Teisėja kaunietė atsipalaiduoja siuvinėdama: įspūdingo dydžio paveikslai atima žadą

Kiekviena kaunietės Aušros Vingilės darbo diena įtempta – ji Kauno apygardos baudžiamųjų bylų teismo teisėja. Tačiau atsipalaiduoti ir nors trumpam pamiršti darbo rūpesčius ir problemas moteriai padeda jos mėgstama veikla – paveikslų siuvinėjimas.

11

Šypsodamasi moteris pasakoja, kad visada buvo linkusi į menus. Ir nors vaikystėjė lankė dailės mokyklą, o pradinėse klasėse mokėsi siuvinėti, vėliau rankdarbiams niekada neskyrė per daug dėmesio.  Tačiau viskas pasikeitė prieš šešerius metus, kai moteris susižavėjo siuvinėjimu.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Aušros Vingilės išsiuvinėti paveikslai

Siuvinėjimu susižavėjo netikėtai

Moteris pasakoja, kad siuvinėjimu susižavėjo visiškai netikėtai, tačiau šis užsiėmimas jai taip patiko, kad neapleido jo iki šiol. 

„Kai maždaug prieš šešis metus užėjau į parduotuvę, kurioje pardavinėjami siuvinėjimo reikmenys, pamačiau šablonus ir pardavėjos paklausiau: „Kas čia?“ Ji papasakojo, kad tai siuvinėjimo kryželiu ruošiniai. Mus tik mokykloje buvo mokę siuvinėti kryželiu.

Tai man greitai parduotuvėje parodė, kaip viską daryti. Ten iš tikro nieko sudėtingo. Ir kažkaip pradėjau, ir labai patiko. Tap ir siuvinėju iki šiol. Tačiau čia tik laisvalaikiu“, – pasakoja Aušra. 

Moteris tikina, kad siuvinėti išmoko labai greitai ir pradėjusi nuo mažo gėlių paveikslėlio greitai pradėjo siuvinėti ir didesnius paveikslus. Ji pritaria, kad tai daug kruopštumo ir susikaupimo reikalaujanti veikla, bet, pasak jos, siuvinėti gali išmokti kiekvienas.

„Tu turi viską atlikti labai kruopščiai. O šiaip, aš nemanau, kad kryželiu siuvinėti yra sudėtinga“, – sako ji.

Siuvinėjimas atpalaiduoja

Ir nors siuvinėjimas reikalauja daug kruopštumo ir susikaupimo, moteris teigia, kad ši veikla jai padeda atsipalaiduoti ir pamiršti visas problemas, kurias parsineša iš įtempto darbo. Aušra išbandė ir kitas kūrybines veiklas, tačiau, pasak jos, kiti užsiėmimai jos taip „neužkabino“.

REKLAMA

„Prieš kelis metus šiek tiek piešiau, laisvalaikiu kartais irgi prisėdu papiešti, bet labai retai, dabar dažniausiai tik siuvinėju.

Siuvinėjimas man tiko, mane raminančiai veikia. Siuvinėju ir žiūrėdama televizorių, galiu tą daryti ir kelionėse. Anksčiau daug keliaudavau, tai galėdavau siuvinėti ir autobusu važiuodama“, – pasakoja Aušra.

Paklausta, ar, jos nuomone, siuvinėjimas darosi vis mažiau populiarus, moteris sako daug bendraminčių pastebinti socialinio tinklo „Facebook“ grupėse, kuriose moterys dalijasi vienas už kitą įspūdingesniais paveikslais. 

„Kai einu į feisbuką, tai pastebiu, kad siuvinėja moterys, gal dabar mezga mažiau. Žmonės šiuo metu labiau kompiuterizuoti, gal kitomis veiklomis užsiima. Daugiau yra iš ko pasirinkti“, – svarso moteris. 

Siuvinėja įspūdingo dydžio paveikslus

Anot moters, siuvinėjimo technikų yra labai daug, jai pati priimtiniausia – siuvinėjimas kryželiu. Kryželiu ji siuvinėja gėles ir didelius paveikslus, kurie atrodo kaip gobelenas. 

140x145 cm – tokio dydžio yra iki šiol didžiausias išsiuvinėtas Aušros paveikslas, kurį, prisėsdama laisvu laiku po darbo, ji siuvinėjo dvejus metus. Aušra neslepia, kad išsiuvinėti tokio dydžio paveikslus – gana nepigus malonumas:

„Tai yra labai brangus užsiėmimas, nes vien didelio paveikslo ruošinys kainuoja apie 300 eurų o kur dar siūlai, įrėminimas gana brangus, stiklas. Didelio paveikslo savikaina išeina nuo 400 iki 500 eurų.“

Moteris teigia, kad siuvinėjant jai svarbiausia pats procesas, todėl ji niekada neplanavo pardavinėti savo paveikslų. Mažesnius paveikslus ji padovanoja, o didesni puošia jos namų sienas. 

„Tai ne ta veikla iš kurios norėčiau uždarbiauti“, – šypsosi Aušra. 


Rašyti komentarą...
I
Ina
2020-12-18 18:06:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saunuolė.
Atsakyti
0

V
Vida
2020-12-18 18:33:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gražu.. žinau kiek laiko tai užima..pati siuvinejau.. sėkmės..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų