REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

23 veiklos metus skaičiuojanti Lietuvos Artrito asociacija surengė seminarą „Teisė žinoti“ apie saugų elgesį ir traumas sergantiesiems sąnarių ligomis. Devynių bendrijų, priklausančių organizacijai, pirmininkai aptarė gydymo naujoves ir pagalbą slidžiuoju metų laiku.

23 veiklos metus skaičiuojanti Lietuvos Artrito asociacija surengė seminarą „Teisė žinoti“ apie saugų elgesį ir traumas sergantiesiems sąnarių ligomis. Devynių bendrijų, priklausančių organizacijai, pirmininkai aptarė gydymo naujoves ir pagalbą slidžiuoju metų laiku.

REKLAMA

Laidoje „Sveikas rytojus“ asociacijos prezidentė Onutė Telyčėnienė, jau keturis dešimtmečius serganti reumatoidiniu artritu, pasakojo, kad tokios žinios yra ypač svarbios susidūrusiems su artritu, artroze, Bechterevo liga ir kitomis ligomis, žalojančiomis sąnarius. 

„Seminaro metu išgirdome, su kokiomis problemomis susiduria artritu sergantys žmonės, ar yra prieinama biologinė terapija. Bendraudami su sveikatos apsaugos sektoriaus atstovais, pasitariame, mokomės vieni iš kitų. Ypač nėra lengva žiemos laikotarpiu nukristi, paslysti – tai labai pavojinga“, – laidoje kalbėjo O. Telyčėnienė.

„Medicinos vizija“ kineziterapeutas gydytojas Dominykas Pusvaškis taip pat pasakojo, kad traumų metu dažniausiai sužalojami ne tik patys kaulai, jungiantys sąnarius, tačiau nukenčia ir patys sąnariai.

REKLAMA
REKLAMA

„Gali įvykti sąnario išnirimas – tai, ko gero, didžiausia sąnarių problema, dažnai įvykstanti žiemos metu. Nukenčia minkštieji audiniai aplink sąnarius, kurie saugo patį sąnarį nuo išnirimo, nestabilumo. Tuomet reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą ir nustatyti, kokio tai rimtumo problema“, – kalbėjo kineziterapeutas D. Pusvaškis.

REKLAMA

Laidoje Lietuvos artrito asociacijos prezidentė O. Telyčėnienė dalinosi savo patirtimi ir pasakojo apie kadaise patirtą traumą.

„Nukritau eidama į darbą, mano pėda atsisuko į kitą pusę. Tuomet prireikė operacijos, kurios metu čiurna buvo sutvirtinta geležimis, dėl kurių, po metų, teko operuoti dar kartą“, – apie nelaimingą atsitikimą pasakojo pašnekovė.

Kaip apsisaugoti?

Vilniaus „Artrito“ bendrijos pirmininkas, buvęs daugkartinis Lietuvos savigynos imtynių čempionas Rimtautas Nartautas pasakojo, kaip reikėtų taisyklingai eiti slidžiu žemės ar šaligatvio paviršiumi bei kaip paslydus kristi, kad sąnariai patirtų kuo mažiau sužalojimų.

REKLAMA
REKLAMA

„Avalynė turėtų būti su protektoriais, taip pat, ją reiktų reguliariai keisti. Judėti reiktų mažais žingsneliais, truputį pasilenkus į priekį, taip išlaikant pusiausvyrą ir apsisaugant nuo kritimo“, – aiškino R. Nartautas.

Laidoje gydytojas kineziterapeutas Dominykas Pusvaškis dalinosi, kad užsiimant fizine veikla, yra užtikrinama ne tik stipri imuninė sveikata, tačiau stiprinama ir kaulų-raumenų sistema.

„Atliekant judesių amplitudės pratimus išsiskiria tepalinis skystis, kuris mums reikalingas natūraliam sąnarių sutepimui. Jeigu mes mažai judėsime, ypatingai, jeigu neatliksime judesių sąnariams, tuomet to skysčio išsiskirs mažiau, sutepimas mažės, o tuomet greitės sąnarių susidėvėjimas“, – pasakojo D. Pusvaškis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas labai svarbus dalykas, lemiantis sąnarių ilgaamžiškumą ir sveikatą  – visavertė mityba.

„Turime užtikrinti tinkamą mitybą, kad su maistu gaunamų maisto medžiagų užtektų ir kaulams, ir sąnariams. Jei tam tikrų medžiagų natūraliai gauti nepavyksta, tuomet, reiktų pagalvoti apie tinkamų papildų pasirinkimą“, – kalbėjo kineziterapeutas D. Pusvaškis.

Laidoje „Sveikas rytojus“ vaistininkė Kristina Staivė dalinosi, kad norint pamaitinti sąnarius, kremzles ir kaulus bei apsaugoti nuo vadinamojo priešlaikinio sąnario kremzlės susidėvėjimo padeda įvairūs papildai su kolagenu, kaip pavyzdžiui, Cemio Gemze. Ypač veiksmingai atsiradusį jo trūkumą organizme gali kompensuoti šalia sveiko gyvenimo būdo papildomai vartojami išgryninti I ir II tipo kolagenai.

REKLAMA

„I TIPO kolagenas formuoja stiprų, į pintą virvę panašų skaidulinį audinį, tam kad raiščiai ir sausgyslės galėtų pakelti smarkų tempimą. II TIPO kolagenas iš labai plonų skaidulų formuoja tankius erdvinius tinklus, saugančius kremzles nuo apkrovų. Pažangiausių technologijų apdoroti ir pateikti specialios formulės kapsulėse I ir II tipo kolagenai kartu su vitaminu C atitinka efektyvią terapiją ir leidžia pasiekti optimalių rezultatų vos per du mėnesius, nors vartoti galima be pertraukos tiek, kiek jaučiate poreikį“, – pasakojo vaistininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų