• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie kai kuriuos sveikatos sutrikimus, pavyzdžiui, skausmą tuštinantis ar išmatose pastebimą kraują, nepatogu kalbėti net su gydytoju, tačiau pastebėjus šiuos simptomus svarbu kuo greičiau vykti išsitirti, nes jie gali išduoti vėžį.

Apie kai kuriuos sveikatos sutrikimus, pavyzdžiui, skausmą tuštinantis ar išmatose pastebimą kraują, nepatogu kalbėti net su gydytoju, tačiau pastebėjus šiuos simptomus svarbu kuo greičiau vykti išsitirti, nes jie gali išduoti vėžį.

REKLAMA

Apie storosios žarnos, dar vadinamą kolorektalinį, vėžį naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakojo Nacionalinio vėžio instituto onkologė chemoterapeutė Edita Baltruškevičienė.

Kraujas išmatose – pavojaus signalas

Neretai atėjus į gydytojo kabinetą nepatogu kalbėti apie tokias problemas, kaip tuštinimosi sutrikimai, todėl vengdami to, kai kurie pasirenka visai nesilankyti pas gydytojus, tačiau onkologė chemoterapeutė įspėja – nė vieno pasireiškiančio simptomo negalima ignoruoti.

„Išties labai dažnai žmonės vengia ir dažniau, negu turėtų vengti ateiti pas gydytoją, pasitikrinti, ypač kalbant apie kažkokius simptomus, susijusius su storuoju žarnynu, su tiesiąja žarna.

REKLAMA
REKLAMA

Ši apžiūra nėra tokia maloni, žinoma, reikia iš tiesų nusirengti, bet gydytojui nėra nepatogių temų, nėra nepatogių apžiūrų. Ir, iš tikrųjų, ir nėra nepatogių klausimų, kuriuos gali pacientas mums užduoti“, – tikrintis ragino E. Baltruškevičienė.

REKLAMA

Anot gydytojos, kraujas išmatose – vienas iš pagrindinių simptomų, kurių šiukštu negalima ignoruoti, o juo labiau nesiimti patiems nusistatinėti sau ligų pagal jaučiamus simptomus, nes daugelis tai iškart palaiko hemorojaus simptomu:

„Visų pirma norėčiau atkreipti dėmesį, kad kraujo išmatose būti neturi ir jeigu jis atsiranda, vadinasi, yra kažkokia problema.

Taip, dažnai tai gali būti susiję su hemorojumi, tačiau hemorojaus diagnozę va taip nusistatyti nėra teisinga, visuomet reikia kreiptis į gydytoją, kad apžiūrėtų, nes jeigu tai yra hemorojus, žinoma, paskiriamas gydymas, problema sprendžiama. Kartais hemorojus tampa lėtiniu.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jeigu matote, kad simptomai kažkaip keičiasi, vis tiek karts nuo karto reikia kontrolei atvykti pas gydytoją, įvertinti, ypač jeigu kraujavimas tampa intensyvesnis, būtinai neatidėlioti ir kreiptis į gydytoją, nes tai rodo, kad yra kažkokia problema storojoje žarnoje ir būtinai į ją reikia atkreipti dėmesį.“

Hemorojui nurašomi simptomai gali išduoti vėžį

Didžiausias pavojus slypi tame, kad hemorojui būdingi simptomai nėra būdingi vien šiai ligai – lygiai tokie pat požymiai gali išduoti ir mirtinai pavojingą ligą. Susirgus onkologine liga, svarbu kuo anksčiau ją aptikti, todėl delsti negalima.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Hemorojus gali sukelti kažkokį skausmą, tuštinimosi sutrikimus, kažkokį mazgiuką pacientas gali apsičiuopti, kraujas išmatose – tie patys simptomai yra būdingi ir vėžiui. Tikrai nereikia pačiam nustatyti diagnozės, būtinai reikia kreiptis, kad būtų apžiūrima.

Žinoma, apžiūra yra pirštu, apžiūra yra endoskopinė, kurios metu tikrai įvertinami ir giliau esantys dariniai, paimama biopsija, esant poreikiui, ir ištiriama, nes nuo diagnozės laiko, nuo stadijos ypatingai priklauso gydymo rezultatai“, – pabrėžė pašnekovė.

REKLAMA

Daug ir išsamiai apie simptomus, kurie gali reikšti storosios žarnos vėžį, kokį testą kiekvienas gali atlikti namuose, net jei ir nejaučia simptomų, kodėl svarbu neignoruoti tokio simptomo, kaip išmatose matomas kraujas, ir kur ieškoti pagalbos ir palaikymo susirgus – kviečiame žiūrėti tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.

Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar! Visą laidą galite žiūrėti žemiau esančiame vaizdo įraše:

 „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų