naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulietė Greta Baronaitytė iš arti susidūrė su itin pavojinga sūnaus liga. Buvęs visiškai sveikas sūnus akimirksniu pasikeitė visam gyvenimui.

Šiaulietė Greta Baronaitytė iš arti susidūrė su itin pavojinga sūnaus liga. Buvęs visiškai sveikas sūnus akimirksniu pasikeitė visam gyvenimui.

REKLAMA

Tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ viešėjusi Greta sako, kad meningokokinė infekcija buvo ta liga, kuri ir pakirto jos tada vos pusantrų metukų sūnų.

„Viskas prasidėjo labai staigiai ir netikėtai. Jam sukilo temperatūra per 48 valandas, iškviečiau greitąją. Iki tol vaikas nebuvo sirgęs“, – pasakojimą studijoje pradeda Greta.

Jai antrina ir Santaros klinikų Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja Inga Ivaškevičienė, kuri sako, kad meningokokinė infekcija iš tiesų yra labai klastinga liga ir paprastai vaikams smogia žaibiškai.

Klastinga infekcija

Kaip aiškina gydytoja, ši infekcija iš tiesų yra labai klastinga ir net medikai ne visada gali pasakyti, ar tai kitokia, ar būtent ši bakterinė infekcija.

REKLAMA

„Paprastai per pirmąsias 12 valandų būna visiškai neaišku, nes pasireiškia įprastiniais gripo požymiais, vaikas sukarščiuoja, skundžiasi gerklės skausmu, tačiau vėliau, per ilgesnį laiko tarpą, atsiranda daugiau požymių, pavyzdžiui, hemoraginis bėrimas.“

REKLAMA

Dėmesys – bėrimams

Pasak medikės, ši infekcija iš kitų išsiskiria savo klasta. „Simptomai gali būti itin klastingi – bėrimai būna smulkūs, gali likti net nepastebėti. Bėrimo elementai – visai nedideli, vos dviejų milimetrų skersmens. Žinoma, jie gali plėstis, didėti, susilieti – progresavimas būna labai įvairus.

Vis dėlto, jeigu reikėtų įvardinti pagrindinį simptomą, kuris turėtų kelti nerimą, yra pastebimai blogėjanti vaiko būklė, vangumas ir nuolatinis karščiavimas.

REKLAMA

Vaiką pakirto meningokokas

Greta prisimena, kad jos sūnų apžiūrėję greitosios pagalbos medikai neatpažino meningokokinės infekcijos ir pasiūlė laukti pirmadienio.

„Mums buvo pasakyta, kad tai gripas, kad turime stebėti, likti namie, o kai bus pirmadienis, darbo diena, nueiti pas gydytoją vaistų. Tačiau sekmadienį viskas ėmė keistis – mano sūnui pradėjo tempti veidą. Kai aš jį vežiau iš namų, atvykusi greitoji stebėjo ir nesuprato, kas vyksta. Jo galva buvo užlenkta, jam „atėmė“ rankytę ir koją“, – prisimena šiaulietė.

REKLAMA
REKLAMA

Kai šeima nuvyko į priėmimą, buvo iškviesta reanimacijos vedėja, kuri, pasak mamos, vos palietusi berniuko pilvelį suprato, kad tai – žaibinis meningokokas. „Diagnozė buvo patvirtinta – meningokokinis encefalitas. Reanimacijoje sūnus prabuvo dvi valandas, vėliau pervežtas į Kauno klinikas.“

Sūnus apkurto 

Po šios nelaimės, užklupusios šeimą, praėjo ketveri metai. Dabar moteris augina sūnų, kuris išgyveno šią ligą, tačiau sako, kad ligos padarinius jaučia kiekvieną dieną.

REKLAMA

„Mano sūnus liko apkurtęs, jam sutrikusi raida. Gydytojai, pradėję gydymą, perspėjo, kas mūsų laukė. Mes visko mokėmės iš naujo – vaikščioti, valgyti, kalbėti. Gydytojai neteikė daug vilčių, kad viskas bus gerai, todėl palengva ėmėme susitaikyti su tuo, kas mūsų laukia.

Dabar labiausiai neramina kalba – vaikas kalba skiemenimis. Garsus suvokia, supranta, kas yra sakoma, tačiau kalba stipriai sutrikusi.

Turime nemažai specialistų, su kuriais dirbame, tačiau kol kas viskas sudėtinga.“

Apie tai, kokiais simptomais pasireiškia meningokokinė infekcija ir kaip nesupainioti jos su kitomis ligomis, žiūrėkite tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.

REKLAMA

Visą tinklalaidę žiūrėkite čia:

Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:

Apie ką kalbėjomės:

00:00 pasisveikinimas

00:40 Gretos sūnaus ligos istorija

03:00 bėrimų svarba

06:40 raumenų įsitempimas

07:48 ką išduoda aukšta temperatūra

11:00 vandens nauda sergančiam vaikui

15:00 ligos komplikacijos

20:00 vakcinos nauda ir prieinamumas

27:00 užkrečiamumas

28:00 komplikacijos

31:00 vaikas kalba skiemenimis

32:30 ligos profilaktika

35:00 antra laidos dalis 

37:00 magnio nauda mėšlungiui 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų