naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei jums patinka viktorinos, mes turime jums tobulą testą, kuriame galite išbandyti savo jėgas – tai trumpiausias pasaulyje IQ testas, kurį sudaro tik trys klausimai, tačiau mažiau nei vienas iš penkių jį atlieka teisingai.

Jei jums patinka viktorinos, mes turime jums tobulą testą, kuriame galite išbandyti savo jėgas – tai trumpiausias pasaulyje IQ testas, kurį sudaro tik trys klausimai, tačiau mažiau nei vienas iš penkių jį atlieka teisingai.

REKLAMA

Jei kada nors norėjote pasitikrinti savo intelektą, bet nenorite vargti su ilgais IQ testais, galime pasiūlyti jums puikų variantą. Trumpiausias pasaulyje IQ testas sudarytas tik iš trijų matematikos klausimų ir neturėtumėte per ilgai užtrukti. Tačiau perspėjame tai gana sunku!

Pažinimo refleksijos testu vadinama viktorina nėra nauja, bet iš pradžių buvo 2005 metais MIT profesoriaus Shane Frederick paskelbto tyrimo straipsnio dalis. Šis dokumentas neseniai vėl pasirodė internete, todėl daugelis norėjo jį išbandyti.

Atlikdamas tyrimą, profesorius Frederickas privertė testą atlikti daugiau nei 3 000 dalyvių iš įvairių išsilavinimo sričių, o net tie, kurie lankė geriausius Amerikos universitetus, tokius kaip Jeilis ir Harvardas, sunkiai rasdavo teisingus atsakymus, rašo mirror.co.uk.

REKLAMA

Tik 17% iš visų dalyvavusiųjų teste sugebėjo surinkti tris balus iš trijų, o tai reiškia, kad 83% žmonių neišlaikė – o kaip seksis jums?

Kalbėdamas apie testą, profesorius Frederick sakė: „Trys CRT elementai yra „lengvi“ ta prasme, kad jų sprendimas lengvai suprantamas, kai paaiškinamas, tačiau norint gauti teisingą atsakymą dažnai reikia nuslopinti klaidingą atsakymą, kuris šauna  į galvą impulsyviai“.

REKLAMA

Štai pažvelkite į klausimus:

1. Beisbolo lazda ir kamuolys iš viso kainuoja 1,10 eur. Beisbolo lazda kainuoja 1 eur daugiau nei kamuolys. Kiek kainuoja kamuolys?

2. Jei penki aparatai per penkias minutes pagamina penkis prietaisus, kiek laiko užtruktų 100 aparatų pagaminti 100 prietaisų?

3. Ežere yra vandens lelijų lopinėlis. Kiekvieną dieną jo plotas padvigubėja. Jei lopinėlis visą ežerą uždengia per 48 dienas, kiek laiko užtruktų uždengti pusę ežero?

REKLAMA

Dažniausiai žmonės pateikia šiuos atsakymus, bet iš tikrųjų jie yra neteisingi:

1. 10 centų;

2. 100 minučių;

3. 24 dienos.

Profesorius Frederick priduria: „Kiekvienas, kuris nors akimirką apie tai susimąsto, supras, kad skirtumas tarp 1 eur ir 10 centų yra tik 90 centų, o ne 1 eur, kaip pateikiama uždavinyje.

„Šiuo atveju klaidos pastebėjimas prilygsta problemos sprendimui, nes beveik visi, kurie neatsako „10 centų“, iš tikrųjų pateikia teisingą atsakymą.

REKLAMA
REKLAMA

Teisingi atsakymai yra:

1. 5 centai;

2. 5 minutės;

3. 47 dienos.

 

Vis dar glumina visa tai? Laimei, Presh Talwalkar, knygos „The Hoy of Game Theory: An Introduction to Strategic Thinking“ autorius, savo tinklaraštyje „Mind Your Decisions“ paaiškino, kaip rasti teisingus atsakymus.

1. Tarkime, kad kamuolys kainuoja X. Tada lazda kainuoja 1 eur daugiau, taigi jis yra X + 1. Taigi turime lazda + rutulys = X + (X + 1) = 1,1, nes kartu jie kainuoja 1,10 eur. Tai reiškia, kad 2X + 1 = 1,1, tada 2X = 0,1, taigi X = 0,05. Tai reiškia, kad kamuolys kainuoja 5 centus, o lazda – 1,05 eur.

REKLAMA

2. Jei 5 aparatai užtrunka 5 minutes pagaminti 5 prietaisus, tai 1 aparatas užtrunka 5 minutes, kad būtų sukurtas 1 prietaisas (kiekvienas aparatas sukuria prietaisą per 5 minutes). Jei kartu dirba 100 aparatų, kiekvienas gali sukurti prietaisą per 5 minutes. Taigi per 5 minutes bus pagaminta 100 prietaisų.

3. Kiekvieną dieną lelijų lopinėlis padvigubėja. Taigi kiekvieną dieną susitraukdamas, lopinėlis sumažėja perpus. Taigi 47 dieną ežeras bus pusiau padengtas lelijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų