• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gražiausios asmeninės šventės dažniausiai neįsivaizduojamos be širdį virpinančių ar gerą nuotaiką užtikrinančių dainų. Jas jau kelerius metus vestuvių ir krikštynų progomis kitiems dovanoja 22-ejų vilkaviškietė Gabija Kardauskaitė. Merginos tembrą ne vienas lygina su angelo balsu, o norintys jį išgirsti savo šventėje jos pasirodymą skuba užsakyti net metams į priekį. 

16

Gražiausios asmeninės šventės dažniausiai neįsivaizduojamos be širdį virpinančių ar gerą nuotaiką užtikrinančių dainų. Jas jau kelerius metus vestuvių ir krikštynų progomis kitiems dovanoja 22-ejų vilkaviškietė Gabija Kardauskaitė. Merginos tembrą ne vienas lygina su angelo balsu, o norintys jį išgirsti savo šventėje jos pasirodymą skuba užsakyti net metams į priekį. 

REKLAMA

Mergina sako, kad paprastas dainavimas bažnyčiose ceremonijų metu visiškai netikėtai peraugo į rimtą darbą, kuris šiuo metu yra pagrindinis jos pragyvenimo šaltinis. Ji neslepia, kad toks žmonių susidomėjimas ją be galo džiugina ir suteikia dar daugiau motyvacijos.

„Jausmas yra neapsakomas. Aš neplanavau, kad dirbsiu tokį darbą, visiškai negalvojau, kad sulauksiu tokio populiarumo. Turbūt kiekvienam žmogui būtų labai smagu, jeigu jį pastebėtų, tai man yra lygiai taip pat, šiuo metu esu euforijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Man parašo labai daug žmonių, kurie sako, kad girdėjo mane gyvai arba matė įrašus ir kad jiems labai patiko. Gauti tokias žinutes yra kažkas nerealaus, tai mane dar labiau motyvuoja siekti užsibrėžtų tikslų“, – šypsosi Gabija.

REKLAMA

Laisvų savaitgalių sezono metu neturi

O merginos talentas išties nepalieka abejingų. Socialiniame tinkle „Facebook“ jos keliamus dainų įrašus seka daugiau nei 50 tūkstančių žmonių, iš kurių nemaža dalis nori ją ir gyvai išgirsti savo šventėse. Gabija pasakoja, kad visi jos savaitgaliai iki spalio mėnesio yra užimti, o per vieną dieną kartais tenka keliauti net ir į kelis miestus.

Ji neslepia, kad kartais pagalvoja apie tai, jog galėtų vasaros savaitgalius leisti taip, kaip ir kiti jos bendraamžiai – važiuoti prie ežero ar jūros, ilsėtis ar linksmintis, tačiau mėgstama veikla šiuos praradimus atperka.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai yra mylimas darbas, gana mažai galvoju apie tai, kad – oi, kaip nesmagu, jog mano visi savaitgaliai užimti ir turiu dainuoti. Aš tiesiog dievinu tai, ką darau, man yra smagu važiuoti ir dovanoti kitiems geras emocijas, todėl nesijaučiu nuskriausta“, – šypsosi Gabija.

Vilkaviškietė atskleidžia, kad užimčiausias mėnuo jai yra rugpjūtis, kada į šventes tenka vykti ne tik savaitgaliais, bet ir darbo dienomis. Merginos darbo tempas tikrai labai intensyvus, todėl ji neslepia, kad po dainavimų prireikia laiko ir atsigauti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pavyzdžiui, per tris dienas reikėjo iš Vilkaviškio vykti į Trakus, tada į Palangą, o vėliau į Žeimius. Tai po paskutinio pasirodymo jau buvau labai pavargusi, reikėjo laiko atsigauti. Labiausiai turbūt išvargina pati kelionė, nes nuvažiuojame be galo daugiau kilometrų“, – dalijasi mergina.

Ji džiaugiasi, kad šalia savęs turi didžiausią pagalbininką vaikiną, be kurio užsiimti dainavimu šventėse būtų kur kas sudėtingiau:

„Mano draugas be proto rūpinasi visais niuansais, kartu su manimi važiuoja į šventes, nes į didesnius miestus aš dar bijau važiuoti viena. Taip pat pagalbos reikia ir su aparatūra. Dažniausiai dainuoju bažnyčių antruose aukštuose, tai viską užsinešti yra ką veikti, vienai tai padaryti būtų labai sunku.“

REKLAMA

Išmoko mėgautis dainavimu

Dainininkė pasakoja, kad per kelerius metus, kai ji dainuoja ceremonijose, pasikeitė net keletas dalykų. Vienas iš jų – atsirado daugiau drąsos:

„Tiesą sakant, aš išvis nesuprantu, kaip aš galėjau pradėti tokią veiklą, nes esu labai nedrąsi. Iš pradžių man buvo labai sunku bendrauti su žmonėmis, susitikti su jais po ceremonijos, bet su laiku tai kažkaip baigėsi.“

Taip pat anksčiau prieš savaitgalio pasirodymus jaudintis pradėjusi dar savaitės pradžioje, dabar ji sako į viską žiūrinti kitomis akimis.

REKLAMA

„Nuvažiuodavau į šventę ir man svarbiausia būdavo viską gerai padainuoti ir nesuklysti žodžių. Ta būsena buvo tokia kaip roboto – turi padaryti ir viskas. Tai susikoncentruoji į vieną tašką, padainuoji ir važiuoji namo.

Laikui bėgant, aš pastebėjau, kad imu mėgautis dainavimu, pradedu matyti dalykus, kurių anksčiau nepastebėdavau – jaunosios jaudulį, svečių veiksmus, ašaras. Dabar kai dainuoju, aš jaučiu tą jausmą ir viskas yra kitaip nei anksčiau“, – dalijasi Gabija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji neslepia, kad yra perfekcionistė ir viską nori padaryti kaip įmanoma tobuliau, todėl kartais su nesėkmėmis, kad ir mažomis, būna sunku susitaikyti.

„Mano balsas yra lūžinėjantis, todėl kartais paimant aukštą natą, gali gautis negražus skambesys. Taip yra nutikę kelis kartus, turbūt dėl streso, bet tada galvoju, kodėl negalėjau atsipalaiduoti, kodėl negražiai sudainavau tą vietą. Būna, kad graužiesi, jog kažko nepadarei iki galo, nors su laiku to vis mažėja.“

REKLAMA

Pastebi, kada žmonės tuokiasi iš meilės ir kada iš reikalo

Pasakodama apie užsakovų norus, Gabija užtikrintai išskiria kelias dainas, kurių savo šventėse pageidauja kone visi.

„Visiškos dainos favoritės yra Ievos Zasimauskaitės „Kol myliu“ ir žymioji „Aleliuja“. Aš vis pagalvoju, kaip žmonėms jos neatsibosta, nes man pačiai jos jau tikrai yra pabodusios, kai tenka jas dainuoti kiekvieną kartą.

Aš savo repertuarą vis atnaujinu, įtraukiu naujų dainų ir nusiunčiu užsakovams paklausyti, bet pastebėjau, kad žmonės šias dainas vis tiek rinksis bet kokiu atveju“, – atskleidžia mergina, kuri ceremonijos metu susirinkusiems svečiams dažniausiai dovanoja tris dainas.

REKLAMA

Gabija neslepia, kad šiaip gyvenime yra labai jautri asmenybė, tačiau per ceremonijas verkia itin retai, tik išskirtiniais atvejais. Ji sako, kad labai lengvai pastebi, kai poros tuokiasi iš besąlygiškos meilės ir kai tai daro iš reikalo.

„Visai neseniai turėjau vestuves Kaune, ta ceremonija buvo tikrai kosmiška. Jau iš tolo matėsi, kaip žmonės vienas kitą myli, jie net abu verkė, kai vienas kitam sakė priesaikos žodžius. Stebint juos, man irgi neišėjo susilaikyti ir buvo labai sunku pradėti dainuoti, nes aš tuo metu tikrai verkiau“, – pasakoja dainininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kelis kartus kunigai neleido dainuoti bažnyčiose

Gabija dainas atlieka įvairiuose Lietuvos miestuose, tačiau sako, kad turi mėgstamiausių bažnyčių, į kurias visada gera sugrįžti ne tik dėl ten esančios puikios akustikos, bet ir dėl malonaus kunigų sutikimo ir bendravimo.

„Vienareikšmiškai tai būtų Kybartų bažnyčia. Pernai aš ten lankiausi nuolat, nes per savaitgalį turėjau net po kelias ceremonijas. Dabar labai pamėgau ir Trakų baziliką. O iš tikrųjų visada smagu ten, kur draugiškai pasitinka, kur būna gera akustika ir viskas klostosi gerai“, – dalijasi vilkaviškietė.

REKLAMA

Nors daugeliu atveju jai su kunigais pavyksta susitarti draugiškai, ji neslepia, kad kartais išgirsta, jog būtų geriau, kad mergina giedotų giesmes, o ne atliktų dainas, nes jos bažnyčioje nelabai tinka. Tačiau Gabija visada stengiasi atrasti kompromisą ir susitarti.

Mergina prisimena, kad itin nenoriai buvo sutikta ir net išprašyta iš bažnyčių vos kelis kartus. Tačiau tokie nutikimai sugadina nuotaiką ne tik jai, bet ir šventės dalyviams.

„Prieš kurį laiką manęs neįsileido į Birštono bažnyčią, nors viskas buvo sutarta iš anksčiau. Užsakovai buvo grįžę iš užsienio, teiravosi kunigo dėl giedojimo ir jis sutiko. Tačiau tą dieną, kai reikėjo dainuoti, aš nuėjau pas jį pasikalbėti, pasitarti, nes taip visada darau prieš ceremonijas, ir jis griežtai pasakė, kad nebus čia jokių dainavimų, liepė man išeiti.

REKLAMA

Tada tikrai pasijunti labai keistai ir nesmagiai, o labiausiai būna gaila dėl jaunųjų, kuriems tai sugadina nuotaiką ir visą dieną“, – pasakoja Gabija.

Svajoja apie solinį koncertą

Nors karantinas ir privertė dalį žmonių visiškai atidėti savo šventes, o kai kurios persikėlė į kitus metus, tačiau užsakymų jai toli gražu netrūksta. Per karantiną Gabija laiko veltui taip pat neleido ir žmonėms pasiūlė naują dalyką, kuris sulaukė milžiniško susidomėjimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Man prapuolė tik gegužės mėnuo ir pusė birželio, dabar viskas vėl vyksta daugiau mažiau įprastai. Bet ir per tą laiką aš buvau susigalvojusi naują veiklą – pradėjau daryti video sveikinimus iš namų.

Didžiausias antplūdis buvo prieš mamų dieną, kai man rašė tiek žmonių, jog aš fiziškai nebesugebėjau visiems padaryti sveikinimų. Planuoju tai tęsti ir ateityje, tik galbūt po švenčių sezono, nes dabar yra tikrai labai daug ceremonijų“, – sako mergina.

Ji atskleidžia ir vieną iš didžiausių savo svajonių – ateityje surengti solinį koncertą.

„Aš labai seniai apie tai svajoju ir tikiuosi, kad artimiausiu metu pavyks tai įgyvendinti. Esu labai laiminga dėl to, kur šiuo metu esu ir ką darau, bet mėgstu būti dėmesio centre, todėl noriu būti dar garsesnė“, – šypsosi Gabija.

Išgirsti merginos atliekamų dainų galite čia: facebook.com/singergabia

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų