Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužės 12 dieną muzikos klube „Tamsta" vyko penktojo konkurso „Vilnius Jazz Young Power 2010“ respublikinis turas.

REKLAMA

Šį konkursą, jau atvedusį į džiazo sceną visą būrį kūrybingo jaunimo, sumanė festivalis "Vilnius Jazz", siekdamas paskatinti džiazo jaunimo kūrybingumą, suteikti galimybę jiems pristatyti savo kūrybą. Todėl šalia kompozicijos privalomomis modernaus džiazo temomis iš rengėjų pasiūlyto sąrašo, konkursantai pristato ir originalias jų pačių kompozicijas. Respublikiniame ture autoritetinga komisija paprastai išrenka tris grupes, kurios dėl Didžiojo prizo varžosi tarptautinio festivalio "Vilnius Jazz" metu, kur specialiame „Young Power“ koncerte nugalėtojas renkamas, pasitelkus festivalio publiką.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet paraiškas dalyvauti konkurse pateikė vos 4 kolektyvai, visi – Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos atstovai: duetas „Dauleou“, grupės „Bon Ton“ ir „Vilkšu pa muguru“, o taip pat praeitų metų „Vilnius Jazz Young Power“ finalininkė „Yo-Yo Mo-Mo-Mo“.

Kol kas sunku pasakyti, ar tai sunkmečio atspindžiai, ar užgriuvusios švietimo reformos ženklai, tačiau, vienaip ar kitaip, tolydžio mažėjantis konkurso dalyvių skaičius - nekokia šiandieninio džiazo jaunimo būklės simptomatika. Šalyje, kurioje yra ne viena muzikos profesionalus rengianti „kalvė“ atsirado tik 4 kūrybiški kolektyvai, atstovaujantys tik vieną mokymo instituciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų