Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
Ukrainietės Alionos tortai užkariavo lietuvių širdis

Prasidėjus karui Ukrainoje, bėgti ir palikti namus bei sunkiai užgyventą savo turtą buvo priversti šimtai tūkstančių ukrainiečių. Tarp jų ir Aliona su mama Viera ir sūnumi Vadimu. Ši šeima prisiglaudė Prienuose, Viktorijos namuose, o neseniai ir sugalvojo būdą, kaip Alionai Lietuvoje užsidirbti ir šiek tiek pinigų.

12

Prasidėjus karui Ukrainoje, bėgti ir palikti namus bei sunkiai užgyventą savo turtą buvo priversti šimtai tūkstančių ukrainiečių. Tarp jų ir Aliona su mama Viera ir sūnumi Vadimu. Ši šeima prisiglaudė Prienuose, Viktorijos namuose, o neseniai ir sugalvojo būdą, kaip Alionai Lietuvoje užsidirbti ir šiek tiek pinigų.

REKLAMA

27-erių Aliona su šeima gyveno Belaja Cerkovė mieste, kuriame gyvena apie 200 tūkst. ukrainiečių. Moteris šiame mieste svajojo įkurti savo desertų verslą, nes ji ne tik turi kulinarinį išsilavinimą, tačiau buvusiame darbe ji kūrė ir savo pačios tortų bei kitų desertų receptus.

Prieš prasidedant karui, Aliona buvo nusipirkusi visą profesionalę techniką desertų gamybai namuose. Buvusioje darbovietėje moteriai teko ir tvarkyti buhalteriją, priimti užsakymus, tad turėdama šią patirtį pradėjo dirbti sau. Ir jai sekėsi – du kartus per savaitę Alioną tiekdavo skanumynus kavinukėms ar parduotuvėms, o dėl jų net pykdavosi klientai, nes visiems norintiems jų paprasčiausiai neužtekdavo.

REKLAMA

Tačiau kilus pavojui jos šeimos saugumui, nėščia moteris nusprendė bėgti su savo mama bei sūnumi ir visą tai paliko sau už nugaros. Kartu pasiėmė tik receptų knygą.

„Aliona sakė, kad ji iki pat paskutinės akimirkos negalėjo patikėti tuo, kas vyksta Ukrainoje, todėl atėjus laikui susipakuoti daiktus, reikėjo labai skubėti.

REKLAMA
REKLAMA

Toje knygoje yra Alionos asmeniniai receptai. Ji man pasakojo, kad kai dirbo Ukrainoje, jai leisdavo pačiai kurti receptus. Kadangi teko viską greitai pakuotis ir išvažiuoti, ji turėjo visą turimą techniką skaudančia širdimi palikti, pavyko tik receptus pasiimti“, – pasakoja Alioną priglaudusi Viktorija.

Būdas nukreipti mintis

Viktorija pasakoja, kad į jos namus atvykusios Aliona ir jos mama Viera – moterys darbininkės, kurios tiesiog negali nusėdėti vienoje vietoje. Viera vieną dieną prieniškei padėjo gaminti valgyti ir išvirė barščius. Besisukant virtuvėje prasidėjo kalba, kad Aliona moka kepti tortus ir Viktorija paklausė, ar ji negalėtų vieno iškepti.

„Visą dieną sėdėdavome ir žiūrėdavome ukrainietiškas naujienas, skaitydavome. Namuose tokia slogi nuotaika buvo, tad pagalvojau, kad tikrai reikia kuo nors užsiimti ir galbūt pabandyti tortą pagaminti. Mes dar iš vakaro su vyru pajuokavome, kad reikia, jog Aliona pagamintų vieną tortą ir Prienuose galime parduoti jį aukciono būdu, kad jai būtų kažkokių pinigėlių“, – sako moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį ryte Aliona pradėjo gaminti tortą. Ji išsirinko šokoladinio Napoleono receptą, nuo kurio kvepėjo visi namai.

„Mes dar patys nebuvome paragavę torto, kai įkėliau jį į „Facebook“, pagalvojau, kad gal kažkam įdomus bus. Nuo tos akimirkos, kai aš įkėliau tortą, iki vakaro man parašė gal 70 žmonių. Jie sako, kad nori torto, nesvarbu kada, nesvarbu kokio – tiesiog nori padėti Alionai tokiu būdu“, – džiaugiasi Viktorija.

Per dieną turi pagaminti po kelis tortus

Pati Aliona sako, kad ją tikrai nustebino ir pradžiugino tokia paklausa, nes gamindama ji gali pamiršti, kas dedasi jos tėvynėje. Visgi moteris negali persidirbti – juk ji laukiasi.

Žinoma, šiuo metu virtuvėje suktis Alionai padeda ne tik jos mama, bet ir Viktorija, kuri atskleidžia, kad bent artimiausias 10 dienų jos turės pagaminti bent 3 ar 4 tortus per dieną, o nupirkti produktai šiems užsakymams išpildyti vos tilpo į automobilio bagažinę.

„Alionai tortų kepimas leidžia pabėgti mintimis nuo tos baisios situacijos, kuri yra šiuo metu. Ji tikrai nesitikėjo, kad kils toks susidomėjimas. Su vyru juokavome, kad greit reikės ieškoti patalpų, kur Aliona galės savo cechą įkurti. Aišku, mes neturime tikslo pasipelnyti, svarbiausia, kad to torto kaina padengtų išlaidas produktams ir dar bent keli eurai liktų pačiai Alionai.

Yra įmonių, kurios man skambino sakė, kad nori torto, kokį tik gali iškepti Aliona, o jie surinks „į voką“ pinigus ir juos atsiųs mums. Visi žmonės labai palaiko Alionos šeimą ir šią idėją. Sako, kad tegul tik ji kepa, o mes tuos tortus nupirksime“, – juokiasi Viktorija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų