Vilniečių namuose Motinos diena paženklinta triguba laime: sutapo 2 ypatingos šventės

Vilnietei Vaidai Petravičienei ši Mamos diena itin ypatinga – šiandien ji sutampa su jos trijų dukrelių gimtadieniu. Trynukes Kają, Estelą ir Unę auginanti moteris šypsosi, kad laimingesnė ji net ir negalėtų būti.

6

Lygiai prieš dvejus metus, gegužės 2-ąją, Vaidos ir Edmundo šeimą aplankė trigubas stebuklas, Vaida susilaukė trijų nuostabių mergyčių: Kajos (1, 810 kg, 47 cm), Estelos (1, 280 kg, 37 cm) ir Unės (1, 800 kg, 49 cm).

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Motinos diena vilniečių namuose paženklinta triguba laime: sutapo 2 ypatingos šventės

Iki šiol prisimena gimdymo dieną

Nors nuo laimės apipintos dienos praėjo jau dveji metai, pati mergyčių mama patikina, kad šią pavasario dieną ji prisimena lyg tai būtų nutikę vakar.

„Būdama nėščia aš žinojau, kad manęs laukia Cezario pjūvis, dėl to buvau tam pasiruošusi ir ramiai jo laukiau. Tačiau mano nėštumas nebuvo lengvas, paskutiniai mėnesiai buvo pakankamai sunkūs.

Gal dėl to, kad aš ir pati nesu tokio stambesnio sudėjimo, mano pilvas vis krisdavo žemyn, jausdavau stiprų tempimą, greitai pavargdavau ir uždusdavau, nes mano plaučiai buvo prispausti vaikučių.

Paskutinėmis dienomis gulėjau ligoninėje, o atsikėlus gegužės 2-osios rytą ir atlikus tyrimus, mane jau reikėjo operuoti. Prisimenu tą rytą, kad atsikėliau, suvalgiau du šaukštelius jogurto ir gydytojas manęs paklausė, ar tik nebūsiu ko valgiusi. Tai teko prisiduoti, kad visgi du šaukšteliai jogurto buvo suvalgyti...“, – šypteli lemtingą rytą prisiminusi Vaida.

Visa šeima įsiamžino fotosesijoje

Ir nors, regis, dar visai neseniai Vaida savo ką tik gimusias dukreles laikė ant rankų, štai šiandien joms sukanka jau dveji metukai. Pati trynukių mama sako, kad laikas praėjo kosminiu greičiu.

„Iš tiesų sunku patikėti, kad jau prabėgo du metai. Kai augini vaikus, atrodo, kad tas laikas pakankamai ilgai eina, bet kai jis praeina, net nepastebi.

Kadangi šiemet švenčiame antrąjį trynukių gimtadienį, todėl nusprendėme ta proga pasidaryti ir šeimos fotosesiją, tam, kad mergaitėms liktų prisiminimas ateityje. Gavę nuotraukas labai apsidžiaugėme, nes būtent tokio išpildymo ir tikėjomės“, – džiaugsmo neslepia Vaida.

REKLAMA

Dėl pasaulyje siaučiančio koronaviruso tiek pirmąjį, tiek antrąjį savo gimtadienį trynukės sutinka karantino apsuptyje. Vaida prisimena, kad pernai metais pavyko nukelti gimtadienio šventę į vėlesnę datą, kai visi ribojimai buvo atlaisvinti, ir taip surengti didesnę šventę trims savo dukroms.

O štai šiemet šeima nusprendė antrąjį gimtadienį paminėti kur kas kukliau ir jį sutikti senelių draugijoje. Žinoma, mergyčių seneliai jau yra paskiepyti, todėl tai padaryti bus saugu.

Dovanų laukia pažintis su odontologo darbu

Tai kokios dovanos laukia trynukių? Vaida šypteli, kad ji savo trims princesėms jau yra išrinkusi dovanas, tiesa, dėl to teko nemažai laiko praleisti ir parduotuvėje, mat mama dukroms norėjo išrinkti tikrai naudingus ir įdomius žaislus.

„Prieš pora savaičių buvau nuėjusi į parduotuvę, ten praleidau tikrai nemažai laiko, nes norėjau išrinkti tokius žaislus, kurie lavintų mergaičių protą, joms reikėtų pamąstyti, susipažinti su naujais dalykais.

Mes labai rūpinamės vaikų priežiūra ir, pavyzdžiui, jų dantukais, žinome, kad jau ne už kalnų laukia ir pirmasis vizitas pas odontologą. Būtent dėl to nupirkau tokį žaidimą, kuriame reikia iš modelino pasigaminti dirbtinius dantis ir dėti į „žmogaus“ burną.

Žaidimo metu gali pasigaminti kokius nori dantis – sugedusius ar sveikus – todėl būtent tokiu būdu mergaitės sužinos apie dantis, kad juos reikia valyti, prižiūrėti ir ką gi daro tas odontologas“, – pasakoja trynukių mama.

Motinystė išmokė atsakingumo ir kantrybės

Gegužės 2-ąją Vaida su dukrelėmis mini ne tik jų gimtadienį, bet ir ne ką mažiau svarbesnę Mamos dieną. Prakalbus apie pačią motinystę, vilnietę Vaidą užplūsta itin malonios emocijos. Moteris nuoširdžiai kalba, kad tapus mama jos gyvenimas pasikeitė.

„Atsirado begalinė meilė vaikams, atsirado šimtaprocentinė atsakomybė už vaikus. Ne tik už vaikus, bet ir už pačią save, nes dabar reikia save dar labiau saugoti ir tausoti. Net kalbant apie tai ašaros kaupiasi, aš jas taip myliu“, – laimės ašarų nesulaiko moteris.

REKLAMA

Vaida sako, kad didžiausias jos noras – užauginti protingas, sąžiningas dukras, būti joms pavyzdžiu, kuriuo jos didžiuotųsi ir norėtų lygiuotis į savo mamą.

„Kartais atrodė net ir tos naktys tokios beprotiškai sunkios, o dabar jau galime sakyti, kad visi išsimiegame. Kai su vyru neturėjome vaikų, atrodė, niekas negalėtų prikelti naktį, o su jomis užtekdavo minimalaus krūptelėjimo ir iš karto pabusdavai.

Dabar šeimoje džiaugiamės kiekviena akimirka, tiesą sakant, labai svarbu išmokti ir kantrybės ugdymo, stengtis suvaldyti savo jausmus ir nepasiduoti vaikų provokacijoms. Dabar gyvename tokiame laikotarpyje, kai mergaitės griūna ant žemės, mušasi, kandžiojasi, o žiūrėk tik pasisuki kitu kampu – jau gaudo viena kitą, myli, apkabina, žaidžia. Dabar gyvenimas bangomis vyksta pas mus“, – juokiasi moteris.

Vertybės puoselėjamos iš kartos į kartą

Puoselėti mergaičių tarpusavio ryšį ir įdiegti pagrindines vertybes šeimai Vaidai yra labai svarbu. Moteris atvirauja, kad jos mama stiprias vertybes yra perdavusi jai, todėl ji to paties nori išmokyti ir tris savo dukras.

„Mano ryšys su mama yra be galo stiprus. Jau nuo studijų laikų mes kiekvieną dieną susiskambindavome ryte ir vakare. Ji yra augusi su trimis seserimis ir dviem broliais, vieno brolio jau nebėra, bet visi likę vaikai labai palaiko stiprų ryšį tarpusavyje.

Pas mano mamą net mobilusis telefonas labai dažnai būna užimtas, nes jei su viena sese pašneka, vadinasi turi pakalbėti ir su kita. Mano mama nuo seno puoselėjo vertybę, kad šeimoje svarbiausias yra tarpusavio ryšys, todėl mano noras yra ateityje tai perduoti ir dukroms, kad jos niekada neprarastų ryšio tarpusavyje“, – sako trynukes auginanti vilnietė.

Pasiteiravus, ko gi pati Vaida palinkėtų visoms mamoms, moteris sako, kad svarbiausia yra turėti kantrybės ir būti laimingoms moterims.

„Palinkėčiau kantrybės savo vaikams, būti laimingoms, saugoti save, kad vaikai galėtų ilgiau džiaugtis savo mama. Būkite sveikos, laimingos ir pavyzdžiais savo vaikams“, – nuoširdžiai linki moteris.


Rašyti komentarą...
V
Vyga
2021-05-02 19:06:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jetau kokios fainos mažylės.
Atsakyti
0

M
Močiutė
2021-05-03 08:10:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mamai vaikai turi būti kaip pirštas,kurį belenktum,tas skaudės.Vaikai šeimoje kaip kumštis-vieningi.Džiaugiuosi,kad taip mokomos ir mano anūkės.Su gimtadieniu,saulytės.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų