Vaistažolės: ką daryti, kad jos gydytų, o ne kenktų?

Nuo seno rugpjūčio viduryje švenčiama diena, žyminti vasaros ir rudens sandūrą, turi daug mitinių ir jau krikščionybės jai suteiktų prasmių. Viena jųatsisveikinimas su gėlėmis ir žolėmis. Buvo tikima, kad pašventinti Žolinės augalai apsaugos nuo ligų, susirgus geriama žolelių arbata padės greičiau pasveikti, usnys, apkastos lauke šaknimis aukštyn, apsaugos nuo piktžolių, o Žolinių puokštėje išdžiūvusius javus pakasus į žemękitąmet tame sklype derlius bus dar geresnis.

Nors šie papročiai, o taip pat – duonos kepimas, giros virimas ir kiti per Žolinę tradiciškai atliekami per vasarą subrandinto derliaus įvertinimo darbai miesto gyventojų jau pamiršti, visgi ištrūkti į gamtą ir prisiminti gamtos mums teikiamas dovanas ir jų naudą galime dažnas. Tiesa, kad paslapčių gaubiamos jų galios veiktų geriau, reikėtų paisyti žinovų patarimų. Tuomet pašventintos žolelės tikrai neliks vien gražia puošmena ar vasaros prisiminimu...

Žolinė – pats metas suskubti prisirinkti vaistažolių , nes būtent iki tada augalai žydi intensyviausiai. Vėliau žolės tik džiovinamos, nes rudeniop visa augalų gydomoji galia ima kauptis šaknyse ir sėklose.

Žolelių nerinkite mieste , priemiesčio soduose, greta didelių pasėlių laukų –  ten oras ir vanduo yra pakankamai užterštas, purškiami įvairūs chemikalai. Naudingų sveikatai augalų ieškokite bent už dvidešimties kilometrų nuo miesto esančiuose laukuose ar miškuose. Vaistažoles rinkti reikėtų sausą, saulėtą dieną. Pravartu su savimi turėti peiliuką ar žirkles  – vaistažolių negalima rauti su šaknimis.

REKLAMA

Džiovinti surinktus augalus irgi reikia teisingai – orkaitė nėra tinkamiausia vieta. Nors žinoma, jog kuo greičiau vaistažolės išdžiūsta, tuo daugiau naudingųjų medžiagų jose lieka, čia augalai tiesiog sudega ir tampa beverčiai. Lapams, žiedams, stiebams – visoms Žolinės „gėrybėms" – puikiai tinka pavėsis. Taip jie nepraranda savo veikliųjų medžiagų ir spalvos. Žoleles galima surišti į ryšulėlius ir pakabinti. Džiovinti galime lauke ar patalpoje, o taip pat specialiose džiovyklose, kurias turi jau nereta šeimininkė. Beje, nuskintas žoleles reikėtų pradėti džiovinti ne vėliau kaip po poros valandų nuo surinkimo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų