Tymai pakirto kūdikį: medikų prašymas tėvus nustebino dar labiau

Kaip ir visi kiti faktais ir mokslu tikintys žmonės, Jilly Moss stebisi girdėdama antivakserius sakant, kad tymai – nieko tokio, rašoma cnn.com.

4

J. Moss šis klausimas yra asmeninis: praėjusį mėnesį jos kūdikis dėl šio viruso atsidūrė ligoninėje.

Albai, kuriai tuo metu buvo 11 mėnesių, temperatūra pakilo virš 41,5 laipsnio. Daugelį dienų ji dėl ištinusių akių negalėjo atsimerkti, o gydytojai davė vaistų nuo apakimo. Vaikas negalėjo gerti ar valgyti, jai buvo sunku kvėpuoti, medikai buvo ją prijungę prie kvėpavimo aparato.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tymai pakirto kūdikį

Tie patys gydytojai buvo jai nustatę klaidingą diagnozę, nes ligi tol niekada nebuvo matę tymų, ir išsiuntė ją namo, kai tuo tarpu mergaitės būklė vis sunkėjo.

Vienu metu ji buvo nustojusi į viską reaguoti. Tėvai manė, kad ją praranda.

„Ji labai kentėjo ir buvo labai drąsi.“ – sako J. Moss.

Kaip ir kiti vaikai iki 1 metų, Alba buvo dar per maža skiepytis nuo tymų. Dabar jos mama nori visam pasauliui parodyti, ką tymai gali padaryti sveikam kūdikiui.

„Man atrodo, svarbu pasakyti, kad nesu viena iš tų išprotėjusių vakcinų fanatikų, kurie visiems liepia nuo visko skiepytis ir kimba žmonėms į gerkles.“ – sako J. Moss. – „Aš tik noriu, kad žmonės būtų informuoti, nes mes, Albos tėvai, nežinojome, ką kūdikiui gali padaryti tymai.“

J. Moss, šiuo metu prižiūrinti dukrytę namuose, ir jos vyras Richardas, dirbantis tarptautinio prekės ženklo vadybininku programinės įrangos kompanijoje, gyvena Londone. Jie niekada taip ir nesužinos, nuo ko jų vaikas užsikrėtė tymais.

Nuo spalio mėnesio Londone registruota šimtai tymų atvejų, daugiausia – šiaurinėje miesto dalyje, sako dr. Anita Bell, sveikatos apsaugos konsultantė iš „Public Health England“.

Mossų šeima gyvena pietvakarių Londone, bet tymai yra viena iš labiausiai užkrečiamų ligų.

Ilgas kelias iki diagnozės

Kai kovo 24 dieną Alba ėmė stipriai karščiuoti, greitoji pagalba ją skubiai išvežė į ligoninę. Gydytojai jai diagnozavo virusinį tonzilitą ir paleido ją gydytis namo.

REKLAMA

Tuomet, balandžio 2 dieną, ant kaklo nugaros pusėje jai prasidėjo tinimas ir pradėjo rausti akys. Albos močiutė ir prosenelė abi puikiai žinojo, kokia tai liga. Jos buvo matę tymų protrūkius.

Skirtingai nei dauguma gydytojų. XX a. septintajame dešimtemtyje atrasta vakcina drastiškai pakeitė susirgimų tymais skaičių visame pasaulyje. 2000 JAV ir 2016 metais JK tymai buvo paskelbti išnykusia liga.

Apsiginklavę tymų „diagnoze“ iš Albos auklės, močiutės ir prosenelės, jos tėvai nuskubėjo atgal pas gydytojus. Tačiau gydytojas pasakė, kad bėrimas ir akių paraudimas pasireiškė dėl tonzilito ir vėl išsiuntė juos namo.

Po trijų dienų, balandžio 5 dieną, Albos tėvai ją nuvežė pas kitą gydytoją. Taip pat ir šis gydytojas tvirtino, kad tai – ne tymai ir trečią kartą išsiuntė šeimą gydytis namuose.

„Mano vyras sėdėjo šalia jos visą naktį, nes nerimavo, kad kažkas ne taip.“ – sako J.Moss.

Kitą dieną Albai nepagerėjo, jau keletą dienų ji nieko nevalgė ir negėrė. Tėvai nuvežė ją į greitosios pagalbos punktą Čelsio ir Vestminsterio ligoninėje, kur ji buvo paguldyta į ligoninę ir jai buvo diagnozuoti tymai.

„Niekad nieko taip nebuvau bijojusi“

Kitos aštuonios dienos buvo košmariškos.

„Visas jos kūnas buvo ištinęs ir be gyvybės ženklų. Ji neišleido nė garselio.“ – atsimena mama. – „Niekad nieko taip nebuvau bijojusi.“

Iš pradžių gydytojai Albą norėjo guldyti į reanimaciją, bet jos būklę stabilizavo deguonies ir kvėpavimo aparatai.

Jos akys nuo tinimo buvo užmerktos. Jos mama sako, kad Alba gavo vitamino A, kad neapaktų – aklumas yra viena iš tymų komplikacijų.

Kad liga nesikomplikuotų į meningitą ir kitas sunkias ligas, Albai teko iškęsti skausmingą liumbalinę punkciją. Šios procedūros metu į stuburo kanalą duriama adata ir paimama skysčio.

Albos mama sako, kad baisiausia buvo tuomet, kai Alba į nieką nebereagavo perkeliama iš vienos palatos į kitą smegenų tomografijai. Gydytojai tėvams sakė, kad jos mažas kūnelis buvo toks trapus, kad ji beveik nebegalėjo pakelti perkėlimo iš vienos palatos į kitą.

REKLAMA

J. Moss sako, kad jai su vyru niekada nebūtų atėję į galvą fotografuoti sergantį kūdikį, tačiau gydytojas pasiūlė tai padaryti, kad vėliau jie galėtų parodyti, kaip sunkiai kūdikiai serga tymais.

„Jis pasiūlė nuotraukomis pasidalinti socialiniuose tinkluose, kad žmonės matytų, koks baisus yra šis virusas.“ – sako J. Moss.

Alba iš ligoninės buvo išleista po aštuonių dienų. Šiandien, praėjus beveik mėnesiui nuo jos diagnozės, ji vis dar silpna, mieguista ir kartais jai prasideda kosulio priepuoliai.

„Ji dar iki galo neatsigavusi, tikrai reikės kiek laiko, kol ji bus tokia, kaip anksčiau.“ – sako jos mama.

Mama nepasiduoda, nepaisant puolimų feisbuke

Albai iš ligoninės grįžus namo, jos mama feisbuko įraše papasakojo apie jos ligą.

„Paskiepykite savo vaikus.“ – rašė ji.

Žinoma, ji sulaukė neišvengiamo antivakserių puolimo.

„Jie sakė, kad aš esu bloga mama, kad reikėjo ilgiau maitinti ją krūtimi, tada ji nebūtų susirgusi tymais. Jie sakė, kad Albos nuotraukos – retušuotos, kad viską susigalvojau. Jie sakė, kad aš – aktorė ir kad man už tai moka.“ – pasakoja ji. – „Kai kurie komentarai buvo tikrai siaubingi, ir juos rašė kiti tėvai, kitos mamos.“

Ji žino, kad net ir žinomi žmonės kartais nusprendžia neigti mokslą. Vasario mėnesį Darla Shine tviteryje rašė, kad vaikiškos ligos, pavyzdžiui, tymai, „palaiko sveikatą.“

Tuo metu D. Shine vyras, Billas Shine‘as, dirbo Baltųjų rūmų atstovu spaudai. Šiuo metu jis dirba vyriausiuoju konsultantu prezidento Donaldo Trumpo perrinkimo kampanijoje.

„Vaikystėje esu sirgusi tymais, vėjaraupiais, kiaulyte, kaip ir visi kiti mano pažįstami vaikai. Deja, mano vaikai skiepyti, todėl jie niekada neįgaus tokio natūralaus imuniteto, kokį turiu aš.“ – tviteryje rašė D. Shine, pridurdama: „Kvėpuokite į mane kiek norite!“

J. Moss sako, kad Shine nesugeba suprasti, kad galbūt tymai jai ir baigėsi geruoju, bet taip nutinka ne visiems. Parašiusi įrašą feisbuke, ji susipažino su tėvais, kurių vaikai nuo šios ligos mirė, apako ar apkurto.

REKLAMA

„Manau, būtų gerai, jei žmonės, turintys tiek galios ir sekėjų pasiskaitytų apie vakcinos naudą.“ – laiške CNN rašė J. Moss. – „D. Shine galėtų padėti skleisti žinią apie tai, kodėl iš viso vakcina buvo sukurta.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų