Tokį argentiniečių šokėjų poros klausimą išgirdo Ieva Prudnikovaitė, kartu su kolektyvu „4 Tango“ pasirodžiusi viename tango festivalyje. Tikriausiai solistės gyslomis teka argentinietiškas kraujas - kirbėjo mintis praėjus jos pastarajam pasirodymui Vilniuje. Juo atlikėja dar kartą įrodė, kad geram tango nereikia gimti Buenos airėse, rašo „Respublika“.

Šeštadienio vakarą į Vilniaus kongresų rūmus susirinkę kylančios operos solistės gerbėjai turėjo progą pasilepinti svaigiais tango garsais, pasinerti į argentinietiško ritmo ir reginio pasaulį. Pilnutėlei klausytojų salei mecosopranas I.Prudnikovaitė koncerte „Allegro Tangabile“ kartu su grupe „4 Tango“ ne tik papasakojo tikrą tango istoriją, bet ir padovanojo savo pirmąjį albumą „Tango de fuego“.

Susikalbėti su tango

Perteikti tango dvasią paprastai pavyksta ne kiekvienam atlikėjui. Tai temperamentingas, aistringas ir labai energingas muzikos žanras, kuriam reikia kruopštaus gilinimosi į tango subtilybes ir atlikimo tradiciją. Daugeliui lietuvių muzikų tai tikras iššūkis. Tik ne Ievai.  Jauna perspektyvi operos solistė meistriškai perkėlė tikrąją tango dvasią į Lietuvą.

Prieš koncertą pasiteiravau, gal atlikėja žino savo sėkmės formulę:

„Sėkmė lydi, nes džiaugiuosi gyvenimu. Tačiau reikia nemenką indėlį padaryti. Esu maksimalistė, visuomet gyvenime stengiuosi kiek įmanoma geriau atlikti tai, ką geriausia sugebu, taip pat siekiu gauti kuo daugiau informacijos, žinių, išbandyti naujus dalykus, daug dirbti, atsiduoti tam, ką darau iš visos širdies, - visa tai ir lemia vieną rezultatą - sėkmę“.

REKLAMA

Fatališka, aistringa, pavergianti

Tokia dainininkė buvo nuo pirmos iki paskutinės savo pasirodymo scenoje minutės. Pritemus šviesoms ir pasigirdus pirmiesiems fortepijono akordams, solistė savo sodriu vokalu užtvindė Kongresų rūmus. Dar prieš pasirodymą juokavusi, kad jei gera nata pradės, koncertas bus puikus, mergina savo žodžius išpildė šimtu procentų.

Puikiai valdomas I.Prudnikovaitės balsas atskleidė nepaprastą argentinietiškų dainų grožį. Skambant ilgesingiems kompozitoriaus Astoro Piazzollos kūriniams „Allegro tangabile“, „Los Ciudades“, „Oblivion“ ir kt., buvo atskleisti visi tango virpesiai ir atodūsiai. Savo lanksčiu ir švelniu balsu jaunoji atlikėja įspūdingai išreiškė jausmų proveržius ir atoslūgius, įsigyveno į kiekvieną skambančią natą.

Susirinkusiuosius Ieva kerėjo ne tik savo puikiu atlikimu, bet ir kuriamu minispektakliu. Dainininkė scenoje atsiskleidė kaip puiki šokėja. Kartu su Brigita Urbietyte ji sušoko ne vieną puikų tango šokį, pastarasis prikaustė žvilgsnį ir visiškai užliejo tango dvasia.  Kiekviena detalė, kiekvienas pasisukimas, į sceną besiskverbiantis šviesos spindulėlis, dainininkės keičiamos dailios juodos suknelės - subtiliai teatralizuota, kruopščiai apgalvota ir parengta. Nieko nereikalingo ir blaškančio.

Ryšys be žodžių

Ansamblis „4 Tango“, solistė ir pasirodymą puošianti šokėjų T.Dapšausko ir B.Urbietytės pora - lyg vienas stipriai sugniaužtas kumštis.  Kiekvienas kuriantis savo personažą ir kiekvienas jaučiantis partnerį vien iš žvilgsnio. Stipri ir tango alsuojanti komanda klausytojus stebina kiekvieną akimirką: Birutė Bagdonienė alto dūriais, Kristina Žebrauskaitė akordeono virksmu, Feliksas Zakrevskis fortepijono improvizacijomis, Donatas Bagurskas kontraboso variacijomis, visi jie išreiškiantys savo vidines emocijas ir išgyvenimus, pavergiantys nenusakoma aistra muzikai ir ne vieną kartą priverčiantys širdį plakti sparčiau.

Susirinkusieji galėjo ne tik pasiklausyti nuostabių kūrinių, pasižiūrėti šokėjų pasirodymų, bet ir trumpai išgirsti gražių istorijų apie kiekvieną skambančią dainą: dramatišką mirusio čigono jaunuolio istoriją, kai jo siela vis pasirodo prieš mylimajai siekiant pasibučiuoti. Ir čigonės suregztą planą pakviesti kitą čigonę, kuri nuviliotų mirusiojo sielą, ar istoriją apie miestų brandą ir sunykimą.

REKLAMA

Pirmasis kompaktinis diskas

Į Kongresų rūmus susirinkusių I.Prudnikovaitės gerbėjų koncerte laukė staigmena. Scenoje su publika pasisveikinusi mergina pasidžiaugė, kad jos pasiklausyti susirinko visa rūmų salė, ir padovanojo puikią stąigmeną: „Šiandien čia jau yra išleistas pirmasis mano ir „4 Tango“ albumas“.

Publika šią žinią pasitiko audringomis ovacijomis. Paklausiau Ievos, ar ji planavo albumą pristatyti būtent šiandien. „Pristatymas nebuvo planuotas, planuotas buvo tik koncertas. Manėme, būtų gerai iki to laiko išleisti ir savo albumą, beje, mano pirmąjį su „4 Tango“, ir pavyko. Taip sutapo, kad šį vakarą jau turime albumą, kartu jį ir pristatome, tikiuosi, publika nustebs. Nors tai koncertas daugiau plačiajai publikai ir, tarkim, saviems žmonėms, o ne pristatymas“, - pasakojo ji.

Už savo pirmojo disko pasirodymą jaunoji atlikėja dėkojo daug kam, bet ypač tėčiui Vladimirui Prudnikovui. Beje, leidžiant albumą jis atskleidė savo slaptą talentą - tapymą. Vienas tėčio paveikslas, labiausiai patikęs Ievai, ir papuošė albumo viršelį. Paveikslas ypatingas tuo, kad tapytas kavos pupelėmis.

Lietuvai nesako „sudie“

Gruodį Ieva dvejiems metams palieka Lietuvą, nes priėmė pasiūlymą dirbti Vokietijos Eseno operos teatre. Ar nebaisu tokiam ilgam laikui palikti Lietuvą? „Palikti aš turbūt niekada nepaliksiu, nes esu gana naminis žmogus, man reikia savų žmonių aplinkui. Tikiuosi, galėsiu suderinti veiklą užsienyje ir nuolat čia grįžti. Grafikas turėtų būti labai lankstus, nes Vokietijos Eseno teatre labai geranoriškai žiūrima į dainininkus, sutinkama su grafikų pakeitimais. Iš tikrųjų dabar aš išvažiuosiu trumpam, paskui grįšiu, tada vėl ilgesniam laikui išvažiuosiu. Bent jau šiuo metu, ko gero, negalėčiau imti ir kardinaliai pakeisti gyvenamosios vietos ir aplinkos. Labai džiaugiuosi galimybe išbandyti operos žanrą, pasižiūrėti, kiek man tai artima, kiek tinkama. Juolab kad tai tikrai geras teatras - manau, man tai bus į naudą“, - kalbėjo I.Prudnikovaitė.

Atlikėjos sėkme džiaugėsi jos tėvai. Ievos mama Nijolė Ralytė pasakojo, kad jie stengėsi, jog dukra nesektų jų pėdomis, tačiau atlikėjų vaikai jau sugadinti, matyt, dėl to, kad nuo mažens auga muzikų rate ir vis vien renkasi su muzika susijusį kelią.

REKLAMA

Didžiulis palaikymas

Pasiklausyti I.Prudnikovaitės koncerto susirinko ir didžiulis jos gerbėjų būrys. Per koncertą jie Ievą apipylė plojimų jūra, nuskambėjus paskutiniam kūriniui susirinkusieji dovanojo gėlių puokščių ir vis nenorėjo paleisti dainininkų nuo scenos. Per pirmąjį bisą I.Prudnikovaitė atliko dainą „Paklydę paukščiai“, o iškviesta antrąkart pasirodymą vainikavo jai pačiai labai miela Martyno Kuliavo daina.  „Džiaugiuosi, kad galiu jums atlikti būtent šią dainą“, - sakė I.Prudnikovaitė.

Info

Ieva Prudnikovaitė studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, profesorės Reginos Maciūtės dainavimo klasėje.

Koncertavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Kauno simfoniniu, Kristoforo kameriniu, I.J.Paderewskio muzikos akademijos simfoniniu (Lenkija), XXI a.  simfoniniu (Estija) orkestrais, Klaipėdos „Camerata“, ansambliais „Musica Humana“ ir „Vilniaus arsenalas“.


Rašyti komentarą...
V
Vladislovas
2008-11-10 20:42:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viršelis,tai kaip iš"Ievos"žurnalo,tai gal čia vyrams?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų