• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors stovyklavimas dažniausiai asocijuojamas su vasara, vis dažniau šią veiklą renkamasi ir kitais metų laikais. Taigi, prieš kraunantis daiktus, svarbiausia atsižvelgti į oro sąlygas (turint omeny, kad jų neišvengsite, kokios jos bebūtų). Pasak nacionalinės Okeanijos ir Atmosferos administracijos (NOAA) orų tarnybų atstovės Susan Weaver, oro sąlygos bet kurioje vietoje ir bet kuriuo metu gali pasikeisti kardinaliai.

REKLAMA
REKLAMA

Žaibas į tą pačią vietą dukart netrenkia

Žvarbaus oro, kaip jau minėjome, stovyklaudami galite ir neišvengti. Pasak NOAA, žaibas yra viena iš žiauriausių gamtos stichijų, kuri gali pasiglemžti ne vieno žmogaus gyvybę ir sukelti rimtų padarinių gamtai bei žmonių turtui. „Jeigu girdite griaustinį, jums gali grėsti pavojus, - sako Weaver. - Tokiu atveju, derėtų ieškotis pastogės, arba susigūžti ir tupėti panardinus galvą tarp kelių. Išlaikykite kuo mažesnį sąlytį su žeme ir jokiu būdu negulėkite ant žemės.

REKLAMA

Viesulas

Pietinės valstijos su tornado susiduria nuo kovo iki gegužės mėnesių, tuo tarpu šiaurinės – vasaros sezonu. Žmonės, ne kartą susidūrę su šia stichija, žino, kad prasidedant tornado reikia slėptis vidiniuose kambariuose be langų ar rūsiuose. Jei šalia nėra slėptuvės, galima atsigulti, kaip įmanoma labiau priglundant visu kūnu prie žemės, ir užsidengti rankomis galvą. „Jokiu būdu nesislėpkite po viadukais ar tiltais, tai itin pavojinga, tornado „mėgstama“ vieta“, – įspėja Weaver.

REKLAMA
REKLAMA

Lietus

Lietus ir potvyniai gali būti labai pavojingi stovyklautojams. „Tačiau dauguma žmonių neįvertina šio pavojaus. Niekada nevažiuokite dviračiu ar automobiliu per užtvindytą vietą“, - sako ji. Weaver potvynio metu pataria susirasti kuo aukštesnę žemės vietovę ar kalną.

Nuo karščio iki šalčio

Kiekvienas stovyklautojas turėtų žinoti, kad net ir vasarą temperatūros svyravimai gali būti labai žymūs. „Po karščio dažnai seka atšiaurūs vėjai ar šalti lietus. O tai savo ruožtu didina hipotermijos ar nušalimo tikimybę. Žiemos laikotarpiu turėkite papildomų paklodžių, maisto ir vandens atsargų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būkite viskam pasiruošę

Jei nenorite, kad oras sugadintų jūsų stovyklavimo džiaugsmus, sekite šiais paprastais patarimais:

Prieš išvykdami iš namų sužinokite tos vietovės, į kurią vykstate, oro prognozes. Dauguma internetinių tinklalapių numato oro prognozes 7 dienas į priekį, pavyzdžiui, www.weather.gov.

REKLAMA

Turėdami nešiojamą radijo imtuvą su savimi, visada galėsite žinoti ir sekti orų prognozes.

Bendraukite su savo stovyklos draugais, sukurkite planą, kurio imtumėtės užklupus blogoms oro sąlygoms.

Nuo citrinų iki limonado

Kad ir kaip būtų gaila, orai gali sugriauti net ir pačius didžiausius jūsų planus. Vis dėlto, kad ir koks oras beužkluptų, paverskite stovyklavimą malonia veikla. Viena šeima pasakoja savo atsiminimus užklupus audrai. „Visi žmonės ėmė panikuoti, pasislėpė automobiliuose. O mes su žmona šalikelėje pasigaminome sumuštinių su sūriu ir atsipalaidavę laukėme kol audra praeis“, - pasakoja Herzog.

Būkite saugūs

Gerai pasiruošus ir nuosekliai viską suplanavus, stovyklauti galima bet kuriuo metų laiku. Sekti orų prognozes, klausytis orų radijo nieko nekainuoja, o bendradarbiaudami ir veikdami kartu su stovyklos draugais galite išvengti bet kokios gamtos stichijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų