REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo įstaigos darbuotoja su statybininko šalmu. Toks neįtikėtinas vaizdas jau tampa kasdienybe kai kuriuose Šiaulių apskrities lopšeliuose-darželiuose. Neįtikėtini perversmai organizuojami tyliai, o darbus atliekančių įstaigų darbuotojų ir juose besimokančių vaikų saugumas niekam nerūpi.

REKLAMA
REKLAMA

Teptukais darbavosi darželio darbuotojos

Apie vieno Radviliškio lopšelio-darželio darbuotojas, virtusias sijonuotomis statybininkemis ir dažytojomis, savaitraščio „Šiauliai plius“ redakcijai pranešė darželio auklėtinės tėtis.

REKLAMA

„Atėjęs pasiimti savo mažylės, užuodžiau dažų tvaiką. Tai nebuvo dailės priemonių kvapas – tvoskė aliejiniais dažais. Netrukus pats išsiaiškinau, kad mano uoslė nemelavo“, – pasakojo mažametės tėvas. Jam pavyko sužinoti, jog darželio patalpas neseniai dažė pačios darželio darbuotojos. Be specialių kaukių ir kitų darbo saugos priemonių – apsirengusios taip, kaip dirba su vaikais.

„Mano žiniomis, tai nebuvo savarankiška talka, tokia, kokia praėjusiais metais buvo rengiama vienoje Šiaulių mokyklų“, – sakė vyras. Jam kilo įtarimų, kad dažuose esančių medžiagų galėjo prisikvėpuoti vaikai.

REKLAMA
REKLAMA

„Gal tai tik keistas sutapimas, bet mano dukra tą vakarą buvo irzli. Nepadėjo nei pokalbiai, nei išvyka į cirką. Net jei dukros elgesys nebuvo susijęs su dažymu darželyje, atliekant tokius darbus turėtų būti pasirūpinta ne tik darbuotojų, bet ir vaikų saugumu“, – teigė mergaitės tėvas.

Visuomenės sveikatos specialistai vertina kritiškai

Visuomenės sveikatos centro atstovai kritiškai vertina minėtą istoriją. „Darbuotojos negali pačios remontuoti patalpų. Tai turi atlikti specializuotos komandos, atitinkančios darbų saugos reikalavimus, aprūpintos asmeninėmis apsaugos priemonėmis ir pan.“ – teigia Šiaulių visuomenės sveikatos centro Sveikatos saugos skyriaus vedėja Jūratė Karalevičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gali būti, kad minėtos mažametės irzlumas buvo susijęs su tuo, kas vyko jos darželyje. J. Karalevičienė prabyla, jog prisikvėpavus dažų galima sunegaluoti. „Peršti akis, skauda ar svaigsta galva, ašaroja akys. Poveikis priklauso nuo sąlyčio su chemine medžiaga laiko ir nuo cheminių medžiagų koncentracijos. Tai priklauso nuo to, ar dažant patalpos buvo sandariai uždarytos, ar vėdinamos“, – vardija Šiaulių visuomenės sveikatos centro atstovė. Anot jos, nuo minėtų negalavimų gelbėtis pirmiausia patartina grynu oru ir skysčiais, bet kartais net ir jie gali nebepadėti.

REKLAMA

„Jeigu negalavimas užtrunka, būtina kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad būtų paskirti išsamesni tyrimai“, – pataria J. Karalevičienė.

Dažų ekspertai teigia, kad išdažytoms patalpoms vėdinti tam tikrais atvejais reikia skirti daugiau laiko. „Gali tekti laukti parą, jei norima, kad kvapo visiškai nesijaustų, bet gali tekti laukti net ir savaitę. Žinoma, jei išdažytoje patalpoje lankosi ar gyvena vaikai, laikas, skirtas vėdinti, turėtų būti ilgesnis“, – teigia bendrovės „Smiltis“ vadovas Vytautas Abraitis.

Darželio direktorės savivalda

Redakcija išsiaiškino, kad lopšelio-darželio darbuotojos sienas dažė be Radviliškio rajono savivaldybės žinios.

REKLAMA

Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė teigia neturinti informacijos, jog kokiame nors darželyje remontą atliktų patys jo darbuotojai.

„Neturiu tokios informacijos, nieko negirdėjau. Auklėtojos turėtų dirbti tik tai, kas numatyta jų pareigybėse“, – teigia Genovaitė Juodeikienė. Savavališki dažymo darbai lopšelyje-darželyje jai atrodo nepateisinami.

„Labai keista tai girdėti, kai darželių ūkio dalyje yra tą darbą galintys padaryti darbuotojai“, – stebisi G. Juodeikienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbo inspekcija: „Papildomas darbas – tik už atlygį“

Valstybinė darbo inspekcijos specialistų teigimu, bet koks papildomas darbas turi būti įformintas.

„Darbuotojas privalo vykdyti darbo sutartį ir atlikti sutartyje numatytas darbo funkcijas. Darbuotojas gali susitarti, jeigu to nedraudžia įstatymai, kad jis toje pačioje darbovietėje eis tam tikras papildomas pareigas arba dirbs tam tikrą papildomą (sutartyje nesulygtą) darbą, už kurį mokamas atlyginimas“, – teigia Valstybinės darbo inspekcijos atstovas. Anot jo, visais atvejais darbdavys turi užtikrinti normalias darbo sąlygas.

REKLAMA

Naudojimasis valdžia nuveda ir į savo sodybą

Šis atvejis Radviliškio lopšelyje-darželyje – tik lašas jūroje istorijose apie tai, kiek toli kartais gali nuvesti darželio vadovių savivalda. Šiaulių apskrities pakraštyje vieno lopšelio-darželio darbuotojai statybos darbus atliko direktorės sodyboje. Greičiausiai tai nebuvo vienkartinis savavališkas darbas, nes apie tai suuodė net darbo inspektoriai. Istorijai iškilus į viešumą, švietimo įstaigos direktorė neigė, kad pavaldiniai užklysdavo atlikti darbų ir į jos namus, bet kieme išmėtyti statybos įrankiai liudijo ką kitą.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų