Šių metų Tarptautinio Kauno kino festivalio filmus Kaune ir Vilniuje žiūrėjo beveik dvigubai daugiau nei pirmaisiais festivalio metais – virš 7000 žiūrovų.

Kaune filmus vertinę žiūrovai daugiausia balsų atidavė turkų filmui „Palaima“.  

Turkijos režisieriaus Abdullah Oguz drama apie amžinąją šios šalies kryžkelę tarp religijos ir sekuliarumo sulaukė ne tik žiūrovų, bet ir žurnalistų simpatijų. Interneto portalo Ore.lt apžvalgininkės apie jį rašė: „Tai neabejotinai vienas tų filmų, praryjančių žiūrovą su visomis jo galiomis nuo pat pirmų kadrų, ir išspjaunantis jį, palaimingą, bet su gumulu gerklėje, jei ne ašarojantį, salėje jau užsitvieskus šviesoms“.

Žiūrovų simpatijų sulaukė filmai su muzikos grandais: „ABBA“ ir „Šviesk“ su „Rolling Stones“. Kauno žiūrovai pagarbą atidavė ir filmams, kuriuose vaidino maestro Vytautas Kernagis: „Maža išpažintis“ ir „Kai aš mažas buvau“.  

Lietuvos žiūrovams per 12 dienų pristatęs 45 vertingus filmus iš įvairių pasaulio šalių, surengęs susitikimus su filmų kūrėjais, sudrebinęs laikinosios sostinės kino gyvenimą festivalis baigėsi simboline juosta apie kino teatrus ir juose dirbančius žmones nuo Indijos iki Šiaurės Korėjos „Svajonių draugai“.  

Kauno kino festivalio direktorė Ilona Jurkonytė sakė, kad antrasis išaugęs festivalis ne tik suteikė galimybę žiūrovams pristatyti dar didesnę filmų įvairovę, bet ir padėjo atrasti naujas kino rodymo erdves Kauno dramos teatre ir Vytauto Didžiojo universiteto galerijoje „101“ bei dalį programos parodyti ir vilniečiams: „Nepamenu, kada Kaune koks nors kino festivalis vienu metu būtų rodęs filmus net trijose salėse. Kviesdami žiūrovus rinktis, lankyti kino erdves, planuoti laiką mes tikimės Kauną paversti kino miestu“.

Organizatoriai dėkoja savanoriams, kurie festivaliui paskyrė daug laiko bei jėgų, ir tikisi, kad jie ir toliau aktyviai dalyvaus miesto kultūriniame gyvenime.


Rašyti komentarą...
l
lady_fantasy
2008-10-28 13:44:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
oba, ir savanoriams padekojo :DDD jupiiiii, cia apie mane
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų