• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vėžio ląstelės, nekontroliuojamai besikaupiančios žarnyne, gali sukelti įspėjamuosius augančio naviko požymius. Labai svarbu žinoti simptomus, kad kuo greičiau būtų galima pradėti gydymą.

Vėžio ląstelės, nekontroliuojamai besikaupiančios žarnyne, gali sukelti įspėjamuosius augančio naviko požymius. Labai svarbu žinoti simptomus, kad kuo greičiau būtų galima pradėti gydymą.

REKLAMA

Žarnynas yra virškinimo sistemos dalis, kuri suskaido maistą ir perduoda nesuvirškintas atliekas tiesiąjai žarnai, kad šios būtų pašalintos iš organizmo.

Būtent čia, sėdint tualete, ir  galite pastebėti lemtingus ženklus. Jei ant tualetinio popieriaus  pamatysite kraują, tai gali būti įspėjamasis žarnyno vėžio ženklas, patvirtino labdaros organizacija „Cancer Research UK“. Dar vienas galimas perspėjantis ženklas – kai ant tualetinio popieriaus lieka laisvų išmatų dėmės, rašo express.co.uk.

Laisvesnės išmatos gali reikšti žarnyno vėžį, yra ir kitų požymių:

 • dažnesnis tuštinimasis;
 • užkietėję viduriai.

Jei išsituštinę vis tiek jaučiatės lyg dar norėtumėte tuštintis, gali būti, kad žarnyne formuojasi vėžinis auglys. „Cancer Research UK“ išvardijo kitus galimus įspėjamuosius žarnyno vėžio požymius:

REKLAMA
REKLAMA
 • kraujas  išmatose;
 • krentantis svoris;
 • skausmas pilve ar nugaroje;
 • nuovargis;
 • dusulys.

Simptomai gali būti būdingi ir kitoms ligoms 

Kadangi šie simptomai yra būdingi ir kitoms ligoms, patartina pasikalbėti su gydytoju, kad nustatytų negalavimo priežastį. Kadangi konsultuojant telefonu gali būti sunku nustatyti ligą, būtina pasimatyti su gydytoju gyvai.

REKLAMA

Labdaros organizacija parengė patarimus žmonėms, susirūpinusiems dėl žarnyno vėžio. Pirma, ypač svarbu pasakyti gydytojui, jog įtariate žarnyno vėžį ir išsamiai apibūdinkite savo simptomus.

Būtina paminėti:

 • kada prasidėjo simptomai;
 • kuriuo metu juos pastebite;
 • kaip dažnai simptomai pasireiškia;
 • kas pagerina ar pablogina simptomus.

Antra, gydytojas turi žinoti, ar jūsų šeimoje buvo susirgimų vėžiu atvejų. Gydytojas paskirs kraujo tyrimus ir išmatų imunocheminį tyrimą (FIT).

REKLAMA
REKLAMA

Atliekant FIT testą, reikia paimti išmatų mėginį, kad būtų galima ištirti kraują, kuris gali būti nepastebimas plika akimi. Atsižvelgiant į kitus simptomus ir tyrimo rezultatus, gali būti skiriami kiti tyrimai ‒sigmoidoskopija ir (arba) kolonoskopija.

Kas yra sigmoidoskopija?

Atliekant sigmoidoskopiją gydytojas naudoja ploną lankstų vamzdelį su maža lempute ir kamera gale, kad pažiūrėtų į apatinę storosios žarnos dalį. Apžiūra gali trukti iki 15 minučių, tačiau ligoninėje galite išbūti iki dviejų valandų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, kolonoskopijos metu apžiūrima visa storoji žarną ir iš anksto gali prireikti koreguoti mitybą. Pavyzdžiui, dvi dienas prieš kolonoskopiją jūsų gali būti paprašyta valgyti mažai skaidulų turinčius produktus.

„Prieš atlikdami testą turėtumėte gauti rašytines instrukcijas apie tai, ką turite padaryti“, ‒ teigė „Cancer Research UK“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų