Šokio jungtys: Australija-Čekija-Suomija-Lietuva...

Kauno šokio teatras „Aura“ sveikina šiuolaikinio šokio gerbėjus su artėjančiu pavasariu ir maloniai kviečia į savo pasirodymus Kauno valstybinio dramos teatro Parketinėje salėje, kur šį penktadienį ir sekmadienį bus pristatyti net trys premjeriniai šokio spektakliai, apjungiantys „Auros“ ir užsienio choreografų kūrybinę patirtį.„Drugelio efektas“

Vasario 27 d., penktadienį, 19 val. publikai bus pristatytas pats naujausias „Auros“ šokio spektaklis „Drugelio efektas“. Tai bendras „Auros“ ir australų choreografės Karen Kerkhoven šokio projektas, kurio sumanytoja – aktyvi Australijos lietuvių bendruomenės veikėja, buvusi profesionali australų baleto šokėja Ramona Ratas-Zakarevičienė. Būtent jos iniciatyva 2008 m. vasarą K. Kerkhoven atvyko į Kauną statyti „Aurai“ šokio spektaklį.

Kūrybiniu spektaklio impulsu tapo australų menininkės išgyvenimai ir betarpiška emocinė patirtis, įgyta naujoje kultūrinėje aplinkoje. „Netikėta pažintis su Lietuva, jos žmonėmis man padarė tokį stiprų įspūdį, kad grįžusi į Australiją dar ilgai jaučiausi tarsi sapne...“, – atskleidė Karen.

Savo kūryboje K. Kerkhoven jungia šokį su vaizduojamaisiais menais, Rytų ir Vakarų tradicijas. Kūrybinių impulsų jai teikia senoji Australijos aborigenų kultūra, betarpiški aplinkos potyriai. Menininkė dalyvauja įvairiuose tarpdisciplininiuose meno projektuose. Jos choreografiniai darbai ne kartą pelnė apdovanojimus. Pastaruoju metu ji dirba su projektais „Art in Motion“ (liet. Menas judėjime) Australijoje ir užsienyje.

REKLAMA

Spektaklyje „Drugelio efektas“ šokio kompozicijos papildomos vaizdo projekcija, kurioje demonstruojama menininko Jono Kimo Arbo filmuota medžiaga, taip pat pačios Karen Kerkhoven tapybos darbai. Spektaklyje skamba Oskaro ir Grammy apdovanojimus pelniusio Kinijos šiuolaikinės klasikos kompozitoriaus ir dirigento Tan Dun muzika. Taip pat galima išgirsti garsaus australų instrumentalisto Marko Atkinso (Mark Atkins) pučiamo ritualinio didžerido (Australijos aborigenų pučiamojo instrumento) gaudimą.

2008 m. gruodį keli „Drugelio efekto“ fragmentai jau buvo parodyti Sidnėjuje, XXV Australijos lietuvių dienose. Kaune pirmą kartą pristatomas visas šokio spektaklis. Premjeroje dalyvaus ir pati Karen Kerkhoven, specialiai atskridusi iš Australijos.„Interjerai“ ir „Atgal“

Kovo 1 d., sekmadienį, 17 val. bus parodyti kiti du premjeriniai „Auros“ šokio spektakliai – „Interjerai“ ir „Atgal“.

Šokio spektaklis „Interjerai“ buvo pastatytas 2008 m. rudenį Bonoje kartu su šiame Vokietijos mieste gyvenančiu čekų choreografu Karelu Vaneku (Karel Vanek). Šis šokio projektas specialiai rengtas Baltijos šalių kultūros metams Vokietijoje. Premjera įvyko 2008 m. lapkritį Bonoje.

Kuriant šį spektaklį daug dėmesio buvo skiriama improvizacijai siekiant atskleisti šokėjų individualumą, jų judėjimo, erdvės pojūčio savitumą. Spektaklyje skamba talentingo vokiečių kompozitoriaus, minimalistinės ir eksperimentinės muzikos kūrėjo Carsten Nikolai (dar žinomo Alva Noto slapyvardžiu) muzika. Šokėjų judėjimą papildo įdomus apšvietimas (Markus‘as Becker‘is).


Rašyti komentarą...
E
Elektra
2009-02-26 15:46:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
pati turiu si ta bendro su vaidyba, bet pries pasirodymus visada isgeriu tonussan, kad daug energijos tureciau, o cia oho, net trys premjeros
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų