REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vitaminas D vadinamas saulės vitaminu, nes jis natūraliai gaminamas organizme, veikiant saulės šviesai. Tiems, kuriems maistinių medžiagų nepakanka, ausyse gali atsirasti du požymiai.

Vitaminas D vadinamas saulės vitaminu, nes jis natūraliai gaminamas organizme, veikiant saulės šviesai. Tiems, kuriems maistinių medžiagų nepakanka, ausyse gali atsirasti du požymiai.

REKLAMA

Vitaminas D yra maistinė medžiaga, svarbi daugeliui biologinių procesų organizme. Tačiau Jungtinėje Karalystėje saulės nepakanka, todėl tūkstančiams britų kyla sveikatos komplikacijų rizika.

Ankstyvas vitamino D trūkumo nustatymas yra labai svarbus, norint išvengti nepageidaujamų negalavimų. Du ženklai ausyse gali išduoti, kad jums trūksta „saulės“ vitamino. Manoma, kad vitamino D kiekis sumažėjo dėl pandemijos, o ekspertai ragina papildyti maisto produktus maistinėmis medžiagomis, rašo express.co.uk.

Mažas vitamino D kiekis yra susijęs su padidėjusia rizika susirgti daugeliu kitų ligų, pradedant žarnyno vėžiu, išsėtine skleroze ar Alzheimerio liga. Vitaminas D stiprina kaulus ir imuninę sistemą.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat yra įrodymų, kad vitaminas D gali sumažinti virusinių infekcijų, įskaitant gripą, tikimybę. Kadangi jo trūkumas kenkia kaulams, tai gali sukelti klausos praradimą ir spengimą ausyse.

REKLAMA

Spengimas ausyse (tinitas)

NHS paaiškina, kad spengimas ausyse yra „triukšmas, kurį sukelia ne iš išorinio pasaulio garsai“. Tai įprastas ir paprastai nieko blogo neprognozuojantis požymis. Spengimas ausyse gali praeiti savaime, nors jį galima ir gydyti.

Mokslininkai, tiriantys vitamino D trūkumo sąsają su tinitu, jau anksčiau nustatė ryšį tarp jo trūkumo ir klausos būklės. Viename dokumente, paskelbtame žurnale „Plos One“, jie rašė:

„Mūsų išvados rodo, kad didelė dalis tinitu sergančių pacientų kenčia nuo vitamino D trūkumo ir kad šio vitamino  lygis organizme koreliuoja su spengimu ausyse. Rekomenduojame įvertinti vitamino kiekį visiems pacientams, sergantiems tinitu“.

REKLAMA
REKLAMA

Kitoje straipsnio dalyje jie iškėlė hipotezę, kad spengimui ausyse įtakos turi vitamino D priešuždegiminės savybės arba yra sąsajos su magniu.

„Kita priežastis kodėl vitamino D trūkumas gali turėti įtakos spengimui ausyse, yra susijusi su magniu. Magnis vaidina svarbų vaidmenį kaip pagrindinis vitamino D sintezės kofaktorius. Be to, aktyvintas vitaminas D gali pagerinti magnio pasisavinimą žarnyne. Todėl sumažėjęs magnio kiekis dėl vitamino D trūkumo gali sukelti spengimo ausyse paūmėjimą“, ‒ sakė jie.

Klausos praradimas

Vitamino D trūkumas taip pat yra susijęs su klausa, nes jis veikia ausies kaulus. Ši būklė, žinoma kaip osteopenija, gali sukelti klausos praradimą ir kai kuriais atvejais kurtumą. Įdomu tai, kad tyrimais nustatyta, jog  atstačius vitamino D kiekį organizme, kai kuriais atvejais gali atsistatyti klausa ir net dingti kurtumas.

Šiuo metu manoma, kad net milijardui žmonių visame pasaulyje trūksta šio vitamino. Jungtinėje Karalystėje penktadaliui suaugusiųjų taip pat trūksta vitamino D. Kai britai negali gauti reikalingo vitamino D tiesiogiai iš saulės, jie turi pasikliauti maistu ar papildais.

Geriu vitamina D,bet poveikio nejaučiu.Nei stiprinimo imuninės sistemos,nes kaip sergi,taip sergi.Nes skiepai suardė imuninę sistemą.Sutvarkyt jo neimanoma.
Žinosi u valgysiu silkę ji riebi turi vitamino D
Laikrasciai spausdina bet ka, laikas idarbinti gydytoja, kuris filtruotu kur pelai kur grudai.. nuo kada vitaminas ATSTATO zuvusias klausos nervu lasteles-plaukelius (butent ju pagalba girdi arba ne zmogus)...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų