• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiau­lių uni­ver­si­te­te (ŠU) nuo rug­sė­jo pra­dės stu­di­juo­ti apie 1330 nau­jų stu­den­tų, tai 14 pro­cen­tų ma­žiau nei per­nai. Pir­ma­kur­sių ba­ka­lau­rų ma­žė­ja, bet dau­gė­ja ma­gist­ran­tų.

REKLAMA
REKLAMA

Ma­žė­ja po­ra šim­tų

Va­kar spau­dos kon­fe­ren­ci­jo­je pre­li­mi­na­rius priė­mi­mo re­zul­ta­tus pa­gar­si­no ŠU stu­di­jų pro­rek­to­rius Juo­zas Pab­rė­ža ir ŠU priė­mi­mo ko­mi­si­jos at­sa­kin­go­ji sek­re­to­rė Li­na Bi­vai­nie­nė.

REKLAMA

Vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mo­se vie­to­se stu­di­juos 227 pir­ma­kur­siai ba­ka­lau­rai (15 pro­cen­tų ma­žiau nei per­nai), 353 – mo­ka­mo­se vie­to­se. Iš vi­so pir­ma­kur­sių ba­ka­lau­rų bus 580 (per­nai bu­vo 737).

ŠU pa­gal ma­žė­jan­čius priė­mi­mo į vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mas vie­tas stu­den­tų skai­čius nė­ra iš­skir­ti­nis uni­ver­si­te­tas. Net­gi tru­pu­tį di­des­niu pro­cen­tu jų ma­žė­ja ir Klai­pė­dos uni­ver­si­te­te, o Lie­tu­vos edu­ko­lo­gi­jos uni­ver­si­te­te – 35 pro­cen­tais.

REKLAMA
REKLAMA

Džiau­gia­ma­si, jog 10 pro­cen­tų dau­giau nei per­nai yra priim­tų­ į ma­gist­ran­tū­ros stu­di­jas – 369. Iš jų kas ant­ras stu­di­juos vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mo­se vie­to­se.

234 nau­ji stu­den­tai priim­ti į tęs­ti­nes stu­di­jas, o 147 bai­gu­sie­ji ko­le­gi­jas pra­dės stu­di­juo­ti aukš­tes­niuo­se uni­ver­si­te­to kur­suo­se.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Pab­rė­ža skai­čiuo­ja, jog nau­jų stu­den­tų bus 1330 ar­ba 14 pro­cen­tų ma­žiau nei per­nai (ta­da bu­vo 1550).

Me­nai – prie­ky­je

Šie­met pa­gal vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mas vie­tas ŠU į prie­kį iš­si­ver­žė Me­nų fa­kul­te­tas, su­lau­kęs 58 stu­di­jų krep­še­lių. Jis vie­nin­te­lis iš fa­kul­te­tų vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mų vie­tų ga­vo dau­giau nei per­nai – net 26 pro­cen­tais. Vi­si ki­ti – ma­žiau, o Gam­tos fa­kul­te­tas – nė vie­no.

REKLAMA

Ant­ras pa­gal vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mas vie­tas yra Tech­no­lo­gi­jos fa­kul­te­tas ( 54), tre­čias – So­cia­li­nės ge­ro­vės ir ne­ga­lės stu­di­jų fa­kul­te­tas (30).

Pa­gaI stu­di­jų pro­gra­mas dau­giau­sia krep­še­lių ati­te­ko dai­lės ir di­zai­no stu­di­jų pro­gra­mai (19). To­liau po 15 krep­še­lių su­rin­ko spe­cia­lio­ji pe­da­go­gi­ka, mu­zi­ka, edu­ko­lo­gi­ja, elekt­ros in­ži­ne­ri­ja.

REKLAMA

Po­pu­lia­riau­sių­jų de­šim­tu­ke dar yra elekt­ro­ni­kos in­ži­ne­ri­ja (11), svei­ka­tos edu­ko­lo­gi­ja (10), me­cha­ni­kos in­ži­ne­ri­ja (10), fi­nan­sų ma­te­ma­ti­ka (9), in­for­ma­ti­kos in­ži­ne­ri­ja (8).

Šiam de­šim­tu­kui ati­te­ko 56 pro­cen­tai krep­še­lių, o li­ku­sius pa­si­da­li­jo dar 23 stu­di­jų pro­gra­mos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šie­met še­šios ŠU stu­di­jų pro­gra­mos ne­su­rin­ko rei­kia­mo mi­ni­ma­laus stu­den­tų skai­čiaus. Per­nai bu­vo 10 to­kių pro­gra­mų.

Iš tų še­šių pro­gra­mų, ne­su­lau­ku­sių sto­jan­čių­jų, trys yra Gam­tos fa­kul­te­to: fi­zi­ka ir in­for­ma­ti­ka, op­tio­met­ri­ja, de­ko­ra­ty­vi­nė žel­di­nin­kys­tė. Ki­tos trys, li­ku­sios be sto­jan­čių­jų dė­me­sio, pro­gra­mos: ne­for­ma­lu­sis ug­dy­mas ir eti­ka, lie­tu­vių fi­lo­lo­gi­ja, vers­lo eko­no­mi­ka.

REKLAMA

J.Pab­rė­ža ap­gai­les­ta­vo, kad stu­den­tų ne­su­rin­ko uni­ka­lios op­tio­met­ri­jos, de­ko­ra­ty­vi­nės žel­di­nin­kys­tės pro­gra­mos.

At­lai­ky­ta „blo­ka­da“

Šis priė­mi­mas bu­vo ket­vir­tas, vyk­do­mas pa­gal nau­ją­jį Moks­lo ir stu­di­jų įsta­ty­mą. J. Pab­rė­ža tei­gė, jog jis bu­vo pa­ts sun­kiau­sias ir su­dė­tin­giau­sias. Ma­žė­jan­tį priė­mi­mą lė­mu­sios ir ob­jek­ty­vios, ir su­bjek­ty­vios prie­žas­tys.

REKLAMA

J. Pab­rė­ža pri­mi­nė, jog ap­skri­tai ma­žė­ja sto­jan­čių­jų į ša­lies aukš­ta­siąs mo­kyk­las, ma­ži­na­mos ir vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mos vie­tos. Be to, ŠU tu­rė­jo at­lai­ky­ti tam tik­rą Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­jos „blo­ka­dą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per pa­tį priė­mi­mo įkarš­tį mi­nis­te­ri­ja pa­skel­bė kai ku­rių uni­ver­si­te­tų tar­pi­nius ins­ti­tu­ci­nio ver­ti­ni­mo duo­me­nis.

„Mi­nis­te­ri­ja, ku­ri tu­rė­tų bū­ti ly­gios kon­ku­ren­ci­jos ga­ran­tija, pa­sė­jo ne­ri­mą dėl Šiau­lių uni­ver­si­te­to li­ki­mo, – sa­kė J. Pab­rė­ža. – Bet mes at­si­lai­kė­me.“

REKLAMA

Ta­čiau jis ne­nei­gė, jog šio priė­mi­mo re­zul­ta­tai, to­liau iš­lie­kan­ti stu­den­tų ma­žė­ji­mo ten­den­ci­ja, vers da­ry­ti per­tvar­kas uni­ver­si­te­te. Pir­miau­sia jų neiš­vengs Gam­tos fa­kul­te­tas.

Re­gio­nui rei­ka­lin­gas

Ge­riau­siais lai­kais – 2006 me­tais – Šiau­lių uni­ver­si­te­te bu­vo 11,5 tūks­tan­čio stu­den­tų. Prieš ket­ve­rius me­tus, kai pra­dė­ta stu­di­jų re­for­ma, – 9 tūks­tan­čiai.

REKLAMA

Šį rug­sė­jį bus jau tik 6 tūks­tan­čiai stu­den­tų. Bet, anot J. Pab­rė­žos, uni­ver­si­te­tas ga­li gy­vuo­ti ir su 4–5 tūks­tan­čiais stu­den­tų.

Šis priė­mi­mas, anot pro­rek­to­riaus, pa­ro­dęs, jog re­gio­ni­nio uni­ver­si­te­to po­rei­kis iš­lie­ka.

REKLAMA
REKLAMA

Pir­mi­niais duo­me­ni­mis, 80 pro­cen­tų įsto­ju­sių­ į ŠU yra iš Šiau­lių re­gio­no ir ap­lin­ki­nių re­gio­nų – Pa­ne­vė­žio, Tel­šių.

Per­nai pir­muo­ju pa­si­rin­ki­mu ŠU rin­ko­si 1300 sto­jan­čių­jų, šie­met taip pat.

J. Pab­rė­ža pri­mi­nė, jog daug ti­kė­ta­si iš pir­mą kar­tą pri­tai­ky­to tiks­li­nio fi­nan­sa­vi­mo, ku­ris tu­rė­jo ati­tik­ti ir re­gio­no po­rei­kius. Bet jis pra­ktiš­kai žlu­go.

ŠU tei­kė pa­raiš­ką 169 vie­toms, dėl jų ta­rė­si su darb­da­viais, o ga­vo vos 9 vie­tas.

R. Jankuvienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų