Lietuvoje dažniausiai avarijas padaro sostinės gyventojai, rizikingiausi automobiliai yra "Honda", o avarijų kaltininkėmis dažniau tampa moterys nei vyrai.

Tai atskleidė draudimo bendrovės "If draudimas" atliktas tyrimas ir įvertinta penkerių metų Lietuvos avarijų statistika.

Tyrimas rodo, kad neatidžiausi vairuotojai gyvena Vilniuje. Iš 1 tūkst. privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu apsidraudusių vilniečių 72 tampa avarijų kaltininkais - tai net trečdaliu daugiau nei kituose miestuose, kur tūkstančiui apsidraudusiųjų vidutiniškai tenka 48 avarijos.

Nors vyrų tarp apsidraudusiųjų privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu yra tris kartus daugiau nei moterų, tačiau moterys 25 proc. dažniau nei vyrai tampa avarijų kaltininkėmis.

Vertinant rizikingumą pagal amžių, matyti, kad dažniausiai avarijų kaltininkai yra 18-22 metų jaunuoliai, kurie avarijas sukelia per pirmuosius trejus metus nuo vairuotojo pažymėjimo gavimo. Jaunieji vairuotojai avarijas sukelia trečdaliu dažniau nei turintys 7 metų vairavimo patirtį.

Avarijų kaltininkai dažniausiai vairuoja automobilius "Honda", "Mazda" ir "Nissan", kurių darbinis variklio tūris yra nuo 1,8 iki 2 litro.

Statistika rodo, kad avaringiausia savaitės diena - penktadienis, tuomet avarijų skaičius šokteli 30 procentų. Tuo tarpu saugiausiai vairuojama sekmadieniais - tomis dienomis avarijų padaroma taip pat 30 proc. mažiau.

Avaringiausios metų dienos yra gruodžio 23-oji ir 24-oji - per jas įvyksta 85 proc. daugiau nei vidutiniškai eismo įvykių.

Metus vairuotojai, remiantis statistika, pradeda saugiai - sausio 1 dieną avarijų sumažėja daugiau nei tris kartus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų