„Balsas.lt“ ragina klausti „Žinių radijo“ laidos dalyvius.

2001 m. rugsėjo 11 d. Jungtinėse Valstijose buvo įvykdytas didžiausiais istorijoje teroro aktas. Dauguma JAV piliečių šį teroro aktą vadina svarbiausiu istoriniu įvykiu per savo gyvenimą. Per apklausą, kurią šeštųjų išpuolių metinių proga atliko institutas „Zogby International“, 81 proc. respondentų pareiškė, kad jų gyvenime nebuvo svarbesnio istorinio nutikimo kaip kruvini teroro aktai Niujorke ir Vašingtone. Jie paliko didelius pėdsakus amerikiečių psichikoje: 61 proc. apklaustųjų nurodė apie tai galvojantys bent kartą per savaitę, 16 proc. teigė, esą tokios mintys juos aplanko kasdien, o net 91 proc. respondentų mano, kad jiems teks išgyventi naujų išpuolių JAV žemėje.

Laidoje dalyvauja Seimo Užsienio reikalų komiteto narys Vaclavas Stankevičius, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Algirdas Gricius ir saugumo politikos ekspertas Ignas Stankovičius.

Laida „Apskritas stalas“ – kasdien 17.10 val. per „Žinių radiją“. Vedėja – Agnė Skamarakaitė.

Klausimus laidos dalyviams galite pateikti šio anonso komentaruose.


Rašyti komentarą...
K
Kodel
2007-09-11 14:13:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel niekas Lietuvoje neraso apie tai, kad dalis amerikieciu galvoja, jog sis teroro aktas buvo Amerikos spec. tarnybu suorganizuotas? Ar kam nors teko girdeti, kad is 18 teroristu, kurie dalyvavo nuvarant lektuvus 4 ar 5 lig siol gyvi, kai kurie jau buvo mire iki 9/11. Ar teko girdeti, kad bokstai dvyniai susmumo laivo kritimo pagreiciu, tai yra nebuvo jokio konstrukciju pasipriesinimo, o dar vienas (7 pastatas) irgi sugriuvo, nors i ji nepataike joks lektuvas. Be to, sio pastato griuvimo vaizdas tai klasikinis kryptingo sprogdinimo pavyzdys. Ar teko, kam girdeti, kad lektuvas, kuris isireze i Pentagona nepaliko jokiu sparnu smugio zymiu ant pastato sienu ir sis lektuvas po labai sudetingu manevru trenkese butent i ta Pentagono vieta, kuri maziausiai buvo vertinga... Apie tai kalba ne tik paprasti amerikieciai, bet ir kai kurie generolai, Holivudo zvaigzdes bei profesoriai.
Atsakyti
0

L
Linas K.
2007-09-11 14:55:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visų pirma norėčiau atsiprašyti dėl lietuviškai parašyto, bet rusiškai dvelkiančio klausimo. Tai visai atvirai provokacinis klausimas, siekiantis nukreipti diskusijas į lankas (proteroristines, proantiamerikietiškas). Tokius klausimus tesvarsto Rusijos Dūma ir parapsichologai.

Klausimas: JAV, norėdama apsaugoti savo ir kitų šalių žmones nuo musulmoninio terorizmo, negailėdama lėšų įsivėlė į sunkų pokarinį Irako ekonomikos, valdymo atstatymą, bandydama sustabdyti religinę nesantaiką (pats karas nebuvo nei ilgas, nei sunkus), tuo tarpu Iraką supančios priešiškos šalys (Sirija, Iranas, Pakistanas), prosocialistinės Rytų šalys (Rusija, Korėja, Kinija) atvirai blokuoja JAV pastangas užbaigt Irako demokratizavimo darbus. Ar JAV pastangos nėra beviltiška kova su agresyvėjančiu rytietišku socialistiniu fundamentalizmu? Kodėl JAV sąjungininkai iš Pietų Amerikos, Europos, Azijos bailiai laukia savo Rugsėjo 11-osios? Juk fundamentalistai ateis ir pas juos?
Atsakyti
0

a
al
2007-09-11 16:08:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kiek procentu amerikieciu galvoja apie irako vaikus?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų