Režisieriaus Gintaro Varno vadovaujamas jaunųjų aktorių teatras „Utopija“ dar šiemet savo gerbėjams įteiks šventinę dovaną - dviejų dalių premjerinį spektaklį „Dekalogas“.

Spektaklis bus rodomas teatro žiūrovų dar nelankytoje vietoje - neseniai sostinėje repeticijų ir scenos erdves atvėrusiame M.K.Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre. „Utopijos“ aktorių, Lietuvos muzikos akademijos IV kurso studentų, aštuonetas pradės pirmąjį naujosios scenos kūrybinį sezoną.

Autorius - kolektyvas

Šokio teatras, kuriame telpa 400 žiūrovų, iškilo jaunuosius Lietuvos menininkus ugdančių įstaigų apsuptyje - šalia M.K.Čiurlionio menų ir B.Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklų. Tikėtina, kad ši scena taps ne tik jaunimo traukos centru, bet ir teatro žiūrovų mėgstama vieta. Paklaustas, ar „Utopija“ nuo šiol turi savo namus, G.Varnas sakė: „Ne. Patalpas ji nuomoja, bet būtų labai smagu, jei jos kada nors taptų namais“, - pridėjo režisierius.

Spektaklio „Dekalogas“ pradžių pradžia būtų galima vadinti vaidybos dėstytojos Viktorijos Kuodytės pernai žiemą studentams skirtą užduotį - parengti etiudus Dešimties dievo įsakymų tema. „Tada apie jokį spektaklį dar negalvojome. Aktoriai daug dirbo, kūrė situacijas. Iš pradžių buvo nueita viena, perdėm aiškia linkme: tiesiogiai iliustruotas kiekvienas įsakymas. Ir tik kai studentai suprato, kad Dekalogas persmelkia kiekvieną žmogaus žingsnį, kiekvieną jo gyvenimo akimirką, pradėjome kurti spektaklį“, - vaidinimo atsiradimo aplinkybes LŽ skaitytojams atskleidė režisierius G.Varnas. Taip išsipildė „Utopijos“ kredo - neįmanoma paversti įmanoma. Galima drąsiai teigti, kad pjesės autorius - visas aktorių kolektyvas. Studentai pažvelgė į šiandienybę, atsisuko į savąją patirtį, girdėtas, matytas ir jaustas situacijas. Atradimas, jog Dievo įsakymai nėra tik sausas, rašytinis moralinių normų rinkinys, o įvairiais pavidalais veikianti gyvenimo praktika, nulėmė ypatingą spektaklio formą. Scenografės Martos Vosiliūtės scenoje sukurtas niūrios Vilniaus tarpuvartės vaizdas spektaklio personažus sutelkia į vieną erdvę - kiemą, kuriame sekamos skirtingos istorijos: ne skolintos iš literatūros, o jaunų aktorių patirtos ir atkurtos. Tad galima drąsiai teigti, kad pjesės autorius - visas aktorių kolektyvas.

REKLAMA

Įdomus sutapimas

Šiemet sukako 20 metų nuo to laiko, kai lenkų režisierius Krzystofas Kieslowskis sukūrė filmų seriją „Dekalogas“. Tarptautiniame teatro festivalyje „Naujosios dramos akcija“, programoje „Dekalogas: dabar“ G.Varno vadovaujami studentai parodė nedidelį būsimo spektaklio eskizą. Filmo scenarijaus autorius Krzystofas Piesiewiczius, viešėjęs renginiuose ir stebėjęs studentų vaidinimą, pasak G.Varno, padrąsino kolektyvą, ragindamas tęsti pradėtą darbą. „Šio menininko, parašiusio, manau, genialų scenarijų, nuomonė mums buvo labai svarbi“, - sakė režisierius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų