Stavangeryje (Norvegija), šių metų Europos kultūros sostinėje, dvi rugsėjo savaites rodomi OKT/Vilniaus miesto teatro spektakliai pagal V.Šekspyro pjeses, režisuoti šio teatro meno vadovo Oskaro Koršunovo.

Rugsėjo 9, 10 ir 11 dienomis įvyks pasaulinė „Hamleto“ premjera, o rugsėjo 16 ir 17 dienomis bus parodytas „Vasarvidžio nakties sapnas“. „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džiuljetos istorija“ norvegams buvo pristatyta rugsėjo 2-4 dienomis.

Pagrindinį vaidmenį „Hamlete“ sukūrė Klaipėdos dramos teatro aktorius Darius Meškauskas, taip pat vaidina Dainius Gavenonis, Rasa Samuolytė, Nelė Savičenko, Vaidotas Martinaitis, Darius Gumauskas, Julius Žalakevičius, Tomas Žaibus, Giedrius Savickis ir Jonas Verseckas.

Rogalando teatre, kuriame bus vaidinami OKT/Vilniaus miesto teatro spektakliai, taip pat vyks trys tarptautiniai seminarai apie V.Šekspyro dramaturgijos pastatymus. Pirmasis seminaras skirtas susitikimui su Oskaru Koršunovu, antrajame dalyvaus režisieriai iš įvairių šalių: Didžiosios Britanijos, Italijos, Švedijos.

Spektakliai pagal V.Šekspyro pjeses – ne pirmi O.Koršunovo spektakliai Stavangeryje. Rugpjūčio viduryje čia įvyko jo režisuoti spektakliai pagal šiuolaikinio norvegų dramaturgo, gyvuoju klasiku tituluojamo Jono Fosse pjesę „Tos akys“. Spektaklis, kuriame vaidino norvegų aktoriai ir šokėjai, vyko pusiasalyje pastatytame didžiuliame amfiteatre po atviru dangumi. Spektaklio „Tos akys“ kūrėjų komandoje yra ir kompozitorius Gintaras Sodeika bei choreografės Vesta Grabštaitė ir Edita Stundytė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų