• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Emily Chesterton buvo vos 30 metų, kai po dviejų apsilankymų pas vietos gydytoją dėl blauzdos skausmo bei dusulio jai sustojo širdis.

Emily Chesterton buvo vos 30 metų, kai po dviejų apsilankymų pas vietos gydytoją dėl blauzdos skausmo bei dusulio jai sustojo širdis.

REKLAMA

Aktorė mirė, kai kaujo krešulys buvo neteisingai diagnozuotas kaip ilgasis Covid-19 ir nerimas.

Jos tėvai nori, kad žmonės būtų informuojami, jei lankosi pas mediką, neturintį bendrosios praktikos gydytojo kvalifikacijos.

Reiškia susirūpinimą

30-metė Emily Chesterton du kartus apsilankė vietos gydytojo kabinete ir skundėsi blauzdos skausmu bei dusuliu. Ji manė, kad lankėsi pas bendrosios praktikos gydytoją, tačiau iš tikrųjų su ja kalbėjosi gydytojo padėjėjas, kuris turėjo tik pradinį medicininį išsilavinimą ir nebuvo kvalifikuotas gydytojas.

Emilijos tėvai Brendanas ir Marion dabar reiškia susirūpinimą dėl naujos vyriausybės programos, pagal kurią Nacionalinėje sveikatos tarnyboje ketinama įdarbinti daugiau gydytojo padėjėjų.

REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę vyriausybė pareiškė, kad iki 2036-2037 m. nori padidinti gydytojo padėjėjų skaičių iki 10 000. Šiuo metu Nacionalinėje sveikatos tarnyboje dirba 3286 gydytojo padėjėjai. Jie padeda sveikatos priežiūros komandoms, bet neturi teisės išrašyti vaistų, rašo mirror.co.uk.

REKLAMA

Paskirti netinkami vaistai

Gydytojo padėjėjas gali užsakyti ultragarso ar magnetinio rezonanso tyrimus, išskyrus tyrimus su jonizuojančiąja spinduliuote, pavyzdžiui, rentgeną, kompiuterinę tomografiją ar radioaktyvios medicinos tyrimus.

„Visi pacientai turėtų turėti teisę žinoti, kas juos gydo, ir pasirinkti, ar lankytis pas kvalifikuotą gydytoją, – sakė Emilijos mama Marion. – Jei būčiau turėjusi laiko, būčiau ją nuvežusi tiesiai į greitosios pagalbos skyrių. Dėl to gailėsiuosi visą savo gyvenimą. Patariu visiems – visada klauskite, pas ką einate.“

REKLAMA
REKLAMA

Gydytojo padėjėjas Emily blauzdos skausmą diagnozavo kaip patempimą, o dusulį – kaip ilgąjį Covid-19 ir nerimą, dėl to jai buvo neteisingai paskirti vaistai širdies ritmui lėtinti.

Ji mirė praėjusių metų spalio 31 d., išsivysčius plaučių embolijai.

Jaučiasi nusivylę gydymo priežiūra

Šių metų kovą St. Pancraso koronerio teisme buvo atliktas tyrimas ir padaryta išvada, kad gydytojo padėjėjas turėjo nusiųsti Emily į ligoninės skubios pagalbos skyrių – jei mergina būtų buvusi gydoma, greičiausiai būtų išgyvenusi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos tėvai dabar ragina atidžiau stebėti bendrosios praktikos gydytojo padėjėjus ir įpareigoti informuoti pacientus, kad jie lankosi pas nekvalifikuotą gydytoją.

„Jaučiamės labai nusivylę bendrosios praktikos gydytojo padėjėjo suteikta priežiūra, – sakė jie laikraščiui „Manchester Evening News“. – Mes netekome savo mylimos ir talentingos dukters ir tai neturi nutikti jokiai kitai šeimai.“

Vasario 26 d. priimtas naujas įstatymas numato, kad bendrosios praktikos gydytojo padėjėjai bus įtraukti į Bendrosios medicinos registrą kaip ir kiti medicinos specialistai. Didžiosios Britanijos gydytojų asociacija nuogąstauja, kad riba tarp gydytojo padėjėjų ir gydytojų išnyks.

Pasistiprinkit visi ketvirtąja doze, runkeliai
Visiems, kas prievarta platino vakcinas, kiršino ir skatino žemiausius žmonių instrinktus, dabar tas išeis per pakaušį.
Koks skirtumas visos vakcinos nuo kovid, gripo sukelia kraujo krišuli
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų