Lietuvos atstovas „Eurovizijos“ dainų konkurse Sasha Son (Dima Šavrovas) iš Maskvos siųs vilties žinutę paprastiems žmonėms.

Pasitiki savo jėgomis

− Kaip sekasi ruoštis „Eurovizijos“ dainų konkursui? – „Balsas.lt savaitė“ paklausė į konkursą siunčiamo Lietuvos atlikėjo.

− Visai neblogai.  Neseniai grįžome iš Amsterdamo, kur vyko savotiška mini „Eurovizija“. Ten susirinko 23 šalių atstovai, o mano daina buvo viena iš favoričių. Sulaukiau labai gerų atsiliepimų. Tie žmonės buvo ne iš Lietuvos, tačiau prieidavo su mano nuotrauka ir prašydavo pasirašyti. Jaučiau palaikymą. Buvo netikėta, tačiau suteikė daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.

Viena iš Lietuvos televizijos darbuotojų sakė, kad šiais metais televizija gauna daug laiškų iš „Eurovizijos“ gerbėjų. Jie prašo atsiųsti mano atliekamą dainą „Love“. Per visą Lietuvos dalyvavimą šiame konkurse televizija nėra gavusi tiek laiškų, kiek šiais metais. Tai taip pat prideda pasitikėjimo.

− Kodėl tavo daina tapo tokia populiari?

− Jei žinočiau, pasakyčiau. Galiu tik spėlioti, kodėl žmonėms patinka mano daina. „Eurovizija“ – konkursas, kuriame nėra standarto.

Serbijai nugalėti padėjo baladė „Molitva“, kai kas laimi „su blizgučiais“. O kas galėjo pagalvoti, kad laimės grupė „Lordi“? Man ta jų daina – vien triukšmas. Tačiau tai tik mano nuomonė, o milijonai žiūrovų manė kitaip. Kalbant apie mano dainą,  galbūt žmonėms patiko nuoširdumas, paprastumas...

REKLAMA

Sudėjo visus jausmus

− Girdėjau prielaidą, kad Serbijai laimėti „Euroviziją“ padėjo tai, jog, atsiskyrus Kosovui, reikėjo vienai ar kitaip palaikyti serbų orumą. Todėl jiems buvo atiduota pirma vieta. Kaip manai, ar politika turi įtakos „Eurovizijai“?

− Mano dainos tema – socialinė. Tai kūrinys apie viltį, o gyvenant tokiais sunkiais laikais tai ypač aktualu paprastiems žmonėms, kurie šiandien neturi darbo, kurie gyvena tik viltimi. Apie tai ir dainuoju: tu gali būti vaikas, gali būti bet kas... Sukūrėme muzikinį klipą, kuriame matomi žmonės, jų veidų išraiškos.

Dainuodamas noriu perteikti savo nuotaiką, jausmus. Tikiu, kad pasirodymas bus jaukus, gražus, o svarbiausia – labai jautrus ir jausmingas. Tokiu būdu esu išvien su tais žmonėmis, kuriems šiandien nėra lengva.

− Pastaruosius keletą metų konkurso laimėtojai būdavo iš vadinamojo Rytų bloko. Vakariečiai dabar ketina mesti rimtų kozirių – prancūzai siunčia Patricia Kaas, britų atstovų dainos prodiuseris yra Andrew Lloydas Webberis. Ar tai tavo galimybių nemenkina?

− Aišku, kad menkina. Jie – mano pagrindiniai konkurentai. Sutikau Anglijos atstovę Jade – ji labai miela, mano mėgstamiausia atlikėja iš visų šių metų „Eurovizijos“ atstovų. Man patinka ir jos daina, ir balsas, ir išvaizda.

Gaila, kad Jade nepristatė savo dainos Lietuvoje. Apskritai daug kam nusibodo „blizgučiai“, todėl šiais metais dominuoja rimtos dainos. Yra kelios lengvo pobūdžio dainelės, bet tikrai mažiau nei ankstesniais metais. Bus ir komisija, kuri vertins ne tik kūrinį, bet ir muzikalumą, dainos atlikimą, išvaizdą. Bent aš to tikiuosi. Ir labai palaikau šią naujovę.

Ketina padaryti viską, ką gali

- Ar svarbus buvo koncertas, kuriame Lietuvos žmonės turėjo galimybę tave paremti materialiai?

− Gerai, kad žmonės jau dabar mane palaiko. Viską, ką iki šiol uždirbau, investavau į keliones, dainos garsinimo turą. Juk aš pristatau Lietuvą, kuri nėra vien mano šalis. Tai visų mūsų šalis. Tačiau valstybė šiuo metu nelabai gali skirti „Eurovizijos“ lėšų, todėl džiaugiuosi, kad bent žmonės remia.

REKLAMA

Esu jiems už tai labai dėkingas. Jei ne jie, nežinočiau, ką daryti. Tikrai neturiu tiek pinigų, kad galėčiau važinėti po Europą.

− Ar daug teko bendrauti su užsienio žiniasklaida, dalyvauti jų televizijos laidose?

− Daviau daug interviu, kažkokia televizija mane filmavo. Ten buvo tiek daug žurnalistų, kad net neatsimenu, su kurių žiniasklaidos priemonių atstovais bendravau. Viliuosi, kad ir tai padės.

− Kokius klausimus dažniausiai uždavo užsienio žurnalistai?

− Dažniausiai klausia, kaip sekasi ruoštis „Eurovizijos“ konkursui. Įtariu, kad prikeltas trečią valandą nakties į šį klausimą galėčiau atsakyti. Taip pat dažnai klausė, kaip atrodys pasirodymas, ar tikiu savo daina, kokią vietą tikiuosi laimėti.

Klausimai kartojosi. Bet aš ne iš tų žmonių, kurie galėtų sakyti, kad tikrai pateks į finalą ar užims pirmąją vietą. Tai būtų netaktiška. Padarysiu viską, ką galiu.

− Jei laimėtum pirmą vietą, ar nepadarytum meškos paslaugos Lietuvai? Dar vieno grandiozinio renginio Vyriausybė nepakeltų.

− Tada paskambinčiau ministrui pirmininkui ir pasakyčiau, kad kitais metais jis turės finansinių problemų. (Juokiasi.) Aišku, apie tai galima tik pasvajoti. Bet tikėti visada reikia.

TIK FAKTAI

Karjerą Sasha Son pradėjo būdamas 10 metų.

Sulaukęs dvylikos atlikėjas išleido pirmąjį albumą.

Išvažiavus iš Lietuvos, ilgą laikotarpį jam teko dirbti įvairiuose Londono baruose padavėju.


Rašyti komentarą...
klm
2009-05-04 21:08:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažko nesitiki sulaukti iš draugaujančio su nupušusiais "žydraisiais"....
Atsakyti
0

M
Mamba
2009-05-04 21:42:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikra "valstybininkų" užvaldytos Lietuvos projekcija "Eurovizijoje": konkursas vyks Rasėjoje, Lietuvą jame atstovaus ruselis ir priedo pedikas. Gražu.
Pasikarkite.
Atsakyti
0

d
ddd
2009-05-04 22:02:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neleist to gaidzio atgal ,tegul krusas savo maskolyne.Nieks nebandot siust sms ,uz okupantu ispera nebalsuojam
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų