Nepaisant Vilniaus ir Minsko pareigūnų nerimo, pasienyje su Baltarusija esančioje Norviliškių pilies teritorijoje planuojamas roko muzikos festivalis "Be2gether" ("Būkime kartu") vyks kaip suplanuota - rugpjūčio pabaigoje.

Dėl festivalio dalyvių apsaugos kylančios problemos trečiadienį aptartos Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdyje, kuriame dalyvavo ir vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

"Mes esam pritarę anksčiau tam renginiui, dabar iškilo kita problema, kuri priklauso vykdomajai valdžiai ir kitoms institucijoms, pasienio apsaugos reikalai, kurie iškyla, kai susirinks trims paroms apie 10 tūkst. žmonių, bet tai yra techninė problema, kurią turi spręsti pasienio tarnyba, atitinkamai informuodama apie tai Baltarusijos pusę", - po komiteto posėdžio sakė jo vadovas Justinas Karosas.

Vidaus reikalų ministras R.Šukys po komiteto posėdžio žurnalistams situacijos nekomentavo.

Žiniasklaida anksčiau skelbė, jog pasienyje su Baltarusija planuojamam muzikos festivaliui kilo grėsmė, kai jam pasipriešino Minskas, o į jo nuomonę nusprendė atsižvelgti ir aukšto rango Lietuvos pareigūnai.

Kaip rašė dienraštis "Lietuvos rytas", Vidaus reikalų ministerija suabejojo, ar vyksiančio renginio metu bus garantuotas jo dalyvių saugumas, ar bus laikomasi pasienio zonos režimo, viešosios tvarkos taisyklių.

REKLAMA

Rugpjūčio pabaigoje planuojamas festivalis turėtų įvykti Šalčininkų rajone esančios Norviliškių pilies žemėse. Maždaug 50 hektarų plote tris dienas turėtų koncertuoti per 20 žinomų atlikėjų ir grupių iš Jungtinių Valstijų, Vakarų Europos šalių, Rusijos, Baltarusijos, Lietuvos.

Tikimasi sulaukti maždaug 15-20 tūkst. lankytojų.

Šio renginio idėją remia Seimo Užsienio reikalų komitetas, Vyriausybė, Užsienio reikalų ministerija, Europos Komisija, suteikianti ir materialinę pagalbą. Finansinę pagalbą teikia ir Lietuvos institucijos.

Išskirtinį dėmesį šventės rengėjai skiria svečiams iš Baltarusijos. Specialiai rūpinamasi, kad šventėje dalyvautų kuo daugiau baltarusių, kuriems reikia vizų. Jiems taip pat ketinama pigiau pardavinėti bilietus.

Būtent tai tikriausiai nepatiko autoritarinio režimo valdomos Baltarusijos administracijai, taip pat ir festivalio šūkis "Muzika griauna sienas".

 


Rašyti komentarą...
2007-05-30 15:51:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu jo,toks pavadinimas yra akibrikstas Lukasiui
Atsakyti
0

2007-05-30 15:52:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu jo,toks pavadinimas yra akibrokstas Lukasiui.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų