Vaikams būtina sumažinti suvartojamos druskos kiekį

Padidėjęs kraujo spaudimas yra ne tik suaugusiųjų sveikatos problema. Šiuo metu visame pasaulyje pastebima arterinio kraujospūdžio didėjimo tendencija ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir tarp vaikų. Atsižvelgiant į tai, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) specialistai informuoja vartotojus, kad Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė naujas druskos suvartojimo mažinimo suaugusiems ir vaikams gaires. Gairėse rekomenduojama vartoti mažiau druskos, siekiant sumažinti per didelio kraujo spaudimo, koronarinių ligų ir insulto išsivystymo tikimybę.

Kokiai vaikų amžiaus grupei taikomos druskos mažinimo rekomendacijos?

Vyresni vaikai dažniausiai vartoja tuos pačius maisto produktus kaip ir suaugusieji, todėl PSO į druskos vartojimo mažinimo rekomendacijas pirmą kartą įtraukė ir vaikus (2-15 metų amžiaus).

Kaip pažymi NMVRVI Mitybos skyriaus vyriausioji specialistė Vita Gapšytė, pateiktos rekomendacijos netaikomos motinos pienu maitinamiems vaikams (0-6 mėn. amžiaus) ir 6-24 mėnesių amžiaus vaikams, kurie kartu su motinos pienu yra pradedami maitinti ir papildomai, kadangi šios amžiaus grupės vaikams druskos vartojimas turėtų būti smarkiai ribojamas.

Kodėl vaikams būtina sumažinti druskos suvartojimą?

Nors vaikams padidėjusio kraujo spaudimo priežastimi dažniausiai būna įvairios ligos (širdies, inkstų), tačiau vis dažniau vaikams, kaip ir suaugusiems, padidėjęs kraujo spaudimas išsivysto dėl antsvorio, mažo fizinio aktyvumo ir netinkamos mitybos. Per didelis suvartojamos druskos kiekis yra vienas iš netinkamos mitybos komponentų.

REKLAMA

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad vaikai, kurie vartoja per daug druskos, turi 2-3 kartus didesnę tikimybę sirgti hipertenzija nei vaikai, kurie suvartoja mažiau druskos. Gretutiniai veiksniai, tokie kaip antsvoris arba nutukimas, vaikams, kurie vartoja per daug druskos, padidėjusio kraujo spaudimo atsiradimo riziką padidina daugiau nei tris kartus.

Hipertenzija vaikystėje yra susijusi su per dideliu kraujo spaudimu ir suaugus, o tai reiškia, kad tokie vaikai turi didelę riziką ne tik vaikystėje sirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, bet ir suaugus sirgti hipertenzija ir su ja susijusiomis ligomis (miokardo infarktu, insultu). Sumažinus druskos (natrio) suvartojimą, sumažėja sistolinis ir diastolinis kraujo spaudimas tiek suaugusiems, tiek ir vaikams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų