TOP priemonės pelėsiui naikinti: pasiūlysite ir kitiems

Kai ateina drėgnasis metų laikas, ruduo, kai kuriuose senos statybos būstuose „apsigyvena“ pelėsis. Šiam mikroorganizmui žvarbus oras, dar neįjungtas šildymas ir mažai vėdinamos patalpos – idealios sąlygos augti.

15

Dažnas gyventojas į nedidelį pelėsių lopinėlį nekreipia dėmesio ir sunerimsta tik tuomet, kai tas lopinėlis išplinta. Visgi manoma, kad net nedideli šio mikroorganizmo kiekiai mūsų buityje yra žalingi sveikatai. Norint išnaikinti šį mikroorganizmą, patarsime, kokių kovos priemonių reikėtų imtis.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Namų dekoras

Baliklis

Baliklis yra labai efektyvi ir puiki priemonė naudojama naikinti pelėsinius paviršius. Sumaišykite 1 puodelį baliklio su 1 galonu vandens, tada naudokite purškimo buteliuką arba kibirą su kempine, kad išvalytumėte paveiktą vietą.

Jei norite užkirsti kelią augimui, nenuvalykite ploto po to. Atkreipkite dėmesį, kad balikliai turi tam tikrų trūkumų, visų pirma tai, kad jis yra kenksmingas tokioms medžiagoms, kaip mediena ir gipso kartonas. Tai taip pat yra kenksminga, o chloro baliklio maišymas su amoniaku arba tam tikrais kitais buitiniais valikliais yra neįtikėtinai pavojingas, nes jis gamina toksines dujas.

Actas

Nors actas nėra toks efektyvus kaip baliklis, tačiau jis yra saugus. Baltą arba obuolių sidro actą įpilkite į purškimo buteliuką, išpurškę paveiktą zoną, palaikykite actą kelias valandas, o tada nuvalykite. Norint išvengti pelėsio augimo, šiuos veiksmus atlikite kuo dažniau. 

Boraksas

Boraksas taip pat yra saugus ir nesudaro pavojingų garų. Mišiniui reikės 1 puodelio borakso ir 1 galono vandens. Pelėsiu padengtas vietas valykite šveitimo šepečiu. Nepamirškite procedūrą karts nuo karto pakartoti, kad išvengtumėte pelėsio plitimo.

Amoniakas

Kaip ir baliklis, amoniakas negali būti naudojamas ant poringų paviršių ir yra pavojingas cheminis elementas. Įsitikinkite, kad naudojate tik aiškų amoniaką. Sukurkite 50/50 vandens ir amoniako mišinį ir purškite paveiktą paviršių. Užpurkštą vietą palikite kelioms valandoms, o tada nuplaukite.

REKLAMA

Soda

Soda puikiai valanti ir saugi, ji taip pat veikia kaip dezodoratorius. Be to, skirtingai nuo kitų priemonių, soda gali būti naudojama ant poringų paviršių. Į stiklinę vandens įberkite 2 šaukštus sodos ir viską sumaišykite. Purkškite paveiktą zoną ir šveiskite su kempine, tada nuplaukite. Veiksmą pakartokite dar kartą, tačiau šį kartą nenuplaukite.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų