• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei svarstote apie tatuiruotę, turėtumėte žinoti, kad kai kurie tatuiruočių rašalo pigmentai gali būti ne tokie nekalti, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Švedijoje atliktas tyrimas atskleidė nerimą keliančius duomenis – tatuiruotės gali būti susijusios su padidėjusia kraujo vėžio, limfomos, rizika.

25

Jei svarstote apie tatuiruotę, turėtumėte žinoti, kad kai kurie tatuiruočių rašalo pigmentai gali būti ne tokie nekalti, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Švedijoje atliktas tyrimas atskleidė nerimą keliančius duomenis – tatuiruotės gali būti susijusios su padidėjusia kraujo vėžio, limfomos, rizika.

REKLAMA

Tyrėjai įspėja, kad ypač pavojingas gali būti raudonos spalvos rašalas, kuriame randama vėžį sukeliančių medžiagų, rašoma dailymail.co.uk.

Tyrimas atskleidė ryšį tarp tatuiruočių ir limfomos

Lundo universiteto mokslininkai atliko plataus masto tyrimą ir nustatė, kad žmonės, turintys tatuiruotes, net 21 proc. dažniau suserga limfoma nei tie, kurie jų neturi. Nors tai dar neleidžia daryti galutinių išvadų, rezultatai kelia svarbių klausimų apie ilgalaikį tatuiruočių poveikį organizmui.

REKLAMA
REKLAMA

„Atsižvelgę į kitus svarbius veiksnius, tokius kaip rūkymas ir amžius, nustatėme, kad limfomos išsivystymo rizika buvo 21 procentais didesnė tarp tų, kurie buvo tatuiruoti“, – sakė tyrimui vadovavusi Lundo universiteto tyrėja Christel Nielsen.

REKLAMA

Tyrime, paskelbtame žurnale „eClinicalMedicine“, mokslininkai analizavo Švedijos gyventojų registrų duomenis ir apklausė žmones, kuriems nuo 20 iki 60 metų buvo diagnozuota limfoma.

Juos lygino su kontrolinės grupės dalyviais – tos pačios lyties ir amžiaus žmonėmis, kuriems nebuvo diagnozuotas šis vėžio tipas.

Iš viso tyrime dalyvavo 1400 limfoma sergančių asmenų ir 4193 žmonės iš kontrolinės grupės. Tarp sergančiųjų net 21 proc. buvo tatuiruoti, tuo tarpu kontrolinėje grupėje – 18 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrėjai iškėlė hipotezę, kad organizmas, į jį patekus tatuiruotės rašalui, pradeda jį laikyti svetimkūniu, todėl suaktyvėja imuninė sistema. Tai gali sukelti lėtinį, žemo laipsnio uždegimą, kuris bėgant laikui didina vėžio riziką.

„Galima tik spėlioti, kad tatuiruotė, nepriklausomai nuo dydžio, sukelia nedidelį uždegimą organizme, kuris savo ruožtu gali išprovokuoti vėžį. Taigi vaizdas yra sudėtingesnis, nei iš pradžių manėme“, – komentavo C. Nielsen.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įdomu tai, kad tatuiruotės dydis neturėjo įtakos – net ir mažos tatuiruotės siejosi su padidėjusia rizika.

Pavojingiausia – raudona spalva: kas slypi rašale?

Tyrėjai išskyrė ypač pavojingą rašalo rūšį – raudoną. Būtent ši spalva dažniausiai sukelia stipriausias odos reakcijas.

Raudoname rašale gali būti toksiškų medžiagų, tokių kaip kadmis, gyvsidabris ar geležies oksidas. Šie junginiai, suleidžiami po oda, siejami su kancerogeniniu poveikiu.

REKLAMA

Jeigu vis dėlto ryžtatės raudonai tatuiruotei, ekspertai rekomenduoja rinktis rašalą, kurio pagrindas – naftolis, nes šis pigmentas laikomas saugesniu.

Limfoma – kas tai?

Limfoma – tai kraujo vėžio rūšis, kuri pažeidžia baltuosius kraujo kūnelius – ląsteles, atsakingas už imunitetą. Yra dvi pagrindinės limfomos formos: Hodžkino ir ne Hodžkino limfoma.

REKLAMA

Hodžkino limfoma dažniausiai pasireiškia jauniems žmonėms, o penkerių metų išgyvenamumo rodiklis siekia apie 89 proc.

Ne Hodžkino limfoma pasireiškia įvairaus amžiaus žmonėms, o jos išgyvenamumo prognozės priklauso nuo vėžio išplitimo – ankstyvoje stadijoje jis siekia apie 83 proc.

Limfoma išsivysto, kai imuninės sistemos ląstelės pradeda nekontroliuojamai daugintis ir nesuyra, kaip turėtų. Jos kaupiasi limfmazgiuose – kakle, pažastyse, kirkšnyse ar pilve – sudarydamos vėžinius darinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrėjai pabrėžia, kad tai tik pirmasis žingsnis siekiant suprasti galimą tatuiruočių ir vėžio ryšį. Artimiausiu metu planuojama tirti, ar tatuiruotės turi įtakos ir kitoms vėžio formoms.

„Tolimesni tyrimai bus skirti tam, kad išsiaiškintume galimus ryšius tarp tatuiruočių ir kitų vėžio tipų“, – teigė C. Nielsen.

REKLAMA
Jau vien tai, kad darosi tatuiruotę, rodo, kad jiems dzin tie vėžiai, limfomos ir hepatitai. Vis tiek jau viena koja tarpdury į aną pasaulį, pasąmonėj noras greičiau išeiti. Šviesus, dvasiškai stiprus žmogus to sau niekada nesidarytų.
Visi tayu pydersi išdvės, liks normalūs žmonės. Gamta valosi !!@
Kuo tauta kvailesnė
Kuo tauta kvailesnė
Tuo daugiau tatiruojasi .Anksčiau tik zekai badydavosi dabar ir ta durnesnė dalis perėmė zekų kultūra
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų