Varėniškis pasidalijo trąšų receptu – pomidorai dera lyg pašėlę

Kad pomidorai džiugintų derliumi, juos būtina kelis kartus per sezoną patręšti. Trąšų galima įsigyti parduotuvėse, bet galima ir patiems pasigaminti. Skaitytojas Jonas pasidalijo, kaip pats teigė, itin veiksmingu trąšų receptu.

Jonas Kvaputis iš Varėnos sakė, kad visi, kas tik išbandė šias itin lengvai paruošiamas trąšas, buvo maloniai nustebinti. Tiesa, vyras neslėpė, kad šį receptą sugalvojo ne pats, o prieš kelerius metus išgirdo per vieną sodininkų laidą.

Nuo tada jo šiltnamyje pomidorai dera it pašėlę. Pomidorų trąšų receptas:

Viskas, ko reikia, tai kepimo mielių ir šiek tiek kantrybės. Taigi, trijų litrų talpos stiklainį pripilkite vandens (geriau šaltinio), bet nepilną. Tuomet į jį supilkite 100 g mielių, ištirpintų šiltame vandenyje ir 0,5 stiklinės cukraus. Stiklainį uždenkite audinio atraiža ir pastatykite ten, kur šilta. 

Kartais stiklainį sujudinkite. Tirpalas bus paruoštas, kai įvyks fermentacija. Vieną stiklinę mišinio ištirpinkite 10 litrų vandens ir gautu skysčiu laistykite pomidorus – maždaug 1 litras vienam krūmui. J.Kvaputis taip pomidorus tręšia tris kartus per sezoną.

Šaltinis: worldrecipes.eu


Rašyti komentarą...
A
2020-07-09 23:07:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir šita pasaka seka jau kelinti metai, į metus po kelis syk, tik skirtingi augintojai.
Atsakyti
0

N
Nekiauksėkit
2020-07-10 08:35:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mielės ir cukrus, jei tokios trąšos, tai gal išaugs vietoj pomidorų bandelės? Mano supratimu jei nenorite prisiveisti sode ir šiltnamy skruzdžių tai jokių bananų žievių, jokio cukraus dėti negaljma. Neklausykite pavyduolių davatkų. Tokių pilni patvoriai.
Atsakyti
0

T
Tarakonas
2020-07-09 21:36:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai tipo poto sako jog darzoves ekologiskos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų