Šį penktadienį 19 val. Druskininkų teatro festivalis kviečia į papildomą filmo „Lūšnynų milijonierius“ seansą, ruošiamasi parodyti ir dar vieną spektaklį „Mano žmonos vyras“ 21.30 val. Ateinančią savaitę festivalyje viešės Rolandas Kazlas su spektakliu „Geležis ir sidabras“ bei teatro legenda Regimantas Adomaitis, kuris atliks Kazanovos vaidmenį. Klubo „Kolonada“ atgimimą muzikine gaida pradėsiantys grupė „Skylė“ , Aistė Smilgevičiūtė bei Sasha Song estafetę perleis kultiniams „Skamp“ ir „Inculto“ muzikantams.

Kontroversiškas kinas

Savaitę pradės filmas „Admirolas“ apie kontroversiškai vertinamą Aleksandrą Kolčiaką. Tikrų įvykių įkvėpta karinė drama sklaido 1916-1920 metų istorijos puslapius, kai revoliucijų ir pilietinio karo pragare subyra galingoji Rusijos imperija. Žiūrovų simpatijomis apdovanotas filmas papiktino istorikus ir kritikus, nes scenarijaus autoriai nutylėjo didvyrio A.Kolčiako istorines nuodėmes investuodami dėmesį į fantazijomis paįvairintą didingos meilės istoriją. Pagrindinius vaidmenis filme atlieka aktoriai Konstantinas Chabenskis ir Liza Bojarskaja, pažįstami iš „Likimo ironijos“, kuri tapo sėkmingiausiu visų laikų rusų kino kūriniu, tęsinio. Filmas „Admirolas“ gėdingai aplenkė sostinės kino teatrus, tačiau grįžta į Druskininkus.

REKLAMA

Trečiadienį pamatysime šiais metais auksinę Kanų kino festivalio palmės šakelę nuskynusio austrų režisieriaus Michaelio Hanekes filmą „Pakvaišę žaidimai“. Tai psichologinės siaubo dramos „Smagūs žaidimėliai”, kuria prieš dvylika metų jis šokiravo Kanų publiką bei kritikus, amerikietiškoji versija. Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymo fone itin aktualiai skambantis filmas apie blogio prigimtį primena, kad masiniu reiškiniu tapęs smurto puoselėjimas negrįžtamai žaloja žmogaus psichologiją.

Gyvenimo poezija ir proza

Ateinantį penktadienį aktorius R.Kazlas monospektaklyje „Geležis ir sidabras“ pagal Vlado Šimkaus eiles mokys publiką prisijaukinti poeziją. Tai stulbinančiai atviras ir jaudinantis pokalbis su žiūrovais apie pasirinkimą. Kartu - kvietimas pilkoje kasdienybėje ieškoti ir atrasti paslaptingą šviesą, kovoti už retas sidabrines minutes.

Turbūt kaip daugelis R.Kazlas manė nemėgstąs poezijos: „Pirmenybę teikdavau prozai, filosofams, dramaturgams, o į poetus ir eiles žvelgdavau nepatikliai. Tačiau iš tiesų laukiau ir ieškojau sau artimos poezijos. Jos turbūt reikia ieškoti kaip Meilės, kaip mylimosios, o poeto - kaip sielos brolio. Tokio pat ir sykiu kitokio savęs: jautresnio, atviresnio, subtilesnio, mylinčio ir keistai švytinčio. Atradęs Vlado Šimkaus poeziją, atradau tai, ko laukiau ir slapta ilgėjausi.“ Kaip ir poeto leksikoje, spektaklyje juntama „rupi detalė“, daiktiškumas. Priešnuodis jiems - ironija ir universali potekstė. Dar niekada poezija nebuvo tokia teatrališka.

Šeštadienį moterys galės grožėtis be darbo likusių vyrukų, kuriuos „bambalis“ alaus padrąsina tapti „Striptizo ereliais“, istorija. Ją lietuviškoms realijoms adaptavo tautinės literatūros „erelis“ Sigitas Parulskis. O sekmadienį žiūrovų laukia susitikimas su didžiausiu visų laikų „ereliu“ - Kazanova.

Šį moterų širdžių ėdiką pamatysime netradiciniame - pasenusio, tačiau meilės filosofiją išgryninusio vyro amplua. Kažin ar gali kas geriau suvaidintį Kazanovą už Lietuvos teatro ir kino legendą R.Adomaitį. Aktorius yra pasakęs, kad šis spektaklis panašus į telefonų knygą, kurioje surinktos ir sulipdytos įvairios Kazanovos gyvenimo nuotrupos. Tikroji drama scenoje įvyksta pasirodžius jaunai tarnaitei, kurią vaidina Auksiniu scenos kryžiumi šiemet apdovanota aktorė Aurelija Tamulytė.

REKLAMA

Muzikinės staigmenos


Vakarinė festivalio programa kvies į grupių „Inculto“ su Jurgiu Didžiuliu bei „Skamp“ su Erica Jennings priešakyje koncertus. Abi grupės gyvuoja senokai, yra pelniusios daug apdovanojimų ir iki šiol įeina į populiariausiųjų penketuką. Į Lietuvos muzikinį pasaulį jos įnešė gaivų skirtingų kultūrų bei stilių mišinį, kuriuo su didžiuliu malonumu mėgaujasi klausytojai.

Dar kitą savaitę muzikos mylėtojų laukia dar dvi staigmenos. Trečiadienį Rusų dramos teatro spektaklyje „Kabaretas Buchenvaldas“ per romansus bei „gyvai” atliekamas įvairių tautų dainas skleisis moters siela. Kameriniame spektaklyje kabareto dainininkę ir spalvingą jos gyvenimo istoriją pasakoja temperamentinga kaukazietiško kraujo aktorė Inga Maškarina, už šį vaidmenį nominuota Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimui.

Ketvirtadienį laukia lengva rimtosios muzikos injekcija - šmaikšti „Faustina“, susidedanti iš populiariausių Charlie Gounod, Arrigo Boito, Giacomo Puccini, Hectoro Berliozo, Giuseppe Verdi operų arijų. Pastišas sužavės ne tik aksominių balsų, bet ir aktorinio įtaigumo gerbėjus, nes jame pamatysime Kauno muzikinio teatro solistę Sabiną Martinaitytę bei jaunuosius jos kolegas Liudą Mikalauską ir Egidijų Bavikiną, pažįstamus iš populiaraus televizijos projekto „Triumfo arka“.


Rašyti komentarą...
L
Linelis
2009-08-12 16:02:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
,,Lušnynų milijonierių" - teatro festivalio programoje? CHA cha cha!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų