Vilniaus oro uoste Indrė sukūrė neįtikėtiną grožį: pamatykite, kaip jis atrodo

Lietuvos viešos vietos tampa vis labiau meniškos štai oro uostas, Birštono poilsio centras praeivių akį traukia detaliomis, spalvotomis iliustracijomis. Vilniaus oro uostą savo kūryba papuošusi Indrė Vaiciukaitė sako, kad piešiniais nori sustabdyti visus skubančius ir paskatinti juos kaskart atrasti kažką naujo.  

8

Indrės Vaiciukaitės (29) iliustracijomis jau papuoštos Vilniaus oro uosto, Birštono SPA, sostinės kavinių sienos bei dar daug kitų erdvių. Menininkė sako, kad nors jos namų sienos dar nėra nuspalvotos pačios piešiniais, tačiau kartais kyla noras nuspalvinti ir jas.  

„Namai mano piešiniais nėra puošti, bet kyla kartais idėjų sienas ištapyti. Mano namus gal labiau puošia skaitmeniniai paveikslėliai – tiek mano, tiek kitų menininkų darbai, kurie mane įkvepia“, – pasakoja ji.  

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. INdrės Vaiciukaitės darbai

Jos rankose – ne vien teptukas. Indrė jau įvaldžiusi ir skaitmeninių iliustracijų kūrimą. Ji sako, kad nuolatinis darbas prie kompiuterio paskatino į rankas paimti teptuką ir dailinti viešas erdves.  

„Aš dažniausiai piešiu skaitmenines iliustracijas, kas reiškia, kad turiu nemažai laiko praleisti prie kompiuterio. Todėl man kilo noras kiek paįvairinti savo darbą ir patį kūną įtraukti labiau ir atsitraukti nuo ekrano.  

Su šia mintimi kažkaip atėjo ir kitų žmonių pasiūlymai – aš jų neieškojau, bet vienas po kito atėjo prašymai išpiešti ofisų sienas, taip pat kilo idėja piešti ant langų šventiniu laikotarpiu. Žmonės pamatydavo įvairiausius mano piešinius ir vis atsirasdavo užsakymų“, – teigia ji. 

Piešti išmoko pati 

Indrė atskleidžia, kad gyvenime ją visad lydėjo kūryba – jaunystėje ji lankė muzikos mokyklą, muzikavo, tačiau kartu bandė ir piešti:

„Aš visą savo gyvenimą užsiėmiau muzika, bet kartu paraleliai ėjo ir piešimas. Niekada profesionaliai piešti nesimokiau, bet tai tiesiog visada buvo man labai patinkanti sritis. Vėliau visgi įstojau į grafinį dizainą ir studijų metu atradau, kad grafinis dizainas man gal nelabai patinka, bet susidomėjau iliustracijomis ir jaučiau, kad man labai artimas šis kelias.“ 

Jai patinka derinti tiek laiką, praleistą prie skaitmeninių iliustracijų, tiek iliustruoti viešas vietas: 

„Man labai patinka, kad galima kombinuoti abu dalykus – kai atsibosta ramiai sėdėti vienai, tada norisi kažkur eiti tapyti erdvėse – tai visiški kontrastai.  

Kai pieši ant sienų ar tam tikrose erdvėse, tai daugiau pokalbių būna tiek su praeiviais, tiek su pačiu klientu, tai visai atsirandu lyg kitoje erdvėje. O kai pavargsti nuo judesio ar žmonių, tada labai smagu grįžti atgal į tą ramybę. Čia gal ir mano būdui labai tinka tokia kombinacija“, – tikina ketverius metus iliustracijomis užsiimanti mergina.  

REKLAMA

Nori sustabdyti bėgančius 

Mergina dalinasi, kad įdomiausias darytas darbas – oro uoste. Vien dėl to, kad į vietą, kurioje skraido lėktuvai, eidavo ne kelionės tikslais. 

„Keisčiausias mano darbas yra turbūt piešimas oro uoste – tai tokia labai įdomi tarpinė stotelė. Paprastai į oro uostą juk važiuojame keliauti, o aš turėjau ten eiti visai kitu tikslu. Kiekvieną dieną aš praeidavau pro daiktų patikrą, bet aš niekur neišskrisdavau ir visą laiką girdėdavau praeinančius žmones, kaskart šnekančius vis kita kalba.  

Taip pat tai buvo ir gan didelis iššūkis, nes teko ir keltuvu naudotis, kad išsikelčiau aukštai piešimui“, – apie patirtis pasakoja ji. 

Savo iliustracijomis ji visus bėgančius nori sustabdyti, priversti susimąstyti. Pasaulis, jos akimis, per daug bėga, todėl reikia kažko, kas padėtų atkreipti dėmesį: 

„Man labai patinka detalumas ir aš labai noriu, kad žmonės sustotų prie tų piešinių. Man atrodo, kad šis pasaulis labai skubus ir čia niekas nesustoja, todėl man labai norisi prikaustyti žmonių dėmesį.  

Man dažnai žmonės sako, kad pamatę piešinį vis kas kartą pamato tai, ko prieš tai nematė ir tas detalumas galbūt įspūdį ir sudaro. Negali juk per vieną kartą užmetus akį visko pamatyti, gal tas detalumas ir sudaro tokį įspūdį. Savo piešiniais stengiuosi atkreipti, sutelkti žmonių dėmesį.“ 

Mergina atkreipia dėmesį, kad dažniausiai žmonės pastebi jos asmeninius darbus ir jie dažniausiai įkvepia pradėti naujus projektus. Iki šiol ji yra iliustravusi knygų viršelius, Birštono SPA, oro uosto sienas, įmonių erdves, langus bei dar daugybę kitų vietų.  

„Noriu, kad mano darbai išsiskirtų unikaliomis, spalvingomis detalėmis ir kad jie būtų tarsi traukos objektas. Dėl to man labai patinka detalės, žmonės, gamtos objektai ir taip pat jausmai. Tai, ko mes nematome paviršiuje, galime pavaizduoti iliustracija“, – šypsosi pašnekovė.  


Rašyti komentarą...
N
Na va
2021-10-17 16:03:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bent vieną pozityvų straipsnį parašete, gražu, įdomu, o tai visados vienos temos ten kur alkoholis
Atsakyti
0

s
slavka/bmZlt
2021-10-17 16:31:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai miela,- priimtina daugeli Kulturu zmoniu, kad "Aki" Dziugintu... (miela ir dziugu)
Atsakyti
0

F
Fb
2021-10-18 00:11:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Grazu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų