Sausio 4 d. teatras kviečia į G. Verdi operą „Aidą“, skiriamą operos solisto Eugenijaus Vasilevskio jubiliejui. Šia gražia proga solistas spektaklyje dainuos Amonasro vaidmenį. Sukūręs visą galeriją pagrindinių baritono vaidmenų, E. Vasilevskis daugeliui įsiminė kaip puikus Ūdrys, Markizas Poza, Skarpija, Makbetas, Figaras, Jagas, Nabukas, Olandas... Sunku ir išvardinti visus jo vaidmenis, tačiau, kaip juokauja pats solistas, visus juos vienija viena savybė, „baritonas - tikrasis vyriškas balsas“.

Sausio 4-osios „Aidą“ diriguos Vytautas Viržonis. Neatsitiktinai. Ir jei Maestro specialiai šios datos neišskiria, visgi 2008-ųjų sausį taip pat galėtume švęsti net keletą jubiliejų. Skaičiuojame: 1948 metais prasidėjo Vytauto Viržonio meninės veiklos pradžių pradžia – jis pradeda dirbti akomponiatoriumi Kauno muzikos mokykloje. 1953 m., tad jau 55 metai, kai sausį  buvo priimtas į teatrą, tada dar koncertmeisterio pareigoms. Sausio 14 d., tiesa 1956 metais, pirmą kartą stovėjo už dirigento pulto. Tą pačią sausio 14 d., bet jau 1961 m., gimė duktė. 1958 m. pirmą kartą dirigavo „Sevilijos kirpėją“, „Pilėnus“, „Demoną“... 1963 m. prasidėjo darbai Lietuvos muzikos akademijoje. 1968 m. pirmą kartą diriguota V. Paltanavičiaus „Kryžkelėje“. O dar  - juk tądien ir Vytautinių išvakarės.

REKLAMA

Tą šventinį vakarą kartu su jubiliatu Eugenijumi Vasilevskiu dainuos Irena Milkevičiūtė, Vytautas Kurnickas, Jovita Vaškevičiūtė, Vytautas Bakula, Vladas Bagdonas ir kiti solistai. Spektaklio pradžia 18.30.

Maloniai kviečiame.

Irena Milkevičiūtė ir Eugenijus Vasilevskis operoje "Aida". Michailo Raškovskio nuotrauka iš LNOBT archyvo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų