Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei turite aukštą cholesterolį, galite imtis keleto gyvenimo būdo pokyčių. Aukštas cholesterolio lygis reiškia, kad kraujyje turite per daug cholesteroliu vadinamos riebios medžiagos.

Jei turite aukštą cholesterolį, galite imtis keleto gyvenimo būdo pokyčių. Aukštas cholesterolio lygis reiškia, kad kraujyje turite per daug cholesteroliu vadinamos riebios medžiagos.

REKLAMA

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba informuoja, kad cholesterolio tyrimo reikėtų prašyti savo šeimos gydytojo, jei dar niekada jo nesidarėte, jei jums daugiau nei 40 metų, jei turite viršsvorio arba jei jūsų šeimoje yra turinčių aukštą cholesterolį ir sergančių širdies ligomis.

Cholesterolio lygį taip pat veikia tam tikras maistas. „Heart UK“ aiškina, kad jei jūsų cholesterolis aukštas, svarbiausia valgyti mažiau sočiųjų riebalų, rašoma express.co.uk

Reikėtų valgyti daugiau daug skaidulų turinčio maisto

Organizacija informuoja: „Geriausias būdas pradėti maitintis sveikiau yra pakeisti sočiuosius riebalus tokiu maistu, kuriame daug nesočiųjų riebalų“.

REKLAMA

Taip pat pastebima, kad reikėtų valgyti daugiau daug skaidulų turinčio maisto, kuris padeda mažinti cholesterolį – skaidulos sumažina iš žarnyno į kraujotaką įsisavinamo cholesterolio kiekį. Skaidulos – tai dar kartais rupiaisiais vadinami angliavandeniai.

„Mayo Clinic“ teigia, kad avižose yra tirpiųjų skaidulų, kurios sumažina bloguoju vadinamo žemo tankio lipobaltymo (ŽTL) cholesterolį. Ekspertai pastebi: „Tirpiosios skaidulos padeda mažinti cholesterolio įsisavinimą į kraujotaką. Nuo 5 iki 10 tirpiųjų skaidulų per dieną sumažina ŽTL cholesterolį“.

Reikėtų suvalgyti bent penkias porcijas vaisių ir daržovių

„Heart UK“ tuo tarpu prideda, kad per dieną reikėtų suvalgyti bent penkias porcijas vaisių ir daržovių, nes ir jose yra tirpiųjų skaidulų, o taip pat verta nepamiršti daug skaidulų turinčio maisto – ankštinių, avižų ir sėklų.

„Kai galite, rinkitės pilno grūdo produktus, pavyzdžiui, juodą, o ne baltą duoną“ – rekomenduoja ši organizacija.

REKLAMA
REKLAMA

Savo cholesterolio lygį galima išsiaiškinti pasidarius tyrimą. Vyresniems nei 40 metų amžiaus žmonėms cholesterolio tyrimų reguliarumas yra ypač svarbus. Toks tyrimas leidžia iš anksto identifikuoti galimas problemas – pavyzdžiui, širdies ligas ir diabetą.

Cholesterolis yra riebalinga medžiaga, kuri gaminasi kepenyse ir kuri sveikatai yra reikalinga – ji dalyvauja hormonų gamyboje ir iš jos formuojasi ląstelių membranos. Tačiau aukštas cholesterolis reiškia, kad turite per daug „blogojo“ cholesterolio, dar vadinamo ŽTL cholesteroliu.

Gydytojas gali jums rekomenduoti vartoti vaistus

Jūsų šeimos gydytojas gali jums rekomenduoti pasidaryti tyrimą, jei mano, kad galite turėti aukštą cholesterolį. Dar patariama bent 150 minučių per savaitę sportuoti, o rūkymas prisideda prie aukštesnio cholesterolio ir taip kyla infarkto, insulto ir vėžio rizika.

„British Heart Foundation“ skelbia: „Jei jūsų cholesterolis yra labai aukštas ir gyvenimo būdo pokyčiai nebepadeda, tuomet gydytojas gali jums rekomenduoti vartoti vaistus“. Statinai yra pagrindiniai vaistai, vartojami cholesteroliui mažinti.

REKLAMA
REKLAMA

Vengti apdoroto maisto ir pusfabrikačių

Aukšto cholesterolio sukeltą pavojų svarbu suvaldyti kuo anksčiau. Jei jums rekomenduojama imtis mitybos pokyčių, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, ir keletas taisyklių, kurių reikia laikytis.

Kanados Širdies ir insulto asociacija pataria: „Pagrindinė taisyklė yra vengti apdoroto maisto ir pusfabrikačių, net jei juose nedaug riebalų. Neriebus ir dietinis maistas dažnai turi labai daug kalorijų, druskų ir pridėtinio cukraus“.

Taip pat patariama valgyti daugiau vegetariško maisto – pupelių, lęšių, tofu ir riešutų – bei priprasti prisikrauti pilną lėkštę vaisių ir daržovių. Kanados ekspertai rašo: „Per pastaruosius 20 metų žmonių mitybos įpročiai labai pasikeitė. Labai ribotos dietos nebėra realistiškos ir nėra sveikiausias pasirinkimas“.

Reikia vengti visų produkrų kuriuose yra cukrus, gliukozė, fruktozė, krakmolas. Straipsnis šūdo vertas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų