REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Doko savaitgalyje - teatro ir muzikos sintezės

Priešpaskutinis gegužės penktadienis į „Švyturio menų doką“ atneš ne tik vasaros nuojautas, bet ir šiltas gyvų pasirodymų sroves iš „Ore grotuvo“ ausinių. Šeštadienio scenoje – „Lietuvos teatrų pavasario“ laurais tebekvepiantys publikos numylėtiniai „No Theatre“ bei netikėtos patirtys su „Stipriai kitaip“.

REKLAMA
REKLAMA

„Ore grotuvo“ benefisas

Internetinis lietuviškos muzikos centras „Ore grotuvas“ penktadienį Klaipėdoje pristato pirmąjį renginį, kurio metu pasirodys jaunos, bet savo ekspresyvumu bei nepriklausomybe stebinančios grupės.

REKLAMA

Vieni iš svečių – „The Dominoes“ – akustinę „indie“ muziką su elektronika maišantis duetas, neseniai tapęs bene seniausias tradicijas turinčio Lietuvos debiutuojančių grupių festivalio „Blogiukai“ nugalėtoju.

Jiems talkins dar vienas kolektyvas iš sostinės „Beware Apollo“, savo muziką kuriantis pagal 90-ųjų amerikietišką roko paveldą. Jaunųjų grupių paradą užbaigs nuotaikingo „punk“ kolektyvas „Next Door“ iš Klaipėdos. Po koncerto – dar daugiau gero oro diskOREtekoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Ne“ vakaras

Šeštadieninėje „Švyturio menų doko“ programoje galima nesitikėti nei teatro, nei koncerto, arba –tikėtis visko. Doko erdves matuosis seniausiame šalies scenos meno festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris“ publikos simpatijas pelnęs ir mažosios scenos geriausiu pripažintas spektaklis „No Concert“.

Iš teatro „Utopia“ prasidėjęs 9 jaunų Gintaro Varno vadovaujamo kurso aktorių-magistrantų – E. Špokaitės, I. Lencevičiūtės, E. Latėnaitės, E. Gudavičiūtės, M. Repšio, D. Stončiaus, V. Sodeiko, A. Storpirščio, V. Bareikio - judėjimas  „No Theatre“ - alternatyva greito maisto sindromo krečiamam teatrui ir ryšio su šiuolaikine publika paieškų rezultatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių išėję pas žiūrovą patys – improvizuoti gatvėse ir namuose, „No Theatre“ grįžta į sceną su pilnametražiu, gedulingai šventiniu teatralizuotu koncertu „No Concert“.

V. Bareikio režisuotas „No Concert“ – tai trapi riba tarp visą nusmelkenčio juoko bei absurdiško tragizmo. Keisto žanro, rytietiškos atmosferos persmelktas valandos trukmės pasirodymas - aktorių improvizacija jiems patinkančių muzikos kūrinių temomis. Scenoje jie daro tai, ko dar niekada nebuvo bandę, beveik nesiremdami tekstine medžiaga, labiau - muzika bei fiziniu teatru. Taip spektaklis dengiasi sluoksniais, atverdamas erdvę kiekvieno interpretacijoms.

REKLAMA

Pasirengusiems dalyvauti

Nuo 22 val. „No Theatre“ kompaniją keis grupės „Suicide DJs“ narių V. Bareikio, A. Storpirščio ir P. Dapšausko akustinių dainų programa „Stipriai kitaip“.

Minimalistinė kolektyvo sudėtis - pianinas, trombonas bei 2 vokalai - sukuria artumo atmosferą, tad publika ne tik klausosi koncerto, bet tarsi pati dalyvauja įvykių eigoje.

REKLAMA

Čia neišvengiama ir teatrinių elementų. Muzika virsta teatru, o teatras - muzika, todėl dažnai „Stipriai kitaip“ koncertai veiksmo vietą randa būtent teatrinėje aplinkoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų