• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sausio 6-osios kaunietis, legendinio festivalio „Kauno Jazz“ sumanytojas ir rengėjas Jonas Jučas, nepamirš visą gyvenimą. Būtent tą dieną užgeso jo dukters Indrės Jučaitės gyvybė.

Sausio 6-osios kaunietis, legendinio festivalio „Kauno Jazz“ sumanytojas ir rengėjas Jonas Jučas, nepamirš visą gyvenimą. Būtent tą dieną užgeso jo dukters Indrės Jučaitės gyvybė.

REKLAMA

42-ejų metu moteris kovojo su smegenų augliu. Ir nors kaktinės srities navikas buvo itin agresyvus, vis tik iki paskutinės akimirkos Indrė nenuleido rankų ir kovojo su pražūtinga diagnoze.

Festivalis – dukrai atminti

Praėjus keliems mėnesiams po nelaimės, naujienų portalui tv3.lt Jonas Jučas papasakojo, kaip su žmona Audra laikosi ir ar įmanoma susitaikyti su dukros netektimi.

Ir nors vyro gyvenimą, po dukros netekties, užgriuvo kalnų lavina, kuriuos vietoje dukros, turi padaryti pats artėjant festivaliui, jis atsiveria sakydamas, kad būtent darbai saugo jį nuo liūdesio ir netekties skausmo.

Šiemet Tarptautinis džiazo festivalis „Kaunas Jazz 2023“ skirtas ilgametei festivalio meno vadovei Indrei Jučaitei – Sarneckienei atminti.

REKLAMA
REKLAMA

„Ištisus metus, tokiu metu, balandį, Indrė jau būdavo padariusi visus festivalio darbus – ji buvo labai darbšti ir atsakinga, nieko nepraleisdavo pro pirštus.

REKLAMA

Kai jos nebėra, viskuo turiu pasirūpinti pats. O aš jau kitaip dirbu – man, kaip tam studentui, tikrai pritruks paskutinės nakties“, –  pasakoja dukrą palaidojęs vyras.

Balandžio 21 d. į pirmuosius koncertus pakviesiantis didžiausias Lietuvoje džiazo festivalis „Kaunas Jazz“ gyvos muzikos gerbėjams šįmet vėl paruošė stulbinančių staigmenų – specialūs, tik šiam renginiui kurti projektai, Gineso rekordų knygos laureatų improvizacijų debiutai, Grammy apdovanojimų laimėtojų koncertai, ryškiausių mūsų šalies džiazmenų koloboracijos ir daugybė nemokamų, į džiazo ir pavasario sukūrį įtrauksiančių pasirodymų.

REKLAMA
REKLAMA

Velykos bus kitokios

Kaip pats sako, kai buvo Indrė, tai visus sprendimus priimdavo kartu – kartais nugalėdavo jos argumentai, kartais tėčio. Vis tik viskas būdavo sprendžiama kartu, o tai vesdavo link gerų rezultatų.

Vyras sako, kad šiemet ir šventos Velykos bus kitokios – jau be dukros: „Mes šeimoje turėjome ilgametes tradicijas.

Mano žmona – buvusi architektė, paprastai šeštadienį paskirdavo kiaušinių dažymui, dukra Indrė kepdavo pyragus, saldumynus, o aš kažką improvizuodavau iš nesaldžių patiekalų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kažin, ar šiemet dažysime daug kiaušinių – nebeliko valgytojų. Gal tik kelis žmona nudažys – nevalia laužyti tradicijų“, –  kalba pašnekovas.

Žaizdas gydo užimtumas

Vos tik kalba pasisuka apie tarptautinį džiazo festivalį, J.Jučas lyg užsuktas ima pasakoti apie dainininkus, atlikėjus, darbus, programą. Paklaustas, ar būtent šie darbai jam padeda apsiprasti prie gyvenimo be dukros, sako, kad daugiau niekas kitas.

„Ar laikas užgydo žaizdas? Ne, ne laikas jas gydo. Netekties skausmą gydo užimtumas, darbas, tada mintys kažkur kitur nueina, prasiblaškai, nebegalvoji.

REKLAMA

Būna tokių ir ramybės minučių – tada su žmona prisimename Indrę, kaip kartu dirbome, kaip planuodavome darbus“, –  sako jis.

Prisiminė paskutines Velykas

Pernai, per paskutines šventas Velykas, Indrė dar jautėsi gerai, su šeima lankė giminaičius.

Vis tik J.Jučas pritaria, kad pastarieji metai buvo tikras išbandymas ne tik jo šeimai, bet ir visai Lietuvai: „Negali paneigti – labai daug netekčių, skausmo. Kiek menininkų, garsių žmonių išėjo. Labai sunkus ir liūdnas laikotarpis.“

REKLAMA

Kviečia pamilti džiazą

Vis tik pašnekovas šiemet kviečia atrasti muziką ir pažinti džiazą iš dar arčiau.

Pirmieji grandiozinės džiazo šventės akordai su džiazo madomis bei Paweł Kaczmarczyk ir Judyta Pisarczyk koncertu nuskambės dviejose skirtingose vietose.

Europos pianistų elitui priskiriamas muzikantas ir geriausią 2018 metų lenkų džiazo albumą debiuto kategorijoje išleidusi vokalistė – su tokia ypatinga komanda muzikos mylėtojai galės susipažinti balandžio 21 d. „Volfas Engelman Galerijoje“ ir balandžio 23 d. Joniškio Raudonojoje sinagogoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Džiazo šventė Lietuvoje tęsis ir balandžio 22 d. Joje kartu su grupe „Amber Hunter“ dalyvausiantis jos lyderis, būgnininkas Kasparas Petkus pasakoja manąs, jog muzikoje rasti sprendimą, kuris skamba geriausiai, užtrunka tiek pat, kiek paryčiais rasti gintarą jūroje.

Tą patį vakarą Palangoje, o sekantį, balandžio 23 d. Jurbarke festivalis duris atvers su Kotryna Juodzevičiūte. Sėkmingai į džiazo pasaulį įsiliejusi jauna atlikėja atvira – meilė jam yra jos kraujyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų