Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skrandžio vėžys yra vienas iš labiausiai paplitusių ir pavojingiausių vėžio formų visame pasaulyje, ypač vyresnio amžiaus vyrų tarpe. Todėl itin svarbu pajutus šiai ligai būdingus simptomus kreiptis į medikus, nes tai gali išgelbėti gyvybę.

Skrandžio vėžys yra vienas iš labiausiai paplitusių ir pavojingiausių vėžio formų visame pasaulyje, ypač vyresnio amžiaus vyrų tarpe. Todėl itin svarbu pajutus šiai ligai būdingus simptomus kreiptis į medikus, nes tai gali išgelbėti gyvybę.

REKLAMA

Didelį mirtingumą nuo skrandžio vėžio lemia tai, kad ankstyvosiose stadijose, kada gydymas yra efektyvus, dažnai nepasireiškia jokie simptomai. Kita vertus, jei pacientui pasireiškia simptomai, jie yra nespecifiniai ir daugelis nesieja jų su skrandžio vėžiu.

Skrandžio vėžio simptomai

Skrandžio vėžys dažnai nepasireiškia jokiais specifiniais simptomais, kol nėra pažengusioje stadijoje. Vis dėlto, jį gali išduoti subtilūs ženklai, pavyzdžiui, skausmas ir diskomfortas, rašo express.co.uk.

Skausmas kankina daugelį sergančiųjų vėžiu, tačiau skausmas, būdingas skrandžio vėžiui, turi specifinių bruožų. Skrandžio vėžio atveju skausmas dažnai pasireiškia po valgio ir gėrimo tam tikrose kūno dalyse.

REKLAMA

„MSD Manuals“ aiškino: „Pradiniai skrandžio vėžio simptomai yra nespecifiniai, dažniausiai pacientus kankina dispepsija, kuri gali pasireikšti dėl skrandžio opos.“

Terminas dispepsija, kuris apibūdina nevirškinimą, pasireiškia diskomfortu ar skausmu viršutinėje pilvo dalyje po valgio ar gėrimo.

Tai dažnas simptomas, kuriam būdingas pilvo pūtimas, diskomfortas, ankstyvas sotumo jausmas, pykinimas – tai pasireiškia maždaug 30 proc. sergančiųjų skrandžio vėžiu. Skrandžio vėžio atveju dispepsija dažnai pasireiškia suvalgius net ir nedidelę porciją maisto.

REKLAMA
REKLAMA

„Tiek pacientai, tiek gydytojai dažnai neatkreipia dėmesio į šiuos simptomus arba gydo pacientą dėl padidėjusio skrandžio rūgštingumo“, – aiškina „MSD Manuals“.

„Vėliau, kai vėžys pažeidžia skrandį, ankstyvas sotumo, pilnumo jausmas ima pasireikšti suvalgius itin nedidelį kiekį maisto.“

Greitai ateinantis sotumo jausmas vėliau gali lemti svorio kritimą ar jėgų sumažėjimą dėl apribotos mitybos.

Apsisaugoti padeda tinkama mityba

Nacionalinė retų sutrikimų organizacija teigia, kad skrandžio vėžys yra lėtai progresuojanti liga, kuri paprastai išsivysto per metus ar daugiau.

Organizacija priduria: „Požymiai ir simptomai gali labai skirtis priklausomai nuo žmogaus.“

Tai, kokie simptomai pasireiškia, lemia vieta, kurioje išsivystęs navikas, jo dydis, taip pat nuo to, kokius organus jis pažeidžia.

Nepaisant skrandžio vėžio paplitimo masto, mokslininkai vis dar nėra išsiaiškinę priežasčių, kas sukelia šią ligą. Prie to gali prisidėti gyvenimo būdo veiksniai, įskaitant mitybą, kūno svorį, fizinį aktyvumą ir alkoholio vartojimą.

Tyrimai rodo, kad vartojantiems daug ryžių, sūdytos ir troškintos mėsos, baltos duonos ir bulvių, rizika susirgti skrandžio vėžiu yra didesnė.

Mityba, kurioje didžiąją dalį raciono sudaro vaisiai, ankštinės ir kitos daržovės, yra vienas iš būdų apsisaugoti nuo šios ligos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų