Tūkstančiai numoja ranka į šiuos simptomus: pastebėjus, vėžys būna išplitęs

Apie besivystantį kasos vėžį gali iš anksto, dar prieš pasireiškiant kitiems simptomams, įspėti liežuvio patikrinimas, rašoma ok-salute.it. Tokius rezultatus pateikė Zhejiango universitete Kinijoje atliktas tyrimas.

Paskutiniai turimi duomenys – iš 2017 metų. Tais metais Italijoje skaičiuojama 13 700 naujų kasos vėžio atvejų, o tai sudaro 4% visų naujų vėžinių susirgimų diagnozių moterų ir vyrų tarpe. Didžiausią baimę keliantis skaičius – išgyvenimo rodiklis: penkerius metus po diagnozės išgyvena vos 8% pacientų.

Kokie simptomai?

Kaip jau minėta, šios rūšies vėžys nepasireiškia išskirtiniais simptomais. Kasos vėžio simptomai primena daugelį kitų sutrikimų. Skiriamieji šios ligos požymiai pasireiškia ligai jau esant vėlyvesnėse stadijose. Jų tarpe:

• nukritęs svoris; • sumažėjęs apetitas; • gelta; • viršutinės pilvo dalies ir nugaros skausmai; • silpnumas; • pykinimas; • vėmimas; • maždaug 10 - 20% sergančiųjų taip pat suserga diabetu.

Diagnozė

Dėl šių priežasčių maždaug 6 pacientai iš 10 kasos vėžio diagnozę išgirsta jau ligai išplitus. Dar 20-25% sergančiųjų vėžys randamas dar prieš jam išplintant į kitus organus, bet jau per vėlai operacijai.

Žarnyno bakterijų svarba

Kai kurie tyrimai rodo, kad dėl bakterijų pusiausvyros seilėse, skrandžio sultyse ir išmatose pokyčių, kasos vėžio ženklu gali būti laikoma žarnyno mikroflora.

Nauji tyrimai

Šis tyrimas – pirmasis analizavęs šios rūšies vėžio ir liežuvio paviršiaus sąsajas. Mokslininkai tyrė 30 pacientų, sergančių pirmųjų stadijų kasos vėžiu, paveikiančiu tik viršutinę, su žarnynu jungiančią, organo dalį.

Šių pacientų liežuvio tepinėlis buvo palygintas su tokiu pat tyrimu, atliktu 25 sveikiems žmonėms, pasižymintiems gera burnos higiena ir daugelį mėnesių nevartojusiems jokių vaistų ar antibiotikų.

Rezultatai

Tyrimo rezultatai rodo, kad kasos vėžiu sergančių žmonių bakterijos labai skiriasi nuo sveiko žmogaus. Ypač dviejų bakterijų tipų, Leptotrichia ir Fusobacterium, kiekiai sergančiųjų tarpe yra itin aukšti, o tuo tarpu kitų dviejų bakterijų, Haemophilus ir Porphyromonas, lygis yra labai žemas.

Tiksliai nežinoma, kodėl taip yra, tačiau tyrėjai mano, kad kasos vėžys stimuliuoja imuninės sistemos reakciją, dėl kurios pakinta įprasta bakterijų pusiausvyra.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų