Dvyliktasis nepriklausomos muzikos ir šiuolaikinės baltiškos kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“ šiemet trečią kartą svečiuosis įstabaus grožio ežero saloje Zarasuose. Paskutinį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 28-30 d. žiūrovus kviečia kerinti kelionė po senovės ir ateities muzikos, meno, amatų pasaulius.

„Mėnuo Juodaragis“ išsiskiria unikalia idėja, jungiančia ikikrikščioniškąją dvasinę kultūrą su šiuolaikine kūryba, gausia istorine programa ir itin jaukia gamtos aplinka. Tai vienas seniausių Baltijos šalyse organizuojamų festivalių atvirame ore ir didžiausias kasmetinis baltų kultūros bei alternatyvios muzikos renginys Lietuvoje.

Baltų tautosakoje ir tikėjimuose skaičius dvylika turi ypatingą prasmę, todėl šįmet festivalis minės maginę sukaktį. „Labai malonu vėl grįžti į ežeringuosius Zarasus. Dvyliktąjį, mums jubiliejiškai reikšmingą festivalį, nepaisydami sunkesnių sąlygų pasistengsime padaryti dar įsimintinesnį už prieš tai buvusius. Jis vėl bus savaip naujas, nes kasmet atveria vis reikšmingesnes baltiškas ir nacionalines temas“, - pristato festivalio organizatorius, leidyklos „Dangus“ vadovas Ugnius Liogė.MJR scena (Manto Puidos nuotr.)

Tuzino metų proga kaip niekad plati ir originali festivalio programa naujoje šviesoje atskleis tai, kas lieka nutylėta Lietuvai pasitinkant Tūkstantmetį. Pagrindine festivalio tema taps etninėje kultūroje itin reikšmingas mitologinis žirgo simbolis ir nuo jo neatsiejamas raitelis – Vytis. Dar viena teminė gija palies baltų tautų istoriją, gyvuojančią gerokai daugiau nei tūkstantį metų. „Lietuvos vardo tūkstantmečio proga, mes kartu pažvelgsime į tai, kas buvo daug seniau ir paklojo tvirtą pamatą mūsų istorijai “, - teigia šio nepriklausomo renginio organizatorius.

REKLAMA

Daugialypėje festivalio programoje vyks įvairių muzikos žanrų koncertai, kurių metu pasirodys Aistė Smilgevičiūtė su grupe „Skylė“, lietuviško roko krikštatėviai „Bix“, metalinės muzikos legenda „Katedra“, žymus post-folk kompozitorius Donis su soliste Rasa Serra, kabareto reformatoriai „Vilkduja“, su specialiu repertuaru atvyks elitinis merginų choras „Liepaitės“ bei gausus būrys kitų Lietuvos grupių, projektų, kapelų ir jaunų atlikėjų. Po keturias skirtingas festivalio scenas pasiskirstys autentiškas bei improvizuotas folkloras, šiuolaikinė elektroninė, akustinė muzika, taip pat sunkusis rokas ir kita originali kūryba.

Užsienio svečių gretose tolimiausią kelionę – iš Australijos – atkeliaus žiūrovams jau pažįstami ir pamėgti „Dandelion Wine“, gros žymiausia britų pagan/gothic roko grupė „Inkubus Sukkubus“, ilgai lauktas danų neo-folk ansamblis „Of The Wand And The Moon“, broliškas latvių etninės muzikos kolektyvas „Trokšnu iela“, Estijos folkroko žvaigždės „Virre+“, lenkai „Bisclaveret“, bulgarai „Irfan“ ir kiti. Viso per 3 dienas festivalyje pasirodys per 40 kolektyvų ir atlikėjų.Danijos neo-folk ansamblis „Of The Wand And The Moon“


Rašyti komentarą...
S
Saulė
2009-06-03 15:28:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
labai gerbiu šitą festivalį ir nepriklausomą jo dvasią
Atsakyti
0

J
Julius
2009-06-03 16:14:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
pernai spiritual front buvo puiku. sekmes ir ilgu metu.
Atsakyti
0

m
marius t.
2009-06-03 18:31:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
nuostabu tai prisiminti ir jau žvalgausi į suvyniotą palapinę. štai tokiu festivalius reikia remt ir reklamuot, o ne mėšlą visokį gugenhaimišką ir b2G... nors vienas geras renginys šito tūkstantmečio metais. lauksime daugiau žinių, kokios bus paskaitos..?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų