Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
kad skystokas tas lietuvos verslas, jokio supratimo apie R&D, nori kazko gatavo
jei Lietuvoj labai menkas "taikomasis mokslas" (tikiu Povilu), tai Lietuvos verslui nedidelė bėda - tiek Vokietijos, tiek Anglijos , tuo labiau JAV mokslas turi viską, ir parduoda, tik imk ir daryk. Mūsų mokslo ateitis jau senokai sėdi Europos universitetinėse laboratorijose (geri daiktai neprapuola :-) ir daro verslui (ir Lietuvos) ateitį.
pas mus nera jokiu taikomuju mokslu, tik teorija... studentai verciami mintinai mokytis teorijas, o praktikos - didelis nulis. Tai didele zala tiek jiems, tiek Lietuvos verslui.
Gerbiamieji,

tik, del Dievo meiles, nekalbekite abstrakciomis frazemis! Ka Jus vadinate taikomuoju mokslu - kokia tai sritis, koks tai kolektyvas, kokie tai pasiekimai? Is savo patirties puikiai zinau, kad "siaip sau", be konkrecios paskirties, daryti tyrinejimai dazniausiai nicnieko neverti. Taikomasis mokslas - kai turi problema ir visomis turimomis priemonemis ja sprendi.
Lietuvoje daugiau paplite tokie mokslo modeliai:
1. "As uzsiimu fundamentaliu mokslu". Isverciu: Net pats autorius nemano, kad jo rezultatai gali buti kam nors reikalingi ar naudingi. Tai mokslas del publikacijos, jokios jo prasmes nera (ne is viso, o realiomis Lietuvos salygomis).
2. "Mano rezultatai bus pritaikyti ateityje". Prasme ta pati, kaip auksciau.
Musu beda - dauguma "mokslininku" uzsiima mokslo imitacija, o ne mokslo kurimu - ne sprendzia kokias nors realias problemas, o kuria kazka, ka sugeba paskelbti straipsniu, po to vaikscioja isdidus kaip kazka nuveike.
Visa ta sistema, kai apie darbuotoja sprendzia pagal jo publikuotos rasliavos kieki, apie institucija - pagal "laipsniuotu" asmenu kieki, visa si sistema - slamstas,pinigu ir darbuotoju svaistymas.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų