Po savaitės įvyksiančiame Tarptautinio Kauno kino festivalio atidaryme savo filmą "Meilė ir kiti nusikaltimai" asmeniškai pristatys jaunas, tačiau jau ne vieną kino apdovanojimą pelnęs Serbijos režisierius Stefan Arsenijevic. Pirmą festivalio savaitgalį Kaune svečiuosis ir režisierius iš Airijos, garsus fotografas Perry Ogdenas, Lietuvos žiūrovams pristatysiantis savo debiutinį filmą "Keliautoja".

Atidarymo filme "Meilė ir kiti nusikaltimai" aptariamos ir Lietuvos visuomenei aktualios emigracijos problemos – priežastys, svajonės, nusivylimai, verčiantys žmogų palikti savo namus, šalį ir išvykti. Filmo režisierius Stefanas Arsenijevićius prisipažįsta, kad kurdamas šią juostą bandė perprasti žmogų, kuris palieka viską, kas buvo jo gyvenimo dalimi. Kitas festivalio svečias Perry Ogdenas, pasaulyje žinomas kaip “glamūrinių” žurnalų ir žvaigždžių fotografas, pristatys nepaprastai autentišką filmą apie savo tradicijas išsaugoti besistengiančius Airijos klajoklius.

Lietuvos intelektualams gerai pažįstamas švedų vertėjas, žurnalistas, dokumentininkas Jonas Öhmanas Kauno kino festivalyje pristatys savo dokumentinio filmo "Smogikai" premjerą. Tautinės tapatybės problemas nagrinėjantis filmas sugrąžins žiūrovus į Lietuvos pokario laikus.  

REKLAMA

"Festivalis nuo praėjusių metų paaugo ir kokybe, ir kiekybe. Tikimės, kad mūsų festivalyje užsimegs dialogas tarp žiūrovų ir kūrėjų, kuris įpūs naują kibirkštį kino žiūrėjimo kokybei," - festivalio pristatymo spaudos konferencijoje sakė direktorė Ilona Jurkonytė. - "Šiais metais Kaune filmus rodysime jau trijose salėse, o dalį programos parodysime ir vilniečiams kino centre "Skalvija". Tačiau Kaunas išlieka festivalio židiniu, ir visi pagrindiniai renginiai, susitikimai su režisieriais, premjeros vyks Kaune."


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų