Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pripažinimas ir aplodismentai virsta kaltinimais plagiatu, o jų paneigimas - užkarda toliau dalyvauti „Dainų dainos“ konkurse. Per vieną mėnesį dainų kūrėjas ir atlikėjas Deividas Norvilas-Deivis patyrė tiek įvairiaspalvių emocijų, kiek kitąkart ir per pusmetį nesukaupsi.

REKLAMA

„Ko gero, jokio laiško gyvenime nesu šitaip laukęs, kaip atsakymo iš dainos „There She Goes“ autorių teisių turėtojų britų, - neslepia Deivis. - Jis šioje istorijoje padėtų tašką.“ Ir galbūt taptų naujosios pradžia - jeigu atlikėjas sumanytų ginti suterštą savo, kaip dainų kūrėjo, garbę ir orumą teisme.

Ar po įsimintinų naujienų kupinos praėjusio šeštadienio „Dainų dainos“ laidos sulaukei dar ir oficialaus asmeninio pranešimo iš Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A)? Ar kalbėjotės apie tolesnį dainos likimą?

REKLAMA
REKLAMA

Ne, niekas į mane nesikreipė, ir aš taip pat. O dainos likimas nebe LATGA-A rankose. Ji pataisyta, kaip liepė muzikos ekspertų komisija, ir niekur nedings. Beje, tie, kurie girdėjo pakeistą variantą, sako, kad jis - net geresnis už pirmąjį. Pataisytąją versiją ir ketinu atlikti viešai. Sulaukiu daug pasiūlymų pasirodyti su šia daina tiek Vasario 16-osios, tiek Kovo 11-osios renginiuose. Ji iškentėjo daugiau už bet kurią kitą.

Belieka sulaukti atsakymo iš „There She Goes“ autorių teisių turėtojų... Susisiekti su jais padėjo patys komisijos nariai, nagrinėję mano dainą, tuo taip pat rūpinasi mano leidėjai. Surašėme situaciją, kaip viskas vyko, kad dainos dalyvavimas nacionaliniame konkurse sustabdytas, ir paprašėme pasakyti, ką jie įžvelgia šiame kūrinyje.

Situacija, kai galutinis organizatorių sprendimas dėl dainos dalyvavimo buvo ir man, ir žiūrovams paskelbtas laidoje, atrodė juokinga. Tai mėginimas išlaikyti laidos reitingus. Jaučiausi tarsi atleistas iš darbo neįrodžius kaltės. O ją, žinia, gali įrodyti tik teismas - tai akcentavo pats LATGA-A generalinis direktorius Edmundas Vaitekūnas. Tačiau drauge užbraukė specialiai suburtos komisijos nuomonę, siūlydamas savąją - kad daina nebegali dalyvauti konkurse.

REKLAMA
REKLAMA

Nacionaliniai muzikiniai televizijos konkursai vyksta nebe pirmus metus. Kodėl, tavo manymu, sutapo šitaip, kad autorystės vagysčių tema juose iškelta šiemet?

Matyt, kažkas labai nori važiuoti į tarptautinį „Eurovizijos“ dainų konkursą. Ir tas kažkas labai persigando. Kalbėsiu atvirai - buvau tas dalyvis, kuris galėjo laimėti „Dainų dainą“. Kažkas paprasčiausiai pridėjo į kelnes supratęs, kad jo pinigai, sudėti į ruošimąsi, gali nuplaukti.

E. Vaitekūnas prieš kameras neigė rašęs man elektroninius laiškus apie tai, jog patiria spaudimą, kad sulaukia skambučių, tačiau tai yra faktas. Teko girdėti, kad garso įrašo montažas, kuriame mano daina sugretinta su „There She Goes“, internete pasirodė tą patį vakarą, kai vyko „Dainų dainos“ koncertas.

Primink, kokiomis aplinkybėmis gimė „Lietuva“?

Lietuvos televizija (LTV) labai ilgai įkalbinėjo mane dalyvauti šiame konkurse. Aš nenorėjau, nes visai neketinau veltis į jokius „Eurovizijos“ reikalus. Tačiau galų gale buvau patikintas, kad tai - ne atranka į „Euroviziją“, o tiesiog nacionalinis dainos konkursas... Turėjau sukūręs priedainį, jį išplėtojau ir įrašiau dainą.

REKLAMA
REKLAMA

Ar, tavo manymu, etiška, kad šią dainą ekspertų komisijoje vertino žmonės, asmeniškai pažįstantys tave, autoriai, kurių dainos taip pat dalyvauja šiame konkurse?

Jokių pretenzijų neturiu. Mano gerai pažįstamų žmonių iš to paties „katilo“ komisijoje buvo tik du - kompozitoriai Deivydas Zvonkus ir Raigardas Tautkus. Komisiją subūrė pati LATGA-A. Galų gale, ką daugiau į ją kviesti? D. Zvonkus, ko gero, daugiausia kūrinių per metus išleidžiantis šalies prodiuseris, R. Tautkus irgi dirba produktyviai. Negi kviesi į šią komisiją pagyvenusį kompozitorių, nelabai išmanantį popmuziką?

Beje, po šių įvykių kalbėjau su ne vienu lietuviškos popmuzikos atstovu ir susidariau vaizdą, kad patenkintųjų LATGA-A veikla yra nedaug. Svarstoma galimybė įkurti savarankišką popmuzikos agentūrą, kuri pati rūpintųsi autorinio atlyginimo administravimo ir kitais reikalais. Kaži, ar tokiu atveju LATGA-A nesiimtų funkcijos, kuri įrašyta jos pavadinime - Lietuvos autorių teisių gynimo.

REKLAMA
REKLAMA

Ar po visų šių įvykių nebijai kurti dainų?

Bijau. Realiai visa muzika labai panaši, gal tik džiaze gali varijuoti improvizuodamas kokia tema. Popmuzikoje tai labai sudėtinga. Štai dabar turiu užsakymą vienai dainai. Svarstau, jog parašius reikės paprašyti užsakovo, kad duotų pasiklausyti visiems draugams - neduokdie, kam nors ką nors primins.

„Dainų dainos“ konkursas man neberūpi, bet apmaudu, kad dabar jau jame visi ne dainų klausosi, o ieško dainų panašumų su kitais kūriniais. LTV linkėčiau suburti komisiją, kuri vertintų visas tokiems konkursams pateikiamas dainas ir bet kokias pretenzijas autoriams pareikštų iki kūrinio viešo pristatymo.

Tuo atveju, jeigu anglai praneštų neturį jokių pretenzijų tavo kūriniui, ar svarstytum galimybę kreiptis į teismą dėl „Dainų dainos“ konkurse patirto garbės ir orumo įžeidimo?

Pirmiausia šis atsakymas padėtų padaryti galą apkalboms. Nes tai, kas vyksta dabar, yra tiesiog „pletkai“. O advokato pasiūlymo bendradarbiauti sulaukiau jau kitą dieną po to, kai prasidėjo šis skandalas. Todėl visko gali būti.

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien - antrasis pusfinalis

Sustabdžius dviejų pusfinalininkų - Deivio ir Rūtos Lukoševičiūtės - dalyvavimą konkurse, dvi vietos jame liko laisvos. Kas jas užims, bus paskelbta šįvakar, antrajame pusfinalyje, kuriame, planuojama, pasirodys dar dešimt konkurso dalyvių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų