Vyras sugalvojo gudrybę, kaip atsikratyti vapsvų: pravers kiekvienam

Vyras pasidalino paprasta gudrybe, kaip atbaidyti vapsvas nuo savo sodo – kaip jauką jis naudojo žuvį. Šis sumanus metodas su buteliu vabzdžiams neleidžia iš jo išskristi, kol galiausiai vapsvos nuskęsta muiliname vandenyje.

Vienas vyras sugalvojo puikią gudrybę, kaip atsikratyti vapsvų, iš paprastų namie turimų priemonių pasigaminus spąstus. TikToko naudotojas, pasivadinęs „realAlaska“ sako, kad į šiuos spąstus nepakliūna bitės, o taip pat juos saugu naudoti gyvenant su vaikais ar turint naminių gyvūnų.

Daugiau nei 2,8 milijono peržiūrų surinkusiame vaizdo klipe jis naudoja nedidelį gabalėlį lašišos kaip jauką, pritraukiantį vapsvų dėmesį, kai tuo tarpu žuvies kvapas bičių visai nevilioja.

Aplink lašišos gabalėlį vyras apvynioja siūlą ir jį pakabina butelio nuo vandens viduje, siūlo galą pririšdamas prie butelio kaklelio. Butelio apačioje išpjauta skylė, kad vapsvos galėtų į jį įskristi ir pasiekti masalą. Tuomet į butelį jis pripila vandens ir įpila truputį indų ploviklio.

Kaip rodoma vaizdo įraše, vos lašišos atsikandusios vapsvos skrenda viršun, norėdamos išsilaisvinti iš spąstų. Norėdamos nepaleisti turimo grobio, jos nuolat bando skristi į viršų, kol galiausiai išsekusios krentą į muiluotą vandenį.

Vyras sako, kad tokie spąstai dar ir apsaugo bites nuo jas puolančių vapsvų. Nors šis metodas nekelia pavojaus naminiams gyvūnams, internete taip pat buvo nemažai nepritariančių tokiems spąstams, nes ir vapsvų žudyti nereikėtų.

Vienas žiūrovas rašė: „NE! Taip pat ir vapsvos apdulkina augalus. Ekosistemoje viskas turi savo paskirtį. Viskas.“

„Vapsvos iš tiesų padeda suvaldyti vabzdžių populiaciją. Jos veikia kaip puiki priemonė nuo kenkėjų.“ – komentavo kitas žmogus.

Vaizdo įrašo autorius atsakė: „Tam tikra prasme tu teisus, bet 500 ml talpos vapsvų spąstai nepradės apokalipsės, ir taip tikrai geriau, nei pašalinti visą jų lizdą.“ Dar vienas pritariantysis rašė: „Mano mama taip daro, o tada vapsvas sudeda į voratinklius, kad jos nepražūtų.“


Rašyti komentarą...
O
Ona
2020-06-25 15:52:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos kaime taip "gaudydavo" vapsvas jau seniai. Ant medžių šakų sukabindavo sena uogiene iš vidinės pusės pateptus butelius, pripildytus paprasto vandens. Žūdavo bjaurybių daug. O gailėtojams pasakysiu, jos gelia daug stipriau nei bitės.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų