Žiūrovus įsiutino eteryje ištarti čempiono Poškaičio žodžiai: jis turi tam atsaką

Liepos 16 dieną, penktadienį LRT laidoje „Įdomiosios atostogos“, vedamoje Vido Bareikio ir Ramintos Naujanytės-Bjelle, apie savigyną pasakojo savigynos specialistas Jordanas Poškaitis. Jo komentarai laidoje sulaukė kritikos bei neigiamo atgarsio.

Kovos menų čempionas laidoje pasakojo, kaip tinkamai apsiginti nuo užpuolikų pačiam. Tačiau jo paaiškinimai ir pasakojimas socialiniuose tinkluose „sprogo“ nuo žiūrovų reakcijų. Buvo kalbama, kad taip aiškinti vaikams tiesioginiame eteryje netinkama. Štai čia J. Poškaičio aiškinimas apie gynybą laidoje:

„Būdavo, merginos sako – aš atėjau į šokius ir prie manęs prisikabino chamas. Sakau, papasakokite toliau. Tai jo, aš užsidėjau tokį sijonuką, čia apsinuoginau, išsidažiau ir atėjau, va, taip.

Tu padarai save kaip jauką, prie kurio norėtųsi lįsti. Jeigu tu ateini viena, yra daugiau galimybių, kad taip gali įvykti. Jeigu su draugėm – daug mažiau galimybių, kad tu galėsi nukentėti. Toliau. Išėjau namo ir mane užpuolė. Kodėl išėjai viena? Galėjai su drauge, galėjai taksi išsikviesti.“

Žmonės neteisingai interpretavo

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Jordanu Poškaičiu šis sakė, kad jį žmonės suprato neteisingai.

„Tokius savigynos seminarus aš vedu jau 20 metų. Visada kalbu pavyzdžiais – kaip būna gyvenime. Tikrai neteisinu tų, kurie, tarkim, prievartauja ar naudoja smurtą. Niekas neturi absoliučiai jokios teisės naudoti prievartos ar kitaip smurtauti. Priešingai – esu prieš juos. Pats auginu tris dukras ir iš esmės mano tikslas yra jas apsaugoti, o mano darbo dalis yra pasirūpinti, kad jų būtų mažiau.

Tai, ką pasakiau laidoje, neturi nieko bendro su tai, kaip merginos rengiasi, tai nėra draudimas atrodyti taip, kaip nori. Kalbėjau apie saugaus ir kritinio mąstymo kriterijus. Pavyzdys – mes turime teisę eiti per pėsčiųjų perėją pirmi, tačiau juk kvaila neapsidairyti į šonus, tiesa? Tad ir minėtą situaciją nubrėžiau turėdamas galvoje saugumo sumetimus“, – sakė vyras.

Jis pripažįsta, kad norėjo tik įspėti, kokios merginos dažniausiai būna puolamos. Vyras dažnai susilaukia nusiskundimų, kad merginos būna užpuolamos tamsiuoju paros metu.

„Aš joms aiškinu, kaip smurtautojas pasirenka auką, į ką jis atkreipia dėmesį, kas gali jį provokuoti ir kaip išvengti to.

O dėl tos frazės – gal ne taip išsireiškiau, netinkamą pavyzdį paėmiau? Nieko nenorėjau įžeisti, o jei taip nutiko, tuomet atsiprašau. Tačiau labai natūraliai, paprastai norėjau pasakyti, kaip gyvenime kartais būna ir mes patys kartais turime mokėt save apsaugoti.“

LRT atsiprašo dėl turinio

Naujienų portalui tv3.lt LRT sako, kad nesklandumų tiesioginiame eteryje kartais išvengti nepavyksta, o kovų menų specialisto komentarus laiko netinkamais.

REKLAMA

„Praėjusį penktadienį tiesioginiame „Įdomiųjų pamokų“ eteryje nuskambėjusius pasisakymus laikome nekorektiškais, neatitinkančiais LRT vertybių, ir dėl jų atsiprašome. Suprantame, kad neįmanoma išvengti visų nesklandumų dėl tiesioginio eterio specifikos, tačiau manome, kad praėjusį penktadienį turinys moksleiviams buvo parengtas nepakankamai kokybiškai, dėl to atsakomybės reikalausim iš laidą prodiusuojančios įmonės.“

LRT atstovybė viliasi, kad tokia situacija nenubrauks laidos sukurtos edukacinės vertės. Anot jų, tiesioginiame eteryje buvo parodyta apie 170 pamokų, kuriose per įvairiausių šalies specialistų lūpas nuskambėjo daugybė svarbių temų.

Taip pat laidos „Įdomiosios pamokos“ prodiuseris Laurynas Šeškus atsiprašo už laidoje išsakytus žodžius.  

„Pastaruoju metu viešoje erdvėje girdime apie didėjančius smurto protrūkius, ypač už didžiųjų miestų ribų. Ši problema mums atrodo ypač aktuali ir svarbi.

Daugkartinis kovos menų čempionas, žymus savigynos specialistas Jordanas Poškaitis laidoje pasakojo, kaip išvengti pavojų ir kaip elgtis, kai tie pavojai užklumpa, kaip gintis be fizinio pasipriešinimo, kaip elgtis, kai vaiką už rankos paima nepažįstamas vyras ir garsiai šaukia „pareisim namo, rimtai pakalbėsim!“, ką daryti, kad aplinkiniai iš karto suprastų, jog tas vyras nėra joks tėtis, kaip elgtis susidūrus su agresyviu girtu žmogumi ir pan.

Svečias tikrai davė daug labai naudingų ir praktiškų patarimų. Kai kurios frazės ir konkrečiai ši, kurios ištrauką nurodote, mano manymu, prasilenkia su šio amžiaus vertybėmis ir net nelabai yra diskutuotina. Jeigu tai būtų netiesioginė laida, jos eteryje neliktų.

Aš prisiimu asmeninę atsakomybę ir labai atsiprašau visų, kuriuos tai galėjo įžeisti. Mes savo ruožtu parengsime daugiau laidų, skirdami dar daugiau dėmesio pakantumo ir tolerancijos ir griaunančioms lyčių stereotipus temoms. Tie, kurie mus žiūri kasdien, tikrai žino, kad minėtos temos ir vertybinės nuostatos yra absoliučiai vyraujančios šiame projekte“, – taip komentuoja L. Šeškus.


Rašyti komentarą...
S
Sirsta lgbt
2021-07-21 17:26:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mlc Poskaitis, tiesa pasake, kiekvienas supranta savaip. Normalus vyras
Atsakyti
-1

R
Raimis
2021-07-21 18:13:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš pritariu poškaičiuj malačius bičas
Atsakyti
-1

I
Instruktoriau
2021-07-21 18:08:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
nekreipk demesio, matai - pussies, snowflakes ir liberastai 'meltdowne'.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų