacionalinės dramaturgijos autoriui.

Ceremonijos metu taip pat bus įteikta "Padėkos" premija už indėlį į Lietuvos teatro meno kultūrą.

Laureatai bus paskelbti iškilmingos ceremonijos metu, kuri antradienį vakare vyks Nacionaliniame dramos teatre.

Laureatams be piniginių Kultūros ministerijos premijų (šiuo metu daugiau nei 7 tūkst. litų) bus įteikti atminimo ženklai ,,Auksinis scenos kryžius". "Auksinis kryžius" buvo pradėtas teikti 2004-aisiais ir pakeitė nuo 1995 metų teiktą "Kristoforą".

Skelbiama, jog į geriausio režisieriaus vardą pretenduoja Eimantas Nekrošius už spektaklį pagal Johanno Wolfgango Goethe's (Johano Volfgango Gėtės) "Faustą" ("Meno fortas"), Oskaras Koršunovas už spektaklį "Kelias į Damaską" (Klaipėdos dramos teatras) ir Jonas Vaitkus už spektaklį "Ivona, Burgundo kunigaikštytė" (Valstybinis jaunimo teatras).

REKLAMA

Geriausiais scenografais pretenduoja tapti Gintaras Makarevičius už scenografiją spektakliui "Ivona, Burgundo kunigaikštytė", Ramunė Skrebūnaitė už scenografiją "Princesei Turandot" (Šiaulių dramos teatras) ir Jūratė Paulėkaitė už scenografiją spektakliui "Kelias į Damaską".

Už geriausią choreografiją nominuotos Anželika Cholina už šokio spektaklį "Otelas" (Anželikos Cholinos šokio teatras) ir Vesta Grabštaitė už choreografiją Aido Giniočio režisuotam spektakliui "Princesė Turandot".

Į geriausio kompozitoriaus "Auksinį kryžių" pretenduoja Marius Baranauskas už muziką bendram "Menų spaustuvės" ir Lietuvos šokio informacijos centro projektui "Salamandros sapnas. Paveikslas", Martynas Bialobžeskis už muziką spektakliui "kartu" (Oskaro Koršunovo teatras - OKT) ir Gintaras Sodeika už muziką kamerinei operai "Vinter" (OKT).

Į geriausio dramos aktoriaus vardą pretenduoja Vladas Bagdonas už Fausto vaidmenį E.Nekrošiaus režisuotame spektaklyje "Faustas", Rolandas Kazlas, suvaidinęs Karalių Ignotą J.Vaitkaus spektaklyje "Ivona, Burgundo kunigaikštytė" ir Valentinas Masalskis už Fojerbacho vaidmenį paties režisuotame spektaklyje "Aš, Fojerbachas" (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Geriausios dramos aktorės kategorijoje taip pat paskelbtos trys nominantės: Nelė Savičenko už Ponios Terbiuš vaidmenį spektaklyje "Paleistuvis" bei Motinos ir Abatės vaidmenis spektaklyje "Kelias į Damaską" (KDT), Eglė Barauskaitė už Damos vaidmenį to paties pavadinimo spektaklyje ir Nijolė NarmontaitėKler Harison vaidmenį Briano Kalrko "Palaukit, kieno čia gyvenimas" (Vilniaus mažasis teatras).

Geriausio antraplanio vyro vaidmens atlikėjo kategorijoje nominuoti Povilas Budrys už Dievo ir Vagnerio vaidmenis spektaklyje J.W.Goethe's "Fauste", Darius Meškauskas už Cezario vaidmenį spektaklyje "Kelias į Damaską" bei Pranas Piaulokas už Altoumo vaidmenį Carlo Gozzi "Princesė Turandot".

Už geriausią antraplanio moters vaidmens atlikimą į "Auksinį scenos kryžių" pretenduoja Jūratė Budriūnaitė už Adelmos vaidmenį spektaklyje "Princesė Turandot", Danutė DirginčiūtėGrafienės Kudenštain vaidmenį operetėje "Grafaitė Marica" (Kauno valstybinis muzikinis teatras) ir Regina Šaltenytė už Sesers vaidmenį Augusto Strindbergo "Kelyje į Damaską".

REKLAMA

Į apdovanojimą operos srityje pretenduoja Laima Jonutytė už Suzuki vaidmenį Giacomo Puccini operoje "Madam Baterflai" ir Frikos vaidmenį Richardo Wagnerio "Valkirijoje"(Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras - LNOBT), Sigutė Stonytė už Salomėjos vaidmenį Richardo Strausso "Salomėjoje" (LNOBT) ir Irena Zelenkauskaitė už Čio Čio san vaidmenį operoje "Madam Baterflai" (LNOBT).

Už geriausią darbą operetės srityje nominuoti operetėje "Grafaitė Marica" vaidmenis kūrę Mindaugas Gylys, Živilė Lamauskienė ir Raminta Vaicekauskaitė.

Baleto ir šokio srityje "Auksinius scenos kryžiumi" gali būti apdovanotos Inga Cibulskytė už Džuljetos vaidmenį balete "Romeo ir Džuljeta" (LNOBT), Miki Hamanaka už Auroros vaidmenį Piotro Čaikovskio balete "Miegančioji gražuolė" (LNOBT)ir Nikijos vaidmenį balete "Šešėliai" (LNOBT) bei Olga Konošenko už Alyvų fėjos vaidmenį "Miegančiojoje gražuolėje".

Į apdovanojimą teatro vaikams srityje pretenduoja Nailia Adigamova balete "Čipolinas" (LNOBT) kūrusi Magnolijos vaidmenį, Giedrius Arbačiauskas už vaidmenis jaunimo teatro spektaklyje "Aukso obuolys" bei teatro laboratorijos "Atviras ratas" aktoriai Ieva Stundžytė, Benita Vasauskaitė, Vytautas Leistrumas ir Justas Tertelis už muzikinį spektaklį-improvizaciją "Senelės pasaka".

Lėlių teatro srityje "Auksiniams scenos kryžiams" nominuoti spektakliui "Daktaras Dolitlis" (Vilniaus "Lėlės" teatras) kaukes, lėles ir scenografiją kūrusi dailininkė Aušra Bagočiūnaitė-Paukštienė bei šiame spektaklyje vaidinęs aktorius Irmantas Jankaitis.

"Debiuto" kategorijoje į apdovanojimą pretenduoja Loreta Juodkaitė už šokio spektaklius "Salamandros sapnas. Paveikslas" ir "Čia ir dabar" ("Menų spaustuvė"), Nomeda Kazlauskaitė - Kazlaus už Brunhildos vaidmenį operoje "Valkirija" ir Marija Korenkaitė už Turandot vaidmenį spektaklyje "Princesė Turandot".

Be konkurencijos geriausia Nacionalinės dramaturgijos autore ekspertai pripažino Daivą Čepauskaitę už pjesę "Pupos", o geriausiu nacionalinės dramaturgijos pastatymu tapo Jūratės Paulėkaitės ir Dainiaus Gavenonio pagal pjesę "Pupos" sukurtas teatro eksperimentas "kartu".

 

 

 

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų