Vilniaus apskrityje – infekcijos protrūkis: skubiai įspėja tėvus

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai praneša, kad nuo liepos 1 dienos Vilniaus apskrityje pastebėtas rotavirusine infekcija užsikrėtusių žmonių skaičiaus šuolis.

Rotavirusinis enteritas – tai rotavirusų sukelta žarnyno infekcija, pasireiškianti vėmimu, karščiavimu, viduriavimu, bendra organizmo intoksikacija. NVSC nurodo, kad pagrindinis rotavirusinės infekcijos šaltinis yra sergantis žmogus, o dažniausiai užsikrečiama nuo vaikų ir besimptome infekcija sergančių suaugusiųjų.

„Pirmieji ligos simptomai pasireiškia po 24–72 valandų nuo užsikrėtimo. Liga prasideda ūmiai, pagrindinis ankstyvasis simptomas – vėmimas, kuris tęsiasi nuo 2 iki 6 dienų. Virusų plitimas per buitinį sąlytį yra pagrindinis ir dažniausias“, – praneša NVSC specialistai.

Didelis ligos šuolis

Rotavirusinės infekcijos susirgimai fiksuojami ištisus metus, tačiau didžiausias sergamumas paprastai fiksuojamas šaltuoju sezonu, žiemą ir pavasarį. 

Visgi, nors dažniausiai rotavirusu užsikrečiama šaltuoju metų laiku, tačiau šie metai yra kitokie. Šiemet nuo sausio iki balandžio mėnesio buvo užregistruoti 28 susirgimai, o nuo liepos 1 dienos užfiksuoti netgi 26 ligos atvejai.

Rotavirusu užsikrėtę vilniečiai dažniausiai spėlioja, kad šią ligą „pasigavo“ baseine ar kitame vandens telkinyje. NVSC specialistai patvirtina, kad šia infekcija užsikrėsti iš tiesų galima per užterštą vandenį, todėl labai svarbu maudantis baseinuose ar kituose vandens telkiniuose elgtis labai atsargiai ir saugotis, kad vanduo nepatektų į burną.

Įspėja nesigydyti patiems

Susirgti šia liga gali bet kokio amžiaus žmogus, tačiau dažniausiai susirgimai registruojami tarp vaikų. Būtent ši liga ir pavojingiausia kūdikiams bei vaikams iki 3 metų, kurie infekcija serga pirmą kartą,

„Gydytis namų sąlygomis nepatartina. Ūminei žarnyno infekcijai būdingi simptomai nebūtinai gali reikšti užsikrėtimą rotavirusine infekcija, dėl to, tik pajutus pirmuosius simptomus, svarbu nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris galėtų ne tik paskirti tikslingus tyrimus, bet ir nustatęs diagnozę ir atsižvelgęs į ligonio būklę – paskirti tinkamiausią gydymą“, – pataria NVSC specialistai.

Specialistai įspėja, kad netinkamai gydomas arba visai negydomas roto virusas gali pasireikšti sunkia dehidratacija dėl nuolatinio vėmimo arba viduriavimo, o ypač vaikams. Tačiau kai kuriais atvejais ši infekcija gali baigtis net mirtimi.

NVSC Vilniaus departamento specialistai, rekomenduoja atkreipti dėmesį į pagrindines nespecifines rotavirusinės infekcijos profilaktikos priemones – rankų higieną, nuolatinį aplinkos paviršių valymą ir dezinfekciją.  


Rašyti komentarą...
K
Kotre
2021-07-30 14:36:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taigi,tai nesvariu ranku liga.Dirbu darzelyje,tai kasmet tenka prasirgti,nes tikrai vaikai serga ziema,pavasari.Siemet nebuvo ne vieno susirgimo,nors per karantina buvo pilnos grupes vaiku,net stebejomes,kad rotukas pabego.Vis tik lb padejo daznas vaiku ranku plovimas,zaislu ,tualetu ir kito inventoriaus pastovus dezinfekavimas.Liga nemaloni ir varginanti.
Atsakyti
-14

A
Ar ne juokinga?
2021-07-30 20:58:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Liepos 1 d pastebėjo, o 30 d. - perspėjo :)
Atsakyti
-10

D
Danute
2021-07-30 22:32:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia kytokio galimybiu paso ir kuo greiciau,kur tos spaustuves, uzdarbis cia pat
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų