• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu vis daugiau ir garsiau kalbama apie daugiabučių laiptines. Jose esančios durų rankenos, turėklai, liftų mygtukai – puiki terpė plisti virusui, todėl visiems laiptines bus privaloma dezinfekuoti. Tačiau tokių nurodymų nelaukė Pabradėje gyvenantis Artūras Butkevičius su sužadėtine Julija, kurie patys savanoriškai dezinfekavo savo daugiabučio laiptines ir norėjo mesti savotišką iššūkį kitiems.

6

Pastaruoju metu vis daugiau ir garsiau kalbama apie daugiabučių laiptines. Jose esančios durų rankenos, turėklai, liftų mygtukai – puiki terpė plisti virusui, todėl visiems laiptines bus privaloma dezinfekuoti. Tačiau tokių nurodymų nelaukė Pabradėje gyvenantis Artūras Butkevičius su sužadėtine Julija, kurie patys savanoriškai dezinfekavo savo daugiabučio laiptines ir norėjo mesti savotišką iššūkį kitiems.

REKLAMA

„Idėja kilo mano būsimai žmonai, ji bent kartą į savaitę tą laiptinę tvarkė ir anksčiau, bet, kai prasidėjo tas neramus dalykas pas mus, tai nusprendėm, kad prie paprasto laiptinės valymo reikia pridėti ir dezinfekaciją“, – kaip kilo tokia mintis prisimena Artūras.

Pasirūpino ir kaimynais

Sužadėtiniai gyvena 5 aukštų name, tačiau nusprendė dezinfekuoti ne tik savo aukštą, bet ir visą daugiabutį.

REKLAMA
REKLAMA

„Išvalėm, išplovėm ir pilnai dezinfekavom visas laiptines nuo pat įėjimo iki 5 aukšto. Dezinfekavom visiškai viską: laiptus, turėklus, pašto dėžutes, langų ir durų rankenas – viską kruopščiai išvalėm“, – pasakoja vaikinas.

REKLAMA

Jis neslepia, kad darbo buvo daug, o, kadangi viską teko daryti savo rankomis be jokių specialių prietaisų, visas dezinfekavimas užtruko daugiau nei 2 valandas.

Tačiau sugaištas laikas sužadėtiniams nėra svarbus, nes ši iniciatyva ir jiems patiems, ir kaimynams padeda jaustis saugiau.

„Visų pirma, jaučiuosi saugesnis, nes žinau, kaip dezinfekavau ir ką padariau. Man ramiau ir dėl kitų žmonių, nes žinau, kad turėklai bus švarūs, kitiems žmonėms bus saugiau. Aišku, ir tas malonumas, kad padarei gerą darbą, kad stengeisi. Bet pagrindinė mintis buvo tiesiog dėl to, kad saugiau jaustis“, – atskleidžia Artūras.

REKLAMA
REKLAMA

Sulaukė daug dėmesio

Sužadėtiniai dirbdami nusifotografavo ir vėliau savo poelgiu pasidalijo socialiniame tinkle.

„Juokaudami pasifotografavom, o vėliau nusprendėm, kad reikia tas nuotraukas į feisbuką su idėja, kad tai taptų iššūkiu. Mums labai juokingai tada atrodė tokie iššūkiai, kaip įkelti dešimtą galerijos nuotrauką ar savo vaikystės nuotrauką, mes neskaitėm net, kad tai yra iššūkis. Nusprendėm, kad iššūkis galėtų būti išvalyti savo laiptinę“, – atskleidžia Artūras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į feisbuką įkeltos nuotraukos ir įrašas atkreipė žmonių dėmesį: šiandien jį yra pamėgę daugiau nei penki tūkstančiai žmonių, beveik trys tūkstančiai feisbuko vartotojų juo pasidalijo ir savo paskyrose.

„Iš tikrųjų, nesitikėjom, kad ten bus tokia banga, kad tiek dalinsis, komentuos ir taip toliau, bet dėmesio sulaukėm tikrai nemažai“, – sako vaikinas.

Tačiau jis neslepia nusivylimo, kad daugiau prisijungusių prieš iššūkio neatsirado:

„Deja, sulaukėm tik dėmesio, niekas to iššūkio nedarė, nors komentaruose buvo žadančių tai daryti“. 

REKLAMA

Tapo savanoriu

Savo daugiabučio laiptinės dezinfekavimas nebuvo vienintelis dalykas, kurio ėmėsi Artūras. Vaikinas nusprendė tapti savanoriu ir padėti kitiems.

„Pamačiau, kad mūsų komunalinis ūkis irgi dezinfekuoja tas patalpas, tai pasisiūliau būti savanoriu. Paskambinau komunalinio ūkio direktoriui ir pasisiūliau, jis labai apsidžiaugė už iniciatyvą, susitikom, aptarėm, pasirašėm savanorio sutartį“, – dar viena iniciatyva dalijasi vaikinas.

Netrukus jis prisijungė prie komunalinio ūkio komandos ir tapo pirmuoju, kuris padeda savanoriškai, negaudamas jokio atlygio.

REKLAMA

„Direktorius atvažiavo su kitais darbuotojais, davė man įrangą – kaukę, akinius, kostiumą, pirštines, skysčio ir panašiai. O aš ėjau dezinfekuoti ir dezinfekavau 6 laiptines ir kelias vaikų žaidimų aikšteles. Viskas vyko greičiau, nes davė tokius specialius purškiklius, nieko nereikėjo plauti rankomis, tai vieną laiptinę dezinfekuoti užtruko apie 20 minučių maždaug“, – pasakoja Artūras.

Šią savanorystę vaikinas derina su pagrindiniu savo darbu, tad jam ne visada išeina prisijungti prie dezinfekavimo darbų:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sutarėm, kad, kai jiems reikės pagalbos, jie man paskambins, aš atvažiuosiu ir nemokamai padėsiu. Paskutinį kartą nesigavo, nes aš dirbu pagal slenkantį grafiką, bet stengiuosi per išeigines ar ryte prieš darbą derintis ir padėti“.

Džiaugiasi mylimosios palaikymu

Artūras neslepia, kad šie jo poelgiai sulaukė ne tik palaikymo ir gražių žodžių, bet ir kritikos.

„Dėl laiptinės dezinfekavimo komentarų buvo tokių, kad neva radiatorių sulaužysim, kad blogai dezinfekuojam ir panašiai. O dėl savanoriavimo tai sulaukiau ir tokios kritikos, kad aš neva čia dirbu pusę etato, kad veltui giriuosi savo iniciatyva, kad aš turiu iš to naudos.

REKLAMA

Bet, iš tikrųjų, čia buvo tik gražus poelgis, mes neturim iš to jokios naudos, bet žmonėms sunku suprasti, kad vaikštai ir darai kažką ne dėl pinigų“, – sako Artūras.

Vaikinas džiaugiasi, kad savo gyvenime turi sužadėtinę Juliją, kuri jį besąlygiškai palaiko ir nukreipia mintis nuo neigiamų komentarų.

„Man svarbiausia, kad mane panelė palaiko, man to visiškai užtenka, ji pagrindinis mano gyvenimo ramstis šiuo metu ir aš ją labai myliu. Jos palaikymą gavau, o daugiau visi komentarai nėra labai svarbu“, – tikina Artūras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų