• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neseniai Lietuvoje keletą dienų viešėjo moksleivių delegacija iš Japonijos. Kultūrinių mainų programoje dalyvaujantys jaunuoliai nemažai keliavo po Lietuvą, bendravo su jaunimu, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse.

REKLAMA
REKLAMA

Į klausimą, kas iš kelionės po Lietuvą paliko giliausią įspūdį, vienas Japonijos delegacijos vadovų Daisuke Kimura sakė: „Vilniuje lankėmės KGB muziejuje, ši vieta mums pasirodė labai slegianti ir bauginanti. Lietuviai turi labai turtingą, bet žiaurią istoriją. Kiek teko vaikštinėti po sostinę, žmonės mums pasirodė laimingi, taip pat sužavėjo ir miesto architektūra, tad, galima sakyti, kad turėjome progą pamatyti tamsiąją ir šviesiąją sostinės pusę.“

REKLAMA

Svečius iš tolimosios Japonijos noriai sutiko šalies politikai ir jaunimo organizacijų atstovai.

„Lankėmės Užsienio reikalų ministerijoje ir Seime, kur vyko diskusija su politikais apie jaunimo politiką ir bendradarbiavimą taip pat lankėmės universitetuose, kur susitikome su studentais, dalyvavome paskaitose apie kultūrinį bendradarbiavimą. Lankėmės ir vidurinėje mokykloje, kur su mokiniais surengėme krepšinio varžymas, na šias mes pralaimėjome“, – juokdamasis pasakojo svečias.

REKLAMA
REKLAMA

Kimura pasakojo, kad viešnagės Lietuvoje metu taip pat stebėjo krepšinio varžybų transliacijas kartu su lietuviais. Tiesa, kokią komandą palaikė pašnekovas taktiškai nutylėjo.

„Ypač malonu buvo apsilankyti garbaus atminimo vicekonsulo Sh. Sugiharos namuose – tai brangiausių vietų, kurias Lietuvoje gali aplankyti japonai. Mums buvo labai įdomu pamatyti šio žmogaus darbo aplinką, iš arčiau susipažinti su tuo, ką jis Lietuvoje veikė, kaip gelbėjo žydų tautybės žmones, kaip jam sekėsi dirbti sudėtingomis to istorinio laikmečio aplinkybėmis. Tai buvo labai šviesi ir humaniška asmenybė. Džiugu, kai galima su savo istorija susipažinti ne tik per tai, kas perteikiama oficialiais faktais, bet ir susidaryti savo nuomonę iš to, ką pamatėme ir sužinojome. Pažįstant jūsų istoriją, tam tikra prasme keičiasi mūsų santykis su savo šalies istorija“, – įspūdžiais dalijosi D. Kimura.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D. Kimura teigimu, jo kolegos iš Japonijos taip pat yra sužavėti Lietuva: „Visiems mums pasirodė, kad Lietuva labai graži šalis, puikiai išsivysčiusi ir švari šalis. Lietuviai mums pasirodė labai ramūs, svetingi ir gana laimingi žmonės, bendraujant tiek oficialiai, tiek neformalioje aplinkoje. Buvo žmonių iš mūsų delegacijos, kuriuos itin nustebino lietuviškas maistas. Vos atvykę apsilankėme tradicinių lietuviškų patiekalų restorane, labai norėjome paragauti tikrų lietuviškų valgių. Ypač šokiravo raudona siurba, nes Japonijoje tokių patiekalų neturime. Sriubos skonis buvo puikus, žinoma, sužavėjo ir cepelinai. Stengėmės paragauti kuo daugiau ir kuo įvairesnių lietuviškų patiekalų“.

REKLAMA

Svečio teigimu, šalys, kuriose puikiai išvystyta maisto kultūra, daug lengviau vystomi ir mentaliniai dalykai.

D. Kimura neslėpė, kad prieš atvykdamas į Lietuvą taip pat domėjosi mūsų šalimi, ilgai ieškojo informacijos, skirtos turistams. Paklaustas, ar tokią kokią pamatė Lietuvą ir kokią  tikėjosi išvysti, sakė: „Yra didelis skirtumas tarp to, kas rašoma internete ir kokia iš tikrųjų yra Lietuva. Ilgai žiūrinėjau internete Vilnius senamiesčio nuotraukas, bet atvykus viskas pasirodė kitaip – daug gražiau, didingiau. Teko girdėti, kad lietuviai šiuo metu kenčia dėl bedarbystės ir šalyje yra sudėtinga ekonominė situacija, bet išėjus į gatves atrodo kad viso to nėra, lietuvių jaunimas mėgaujasi gyvenimu. Galbūt taip yra todėl, kad sunkios istorinės patirtys išmokė džiaugtis kitais dalykais nekreipiant dėmesio į materialinius nepritekteklius.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų